Çağa Haberleri

Çağa haber, Çağa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çağa 23.10.2019
"Tüm yurtta Ar-Ge ve inovasyon rüzgarı estirmemiz lazım"
Mallar, hizmetler, sermaye ve iş gücünün sınır tanımadığını ifade eden Avdagiç, şunları kaydetti: "Böylesi bir ortamda bizim de sınır tanımaz bir üretici, sınır tanımaz bir ihracatçı, sınır tanımaz bir tacir olma mecburiyetimiz var. Ancak bunu daha az iyi mal ile, daha yavaş hizmet ve daha verimsiz üretim ve yönetim yapısı ile yapamazsınız. Yapamamak bir yana, hayatta kalamazsınız. Bütün ekonomik süreçlerinizi, sizi öne taşıyacak şekilde yapmanız gerekir. Bunun yolu, Ar-Ge ve inovasyondur. Bu iki tılsımlı sözcüğün arasında kopmaz bir bağ vardır. İkisini bir etmeden refaha ulaşmak mümkün değildir. Ekonomiyi, bilişim teknolojileri ve internetin belirlediği bir çağa girdik.
Çağa 21.10.2019
Schneider Electric "İnovasyon Tır"ı İzmir'deydi
Schneider Electric'ten yeni nesil çözümler Açıklamaya göre, Son yıllarda sayıları hızla artan teknoloji şirketleri ile birlikte İzmir, endüstriyel üretimde yeni bir döneme giriyor. Uzun yıllara dayanan üretim ve ticaret gücünü bu sayede dijital çağa hazırlayan İzmir ve çevre illerdeki sanayi kuruluşları, akıllı teknolojilerle verimlilik, güvenilirlik ve karlılıklarını artırma ve sundukları değeri zenginleştirme potansiyeline sahip.
Çağa 12.10.2019
"Önümüzdeki dönem için birçok önemli konu var"
Demokrasi alanında ilerleme kaydeden ülkelerin gelişmiş ülkeler ligine daha kolay çıktıklarını söyleyen Kaslowski, şunları kaydetti: "Yalnızca ekonomide değil temel hak ve özgürlükler, ifade özgürlüğü, basın özgürlüğü, insan hakları gibi konularda da ilerleme kaydetmek zorundayız. İçeride ve dışarıda ülkemize, kurumlarımıza ve demokrasimize güveni artırmak, ekonomimizi de güçlendirecektir. Böyle bir zeminde yatırım ortamının iyileşmesini sağlayabilir, iş insanları olarak işlerimize, rekabet gücümüze çok daha fazla odaklanabilir, istihdam yaratabiliriz. Yine böyle bir zeminde, ülkemizin 21'inci yüzyılda küresel rekabet gücü için elzem olan Avrupa Birliği süreci ve çağa uygun bir Gümrük Birliği anlaşması güncellenmesi de mümkün olacaktır.
Çağa 9.10.2019
Kagider 'tech talks' panellerini başlattı
Kadınların teknoloji sektöründeki konumlarının yetersiz olduğunu vurgulayan Erdem şöyle devam etti: "KPMG Türkiye'nin de katılımıyla dünyada ilk kez gerçekleştirilen KPMG Küresel Kadın Liderler Araştırması, kadın liderlerin teknolojik devrime daha hazırlıklı olduğunu ortaya koyuyor. Araştırmaya katılan kadın liderlerin yanıtları erkek liderlere göre yeni teknolojilere daha hâkim olduklarını, yeni gelişmelere hızla uyum sağladıklarını, analitik düşünüp verilere dayalı karar aldıklarını gösteriyor. Araştırmaya göre, dijital çağa kadınlar damgasını vuracak.
Çağa: Şırdana yoğun ilgiÇağa 8.10.2019
Çağa 8.10.2019
Dha yurt bülteni- 4
Görüntü itibariyle daha önce hiç tatmayanların şüphe ile yaklaştığı, bir kez tadanların ise müdavimi olduğu şırdan dolması, kentin hemen her noktasında özellikle akşam saatlerinde satışa sunuluyor. Geçmiş yıllarda sokaklara kurulan tezgahlarda satılan şırdan dolması, çağa ayak uydurup, artık daha modern işletmeler tarafından müşterilere sunulmaya başladı.
