Çağa Haberleri

Çağa haber, Çağa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çağa 29.7.2019
Akut inmeli hastalara inme merkezinde tedavi
Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir süredir sürdürülen ve başta nöroloji uzmanları olmak üzere, radyoloji, beyin cerrahi, acil tıp, kardiyoloji uzmanlarının da katılım ve katkılarıyla oluşturulmuş olan yönerge ile Türkiye'de inme tedavisinde çağa uygun başarı oranlarına ulaşmanın mümkün olduğunu söyledi.
Çağa 27.7.2019
"Bakış açımız doğmamış çocuğun hukukunu korumak"
Milli Eğitimi Bakanı Ziya Selçuk, insan beynine yazılım yüklendiği bir çağa adım atıldığını belirterek, "Bizim bakış açımız doğmamış çocukların hukukunu korumak.
Çağa 27.7.2019
"E-ticarette mobil alışverişin payı hızla artıyor"
Yakın bir gelecekte gelişmiş ekonomilerde her beş kişiden üçünün online alışveriş için, her 10 kişiden 7'sinin de ödeme yapmak için mobil telefonlarını kullanacağı öngörülüyor. Mobilin güçlü etkisini platformumuz özelinde de çok net gözlemliyoruz." "E-ticaret şirketleri, yönelimleri sıkı biçimde takip etmeli" Sektörde yaşanan değişim ve dönüşüme dikkati çeken Kantarcı, "Dolayısıyla GittiGidiyor olarak yatırımlarımızla ilgili kararlar alırken tüm bu sonuçları göz önünde bulunduruyor ve kullanıcılarımıza mobilde çok daha konforlu bir alışveriş deneyimi sunmaya odaklanıyoruz. E-ticaret şirketlerinin de bu yönelimleri sıkı bir biçimde takip etmeleri büyük önem taşıyor. Mobil çağa ayak uyduramayan e-ticaret şirketlerinin faaliyetlerini sürdürmeleri önümüzdeki dönemde mümkün görünmüyor.
Çağa 26.7.2019
Bursaspor'un altyapısı göreve başladı
Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine Bursaspor Başkanı Mesut Mestan, sportif direktör Selçuk Erdoğan, A takım teknik direktörü Yalçın Koşukavak, yönetim kurulu üyeleri ve altyapı antrenörleri katıldı. Bursaspor'un kalbi Vakıfköy'de olduklarını dile getiren Başkan Mestan, bugüne kadar tesislerde emeği geçen teknik direktör, antrenör ve futbolculara teşekkür etti. 1 ay önce göreve geldiklerini ve altyapıda yapılanma kararı aldıklarını belirten Mestan, "Altyapımızla her zaman çok övünüyoruz. A takımımıza buradan oyuncu kazandırıyoruz. A takımımız da geçmiş yıllarda buradaydı, buradan da çok şampiyonluklar yaşadık. Koray hocamızın ve ekibinin başarılı olacağına inanıyoruz, güvenimiz tamdır. Kendisine başarılar diliyorum. Biz de bugün destek amacıyla sportif direktörümüz, teknik direktörümüz, yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarımızla ve antrenörlerimizle buradayız. Bundan sonraki süreçte inşallah bugüne kadar olan şampiyonlukların üzerine koyarak daha iyi ve daha güzelini yaparız. Amacımız her zaman daha iyiyi yapmak. İnsanoğlu her zaman kendini geliştirir, biz de modern çağa ve modern dünyaya ayak uydurma adına daha iyisini yapmak ve Bursa ile Bursaspor camiasına layık olmak için elimizden geleni yapacağız" dedi.
Çağa 25.7.2019
Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed'e fahri doktora takdim töreni
Türkiye'deki 82 milyon nüfusun yüzde 68'inin 15 ile 64 yaş arasında ve yüzde 24'ünün 15 yaş altında bulunduğunu aktaran Saraç, yükseköğretim politikalarını planlarken bu altın çağı akıllarında tuttuklarına işaret ederek, "Bu profil bize, mesleki ve teknik eğitime, sosyal değerlere, kimlik oluşturmaya önem vermemiz gereken büyük bir kitleye sahip olduğumuzu göstermektedir. Geleceğimizin inşası bu grup üzerine yapılacaktır." diye konuştu. Türk yükseköğretiminde son yıllarda, değişen yeni çağa uygun yeni meslekler için hazırlık yapıldığını anlatan Saraç, Dünya Ekonomik Forumu'nun 2018 yılı raporunda, 4 yıl içinde yapay zeka ve makine öğrenimi uzmanlığı, büyük veri uzmanlığı, bilgi güvenliği analistliği, insan-makine etkileşimciliği tasarımı, robotik mühendislikler ve blok zinciri uzmanlığı gibi yeni teknolojileri anlama ve bunları uygulamaya yönelik mesleklerin ortaya çıkacağının belirtildiğini aktardı.
Çağa 23.7.2019
"100. Yılında Erzurum Kongresi Uluslararası Sempozyumu"
Çakmak, kongreye Erzurum, Trabzon, Sivas, Bitlis ve Van'dan 56 delegenin katıldığını anımsatarak, şöyle devam etti: "Bu uluslararası sempozyumun amacı 1. Dünya Savaşı sonrasındaki karanlık günlerde vatanımızı bölmeye çalışanlara karşı 'vatan bir bütündür parçalanamaz' diyen ve bu toprakların sahipsiz olmadığını tüm dünyaya gösteren atalarımızı bir araya getiren ruh, iman ve heyecanı anlamak, anlatmak ve gelecek nesillere aktarmaktır." Son 15 yılda teknolojik bağımsızlık adına çok önemli mesafeler katedildiğini vurgulayan Çakmak, "Savunma sanayinde yerlilik ve millilik oranı 2000'li yılların başlarında yüzde 20 iken günümüzde bu oran yüzde 70'lere ulaşmıştır. Teknolojik bağımsızlığımızı kazanmak için attığımız her adımda ülkemizin üzerine oynanan oyunların arttığını görüyor ve bilgi çağında dijital çağa evrilen 21.
