Çağa Haberleri

Çağa haber, Çağa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çağa 24.9.2019
Sabiha gökçen airport hotel yüzde 95 doluluğa ulaştı
  Otelde yapılan değişiklikler hakkında bilgi veren İSG Airport Hotel'in Müdürü Yalın Akalan, "Yenilenme döneminde odalarımızı biraz geliştirdik. Daha çağa uygun bir hale getirdik.
Çağa 23.9.2019
PEAKUP 2019 yılı sonunda %166 büyümeyi hedefliyor
Geliştirdiği hizmet ve çözümlerle 700'ün üzerinde yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerine hizmet veren PEAKUP, yeni atılımlar ile büyümeye devam ediyor. İhracat odaklı büyüme hedefi bulunan şirket, hedef büyütüyor ve yatırımlarını genişletiyor. Çağa uygun olarak ürün ve hizmet yelpazesini geliştiren PEAKUP, Temmuz ayında açtığı Londra ofisiyle de yurt dışına adım attı.
Çağa 22.9.2019
Yalova Termal Kaplıcaları kitap haline getiriliyor
Romalıların ve Bizanslıların bu bölgeye ilgi gösterdiğini söyleyen Atasoy, "Termal'i güzelleştiren, Atatürk. Burayı su şehri yapmaya çalışmış. İleride de şimdi bize düşen, bu çağa uygun su şehri haline getirmek.
Çağa 18.9.2019
Hanönü'den kısa kısa
İlköğretim Haftası etkinliği Hanönü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi. Şehit Faruk Karagöz İlkokulu bahçesindeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan törene Hanönü Kaymakam Vekili İbrahim Çenet, Belediye Başkanı Serkan Uçar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Demirkıran, İlçe Emniyet Amiri vekili Mustafa Ömer Karaağaç ile daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Çenet, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin geleceği olan çocukların okullarına, öğretmenlerin de öğrencilerine kavuşmanın coşkusunu yaşadıklarını belirterek, "Yarınların Türkiye'sine yön verecek olan çocuklarımız, kalplerindeki azim, ruhlarındaki adanmışlıkla çağa tanıklık eden değil, çağa liderlik eden bir nesil olacak.
Çağa 11.9.2019
Özel sektörden masa tenisine destek
BEKA Derneği Genel Başkanı ve "Bir Gelecek" Projesi Genel Koordinatörü Mustafa Alpay ise şunları kaydetti: "Bir Gelecek' projesi ile Türkiye'nin her yerinde gençlerin hayatlarına dokunmak istiyoruz. Özellikle dezavantajlı bölgelerde gençlerimizin desteklenmesi gerektiğinin farkındayız. Bu kapsamda proje kapsamında BEKA Derneği olarak partnerimiz BİREVİM ile kütüphaneler kurduk, bilişim sınıfları yaptık, amatör sporcularımıza malzeme desteklerinde bulunduk ve dijital çağa entegre gençlerin yetişmesi için kodlama eğitimleri verdik.
Çağa 9.9.2019
Meb hayat boyu öğrenme genel müdürü beceri uygulamalarına ağırlık verilecek
'SEFERBERLİĞİMİZİ DEVAM ETTİRİYORUZ' MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Gül ise yeni dönemde bakanlığın ağırlık verdiği beceri ve tasarım uygulamalarına değinerek, "Kamuoyuyla da paylaştığımız 2023 vizyon belgesinde de bulunduğu üzere muasır medeniyet seviyesine çıkma doğrultusunda pek çok üstün ve yüce hedefler belirlemiş, bu hedefler giden yol haritamız ortaya konmuş, tüm taraflarla velilerle eğitimcilerle öğretmenlerimizle yöneticilerle sendikalarla tüm paydaşlarla yapılan istişareler ve değerlendirmeler sonucunda yol haritamız net olarak ortaya çıkmıştır. Eğitim vizyonumuzda ifade edildiği üzere çocuklarımızı sadece yaşadığımız döneme değil onların büyük insanlar olarak yaşayacağı çağa göre yetiştirmemiz gerektiği bizler için ayrı bir önem kazanmaktadır.
Çağa 9.9.2019
Dha yurt bülteni - 18
'SEFERBERLİĞİMİZİ DEVAM ETTİRİYORUZ' MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Gül ise yeni dönemde bakanlığın ağırlık verdiği beceri ve tasarım uygulamalarına değinerek, "Kamuoyuyla da paylaştığımız 2023 vizyon belgesinde de bulunduğu üzere muasır medeniyet seviyesine çıkma doğrultusunda pek çok üstün ve yüce hedefler belirlemiş, bu hedefler giden yol haritamız ortaya konmuş, tüm taraflarla velilerle eğitimcilerle öğretmenlerimizle yöneticilerle sendikalarla tüm paydaşlarla yapılan istişareler ve değerlendirmeler sonucunda yol haritamız net olarak ortaya çıkmıştır. Eğitim vizyonumuzda ifade edildiği üzere çocuklarımızı sadece yaşadığımız döneme değil onların büyük insanlar olarak yaşayacağı çağa göre yetiştirmemiz gerektiği bizler için ayrı bir önem kazanmaktadır.