Çağa 7.10.2019
Marmara Üniversitesi akademik yıl açılışı
Fiziki imkanların içini doldurmak, ilk ve orta öğretimde müfredatı bu anlamda çağa ve Türkiye'nin ihtiyaçlarına, iddialarına uygun hale getirmek, üniversitelerde de aynı şekilde bu imkanlarla Türkiye'deki üniversiteleri Avrupa ve dünyadaki üniversitelerle yarışır hale getirmek gerektiğini vurgulayan Şentop, "Bunlar da akademisyenlerimize, üniversite yönetimlerimize ve öğrencilerimize düşen görevler.
Çağa 4.10.2019
Dha yurt bülteni - 2
CHP'NİN DE KABAHATİ VAR CHP'nin Türkiye'de çok kusuru ve kabahati olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bizimde çok kabahatimiz, kusurumuz var. Var yani, gerçeği konuşalım.  Bir başörtüsü meselesini Türkiye Cumhuriyeti'nin en temel mesele haline getirdik. Sanane kardeşim ya, kadın ister başörtüsü takar, ister takmaz. O kız çocuğumuz üniversiteye gidiyor mu, okuyor mu, imkanını sağlıyor muyuz? Derdin o olmalı. Çocuklarımız okumalı, bilimi öğrenmeli ve hayatı sorgulamalı. 'Neden Türkiye bu haldedir?' demeli. Bunları yapmalıyız. Şu anda Ortadoğu'da Müslümanlar birbirini öldürüyor. Kim kazanıyor? Beyler, egemen güçler kazanıyor. Bedeli fakir, fukara ve hepimiz ödüyoruz. 3,5 milyon Suriyeli var Türkiye'de. Çoğu vatandaşımız onlara kızıyor. Suriyelilerin ne günahı var. Savaştan kaçmış gelmişler buraya. Kim Ortadoğu'yu bir bataklığa çevirdi? Kim onları getirdi onları? Sorgulamamız lazım. Klasik siyasi anlayışın dışına çıkmamız lazım. Bunları aşmak zorundayız." DÜNYA YUVARLAKTIR Kılıçdaroğlu, farkı düşünen insanları dinlemek gerektiğine vurgu yaparken, konuşmasını şöyle tamamladı: "Orta çağda bütün dünya, dünyanın düz olduğuna inanıyordu. Bir kişi çıktı ve 'dünya yuvarlaktır' dedi. Mahkemeye götürdüler ve yine 'dünya yuvarlaktır' dedi. Kim haklı çıkıyor? Şimdi bütün dünya o adamın teorisine destek veriyor. Dolayısıyla bizlerin farklı düşünenleri eleştirmek değil, dinlememiz lazım. Farklı düşündü diye yakalayıp suçlamamıza gerek yok." Konuşmaların ardından Kılıçdaroğlu'na dernek tarafından bir takım hediyeler takdim edildi. Kılıçdaroğlu, toplantının ardından gittiği otelde mangal başına geçip, kebap pişirdi. CHP lideri, daha sonra Adana Havalimanı'ndan uçağa binerek kentten ayrıldı.
Çağa 3.10.2019
Neşet ertaş beştepe'deki etkinlikte anıldı
'NEŞET ERTAŞ ÜLKEMİZİN YÜZ AKIDIR' Ertaş'ın türkülerini, "Türkçe, mertçe ama daima kırmadan, incitmeden, ileri gitmeden" söylediğini ifade eden Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol  Parlak, "Ertaş'ın türküleri Anadolu toprağı kadar bereketli, Anadolu kültürü kadar zengin, Anadolu insani kadar sade ve cömerttir. Ustasından teslim aldığı ve ibadet edercesine hemhal olduğu kutsal emaneti sanatın zirvesine taşıyan ustalar ustası bir yol eri olarak Ertaş'ın Hak katındaki yeri bilinmez. Ancak o halk katında, Anadolu insanının gönlüne ışık olmuş bir halk kahramanıdır. Neşet Ertaş, ülkemizin yüz akıdır. Bir çınar misali Anadolu toprağına kök salmış güçlü soluğuyla geleneğe can suyu vermiş insanlığa hizmet oylunda ışık olmuştur. Arif kişiliği ve sanatsal dehasıyla yaşadığı çağa damgasını vurmuş, birbirinden değerli eserleriyle her kesimden insanımızın yüreğinde iz bırakmıştır.