Çağa 19.7.2019
TÜSİAD heyeti ABD'yi ziyaret etti
TÜSİAD'dan yapılan açıklamaya göre, ABD yetkilileri, kongre üyeleri ve kamuoyu önderleriyle 16-17 Temmuz'da görüşmelerde bulunan TÜSİAD heyeti, temaslarında Türkiye-ABD ilişkilerinde mevcut anlaşmazlıkların giderilmesi için uzun vadeli perspektifle ortak çıkarların ve değerlerin önceliklendirilmesi ve diyaloğun sürdürülmesi gerektiğini vurguladı. Ekonomik ilişkilerde ise 21. yüzyılda hızla ilerleyen teknolojik devrim ve dijital çağa uygun bir anlayışla ilerlenmesi gereği görüşmelerde odakta yer aldı.
Çağa 18.7.2019
"Mobilya sektöründe 2,3 milyar dolar dış ticaret fazlası vermeyi başardık"
"Siz yeter ki üretin, kendinizi yenileyin" Firmaların markalaşmayı, Ar-Ge'yi ve tasarımı bir maliyet unsuru olarak değil, daha yüksek kazançlara açılacak bir kapı olarak görmesi gerektiğini kaydeden Varank, sözlerini şöyle sürdürdü: "Açık yüreklilikle ifade etmek isterim ki Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bu noktada sizlerin yol arkadaşıdır. Siz yeter ki üretin, kendinizi yenileyin. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak, ülkemizin dört bir yanında, 84 teknopark, bin 200'e yakın Ar-Ge merkezi, 350'ye yakın da tasarım merkezi kurduk. Bu merkezlerde her alandan üreticimiz kendini geliştiriyor, yeniliyor, çağa ayak uyduruyor.
Çağa: 38Çağa 17.7.2019
Çağa 11.7.2019
"Ticaret hacmimizi 10 milyar dolara çıkarma taahhüdümüz var"
1950 yılında başlayan Türkiye- Endonezya siyasi ilişkilerinin 1957 yılında Jakarta'da açılan Türk büyükelçiliğinin açılmasıyla yeni bir çağa girdiğini dile getiren Lukita, kendi bölgelerinde iki büyük ekonomi olması nedeniyle de iki ülkenin ilişkilerini geliştirmesi gerektiğine dikkati çekti.
Çağa 10.7.2019
Bakanlıktan 133 sanatçıya sanatçı tanıtma kartı
Geleneksel el sanatlarını yurt çapında yapılan alan araştırmaları, tespit, arşivleme ve yayın çalışmaları ile Halk Kültürü Bilgi ve Belge Merkezi'ne kaydederek toplumsal bir hafıza oluşturduklarını dile getiren Bakanlık Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş, tarihimiz ve kültürümüz hakkında bilgiler yansıtan, değerlerimizi gözler önüne seren, üretildiği çağa tanıklık eden sanatçılardan belirli kriterleri sağlayan miras taşıyıcılarını UNESCO Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi çerçevesinde "Yaşayan İnsan Hazinesi" olarak ilan ettiklerini ve bu kapsamda da bugüne kadar 44 kişi ile 1 grubu Yaşayan İnsan Hazinesi ilan ettiklerini söyledi.
Çağa 8.7.2019
Geleceğe yatırımda yeni reform: Eğitim 5.0
İNSANSIZ TEKNOLOJİYE AYAK UYDURMAK ZORUNDAYIZ İnsanların yapay zekadan, teknolojinin gelebileceği noktadan korktuğunu söyleyen Uysal, çağa ayak uydurmanın önemini vurguladı.
Çağa 7.7.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 5
Alanya'nın 30 kilometre kuzeybatısındaki Bayır Mahallesi'nde yer alan Colybrassus Antik Kenti, Pisidia'nın doğusunda Kilikya'nın batısında Helenistik dönem izleri taşıyan yerleşim olarak biliniyor. Güneybatısındaki nekropol alanında açıkta birçok lahit ve kaya mezarı bulunan antik kentte yaşam, yazılı kaynaklara göre Orta Çağa kadar devam etti.
Çağa 7.7.2019
Alanya'daki Ayasofya'da tarih talanı
Alanya'nın 30 kilometre kuzeybatısındaki Bayır Mahallesi'nde yer alan Colybrassus Antik Kenti, Pisidia'nın doğusunda Kilikya'nın batısında Helenistik dönem izleri taşıyan yerleşim olarak biliniyor. Güneybatısındaki nekropol alanında açıkta birçok lahit ve kaya mezarı bulunan antik kentte yaşam, yazılı kaynaklara göre Orta Çağa kadar devam etti.
Şu an buradasınız: Çağa Haberleri | Çağa Haber - Haberler - Sayfa 8 - Çağa haberleri, son dakika çağa haber ve gelişmeleri burada. Robotik kodlamada büyük bir atılım yaşayacağız.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.3.2020 21:21:02. #1.14#
title