Çağa 9.9.2019
"Her yavrumuzun doğuştan gelen bir kabiliyeti olduğuna inanıyoruz"
Öğrencilerin çağa uygun yetiştirilmesinin önemine işaret eden Gül, şunları kaydetti: "Çocuklarımızın tasarım ve beceri atölyeleri, müze ve okul dışı öğrenme imkanları okul profili değerlendirmeleri, mesleki ve teknik eğitim iş birliğiyle yapılan çalışmalar doğrultusunda en iyi bir şekilde yetiştirmeleri için tüm eğitim camiası olarak çalışmaktayız.
Çağa 5.9.2019
Kilis'te 4 bin yıllık olduğu tahmin edilen nar kabuğu bulundu
Arkeolojik kazıların multidisiplinel çalışmalar olduğuna işaret eden Engin, özellikle kalkolitik çağa kadar uzanan tabakalarda bu tür tarım ürünlerinin, bölgede binlerce yıllık geçmişi olduğunun bilindiğini söyledi.
Çağa 2.9.2019
Mustafa cengiz: lemina'nın savaşçı karakteri galatasaray'a yakışacak
Yarıştıkları bütün kupaların kendileri için önemli olduğuna vurgu yapan Mustafa Cengiz, "Hem Şampiyonlar Ligi'nde hem Süper Lig'de hem de Türkiye Kupası'nda. Üçü de bizim için çok değerli. Diğer bütün takımlarla şampiyonluk için bir savaş, bir mücadele vereceğiz. Galatasaray dünya çapında bir takım, bir dünya devi. Lemina ve getirdiğimiz diğer tüm oyuncuları Finansal Fair-Play'in izin verdiği ölçülerde, yani optimum noktalarda bir araya getirmeye çalıştık. Neredeyse reenkarnasyon gibi bir kabuk değiştirdik. Buna da mecburuz, kendimizi yenilemek de zorundayız, çağa uymazsak geride kalırız" ifadelerini kullandı.
Çağa 2.9.2019
İzmir'deki adli yıl açılışında başsavcıdan '15 temmuz' vurgusu
Daha sonra kürsüye gelen İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Güre de 5 Ocak 2017'de PKK'lı teröristler tarafından İzmir Adliyesi'ne yönelik saldırıda şehit olan polis memuru Fethi Sekin ile mübaşir Musa Can'ı anarak, konuşmasına başladı. Güre, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimini hatırlattığı konuşmasında, şunları kaydetti:   "Yakın zamanda İzmir Adliyesi'ne düzenlenen terör saldırısında büyük kahramanlık örneği göstererek, adliyedeki çok büyük facianın önlenmesini sağlayan şehit Fethi Sekin ve Musa Can kardeşimizi anıyorum. Ruhları şad olsun. Yargı görevini yerine getirirken şehit olan yargı mensuplarımızın da ruhları şad olsun. Yaşadığımız çağ o kadar çok hızlı değişmekte ki yargı bunlara yetişmek, bunlara ayak uydurmak için büyük çaba göstermektedir. Yargı bir sacayağı. Bu sacayağının birbirine ihtiyacı var. Birbirinin gücüne, desteğine ihtiyacı var. Biz kavga değil, dayanışma için varız. Biz sürtüşme için değil birlikte fikir üretmek, Türk yargısını ayağa kaldırmak daha ileriye götürmek için varız. Bunun için yargı paydaşları ve yargı dışındaki kurumlarla her türlü işbirliği ve dayanışmaya hazırız. Türk yargısı 15 Temmuz'da büyük kahramanlık örneği göstererek, yargı tarihinde görülmemiş tavır sergileyerek, demokrasisine ve devletine sahip çıkmıştır. Bu irade hala ayaktadır. Bundan sonra da daima ayakta kalacaktır. Bu bilinçteyiz. Bu sorumluluk altında devletin ve toplumun yargıdan beklentilerinin farkındayız. Bu farkındalık hem değişime uymak hem dayanışma içinde olmak hem birlikte hareket etmek hem de çağa ayak uydurmak gibi birçok sorumluluğu gerektiriyor.
Çağa 2.9.2019
İzmir Adliyesi'nde adli yıl açılış töreni
Türk yargısı 15 Temmuz'da çok büyük bir kahramanlık örneği göstererek, yargı tarihinde görülmemiş bir tavır sergileyerek demokrasisine ve devletine sahip çıkmıştır. Bu irade hala ayaktadır ve bundan sonra da daima ayakta kalacaktır. Bu sorumluluk altında devletin ve toplumun Türk yargısından beklentilerinin farkındayız. Bu farkındalık hem değişime uymak, hem dayanışma içinde olmak, hem birlikte hareket etmek hem de çağa ayak uydurmak gibi çok yönlü bir sorumluluk gerektiriyor.