Çağa 30.9.2019
"Tekelleşme konusunda çok hassasız"
Esnafları, toplumun ve ekonominin temeli olarak değerlendirdiklerini ve çalışmalarını bu yönde gerçekleştirdiklerini vurgulayan Uçarmak, şunları kaydetti: "Her şey dahil sisteminin ve zincir marketlerin haksız rekabete yol açtığının farkındayız. Esnaflarımızdan bu yönde çok şikayet alıyoruz. 6585 Sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun'da yeni düzenlemeler yolda. Burada, zincir marketlere çeşitli kurallar ve şartlar getirmeyi planlıyoruz. Özellikle tekelleşme konusunda çok hassasız. Bir alanda tekelleşme meydana geliyorsa orada bir sorun var demektir. Bundan hem vatandaşımız hem de esnafımız olumsuz yönde etkilenir. Online alışveriş ve e-ticaret alanında da yeni düzenlemeler yapılması planlanıyor. E-ticaret alanında yapılacak düzenlemelerle hem bu alanda faaliyet göstermek isteyenlere kolaylıklar tanınacak hem de dijital çağa ayak uydurmaya çalışan esnafımızın mağduriyetleri giderilecek.
Çağa 30.9.2019
İş Bankası "Tekcep" uygulamasını hizmete sundu
Dijital nakit yönetim sistemi Tekcep'i bugün hizmete sunduklarını kaydeden Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü: "İş Bankası olarak bizde bu durumu kaçınılmaz bir fırsat olarak görüyoruz. Dijital çağa küresel düzeyde uyum sağlamak önemli yatırımlar gerektiriyor ve bu yatırımları yapıyoruz.
Çağa 27.9.2019
Mitsubishi Electric, 2. Geleceğin Fabrikaları Sempozyumu'nda iş dünyasıyla buluştu
"Sanayicinin üretim kalitesini artırırken maliyetlerini de optimize etmesi gerekiyor" Açıklamada, etkinlikteki "Fabrikalarda Dijital Dönüşüm Zamanı" konulu konuşmasına yer verilen Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri OEM İş Geliştirme Kıdemli Müdürü Tolga Bizel, yeni endüstri evresinin mevcut sanayinin bilgisayarlaştırma yönünde teşvik edilmesi ve yüksek teknolojiyle donatılması olarak özetlenebileceğini dile getirdi. Tolga Bizel, "Dijital dönüşüm çağında makineler çevrelerinde olup bitenleri anlayabilecek ve birbirleriyle internet protokolleri aracılığıyla iletişim kurabilecek duruma geliyorlar. Bu sayede fabrikalardaki üretim hatlarının kişiselleştirilmiş ihtiyaçlara göre optimize edilmesi sonucunda pazardaki rekabet koşullarına ayak uydurmak daha kolay hale gelecek. Mitsubishi Electric olarak bu yeni endüstri evresine yanıtımız olan e-F@ctory ile geleceğin dijital fabrikalarını bugünden kurmak mümkün." ifadelerini kullandı. Bu süreçte robotlar arası veri transferinin de giderek hızlanması ve birbirleriyle konuşabilen ileri robot teknolojileri sayesinde robotların artık kendi kendilerini daha detaylı ve koordineli olarak kontrol edebildiğini aktaran Bizel, bugün e-F@ctory ile robotların üretim hattındaki diğer ürünlerle de haberleşebildiğini ve e-F@ctory konseptinde fabrika otomasyonunda yer alan tüm ürünlerin birbirleriyle entegre ve açık bir mimari ile çalıştığını dile getirdi. Türkiye'nin üretim kabiliyetinin sürdürülebilir olması için global düzeyde rekabet edebilmesinin önemine değinen Bizel, "Sanayicilerin dünya kalitesinde üretim yaparak küresel pazarlarda rekabet edebilmeleri ve ihracatta güç kazanmaları için üretim kalitesini artırırken maliyetlerini optimize etmesi gerekiyor. Bu noktada, fabrika otomasyon sektörünü yakından takip edip yeni teknolojilere hızla uyum sağlayabilmek ve gerekli altyapı yatırımlarını yapmak önem kazanıyor." değerlendirmesinde bulundu. Geleceğin haberleşme üzerine kurulmasının beklendiğini ifade eden Bizel, bu bağlamda firmaların yüksek hızlı ve kaliteli haberleşme sistemlerini kurmalarının daha da önemli hale geldiğini bildirdi. "Fabrikaları dijital çağa uygun şekilde dönüştürüyoruz" Tolga Bizel, "Nesnelerin İnterneti" (Internet of Things) kavramının, nesne ve eşyaların internete bağlanarak veri alışverişi yapması ve bulut üzerinden hem insanlarla hem de birbirleriyle iletişim içerisinde olması şeklinde tanımlanabileceğini ifade ederek, şunları kaydetti: "Yeni sanayi evresinin merkezinde hiç şüphesiz üretim bulunuyor.
Çağa 26.9.2019
5. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı başladı
Malatya Valisi Aydın Baruş, "Dünyada yaşanan çok yönlü dönüşüme paralel olarak kalkınma alanında da çağa ayak uyduran yaklaşımlara ihtiyacımız var. Bölgesel ve ulusal kalkınmaya ivme kazandıracak yeni paradigmaların üretilmesi büyük önem arz etmektedir.
Çağa 25.9.2019
Antalya'daki deniz paraşütü kazası
Sıfır risk prensibi Gerekli denetimlerin düzgün yapılmaması durumunda istenmeyen kazaların meydana geldiğini dile getiren Çetin, şunları söyledi: "Son yaşadığımız üzücü olayda kazanın meydana geldiği tekne sahibi kaptan, tecrübeli ancak yine de ani hava şartları değişikliklerine karşı çok dikkatli olması lazımdı. Antalya'da 4 yılda yaklaşık 250 bin paraşüt uçuruldu. 250 bin hava uçuşunda son dönem yaşadığımız sadece bir ölümlü kaza meydana geldi. Denizde sıfır can kaybı, sıfır risk prensibiyle çalışıyoruz. Bu nedenle sektörün aksaklıklarını gidermesi, çağa daha hızlı uyum sağlamaları ve misafirlerimize daha sağlıklı, daha kaliteli hizmet vermelerini temenni ediyoruz.
Çağa: Modaya İTÜ damgasıÇağa 25.9.2019
Çağa 24.9.2019
Kırklareli'nden kısa kısa
Çalışkan, eski ilçe başkanı Beyazgül'e de yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, "Türk gençliğinin yetişmesi noktasında eğitim, spor, sanatta Allah'ın izni ile Ülkü Ocakları çağa damgasını vuracaktır.
Çağa 24.9.2019
Türkiye birincisinden yeni bir hizmet daha
TEKNOLOJİK DÖNÜŞÜM Teknolojik dönüşümün ve yeniliklerin kurumsal olarak önemine değinen Belediye Başkanı Alper Taban " İnegöl Belediyesi köklü bir kurum, ilklerin belediyesi olarak yeniliklere açık ilerliyoruz. Çalışmalarımızda yeni nesil belediyecilik anlayışı hakim. İnegöl Belediyesi olarak çağa uygun, çağın gereksinimlerinin uzağında kalmadan ilerleyen bir anlayışı benimsedik.
Şu an buradasınız: Çağa Haberleri | Çağa Haber - Haberler - Sayfa 6 - Çağa haberleri, son dakika çağa haber ve gelişmeleri burada. Girişim Sermayesi, Yatırım Ortaklığı ve Melek Yatırım Zirvesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.4.2020 21:52:44. #1.14#
title