Çağa 2.9.2019
Yoganın ustaları Akasya'da buluşacak
Yapımcılığı "Yoga Vakfı" ve Zuhal Ceran tarafından gerçekleştirilen, ulusal ve uluslararası alanda başarılara imza atmış en özel isimlerin yer aldığı programın akışında Esat Ataç, Ebru Şinik, Mert Güler, Esra Karaosmanoğlu, Vedat Havlucu, Orkun Kargöz, Noyan Dülek, Cenk Güçbilmez, Derya Altunel, balerin Sibel Sürel, Kübra Saatçioğlu, Rüzgar Güliz, Özlem Çetinkaya gibi birbirinden önemli master eğitmenler, müzik eğlence alanlarında Selda Bağcan, Ekin Eti, Grup Minzen, opera sanatçısı Özlem Çabuk, Zarife Doğan, Karakoyun Jr., Dj. Yasin Atayılmaz, sanat alanında ise Hatice Akat, Umay Uzay ve Soistret yer alacak. Gerçekleştirilecek Tanrılar Okulu söyleşisinde, felsefenin kalbi olan kitaplardan yayıncı Nehir Ötgür katılımcılarla buluşacak. Etkinliğe katılacak yoga okulları ise Brahma Kumaris, Cihangir Yoga, Yoga Şala, Yoga Time, Goranga Yoga, Githa Yoga ve Merih Kenet Yoga olacak. "Hayalimiz; yoganın daha iyi ve doğru anlaşılması" Açıklamada görüşlerine yer verilen Yoga Vakfı Kurucusu ve Başkanı Yogi Adnan Çabuk, vakıf olarak insanlığa hizmet düşüncesiyle yogayı yaymak ve tanıtmak için çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti: "Yoganın aslına baktığımızda Patanjali'ye göre yoga sekizinci basamakta öğretilmelidir, ilk altıncı basamak meditasyona hazırlıktır. Aydınlanmaya, nirvanaya ulaşmak ise sekizinci basamak içindir. İşte bu muhteşem sistemin daha iyi ve doğru anlaşılması, bütün topluma mal olacak şekilde yayılması, bilhassa devlet okullarında öğretilmesi en çok arzuladığımız hayalimizdir. Yoga, bütün dünyada, okullarda öğretildiği takdirde savaşların biteceği ve dünyaya huzur ve sağlık getireceği kesindir. Yoga, dünyamızın yeni çağa girişini hazırlamaktadır.
Çağa 27.8.2019
"Robotik kodlamada büyük bir atılım yaşayacağız"
"YENİ ÇAĞA UYGUN YETİŞMESİNİ ARZU EDİYORUZ" Eğitimin gelecek açısından çok önemli olduğunu bir kez daha vurgu yapan Başkan Büyükakın, "Gençlerimizin yaşamaktan mutlu oldukları ve yetiştikleri okullarda yeni çağa uygun yetişmesini arzu ediyoruz.
Çağa 22.8.2019
Sodexo online yemek sipariş dönemini başlatıyor
Türkiye'de toplamda yaklaşık 33 milyon çalışan olduğunu anımsatan Özcan, "Yemek kartı sektörü, son dönemde bir dönüşüm sürecinde. Eskiden kağıt yemek çekleri vardı. Sonra karta dönüştü. Şimdi de kartların yavaş yavaş ortadan kalktığı mobil ödemelerin yaygınlaştığı bir döneme giriyoruz. Artık yemek kartları daha dijital. Çağa ayak uyduran ve özellikle çalışanın hayatını kolaylaştıracak dijital çözümler oldukça ön planda.
Çağa 8.8.2019
DHA YURT BÜLTENİ-14
'ASYA'YI GÖZ ARDI EDEMEYİZ' Bakan Çavuşoğlu, konferansta ekonomik, savunma, güvenlik, eğitim, kültür ağırlıklı konulara değindiklerini belirterek, şunları söyledi: "Hemen açılışında ilan ettiğimiz Yeniden Asya ve diplomasi girişimleri ile çağa ayak uydurma, bir adım ileride olma çabalarımızın ivme kazanacağını inanıyorum.
Şu an buradasınız: Çağa Haberleri | Çağa Haber - Haberler - Sayfa 7 - Çağa haberleri, son dakika çağa haber ve gelişmeleri burada. Mitsubishi Electric, 2. Geleceğin Fabrikaları Sempozyumu'nda iş dünyasıyla buluştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.4.2020 22:35:26. #1.15#
title