Çağa Haberleri

Çağa haber, Çağa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çağa 20.11.2019
Vizyoner'19 zirvesi'nin bu yılki teması; "Dijital Gelecek"
  "TEKNOLOJİ TEMELLİ ZİRVELERİN EN BÜYÜĞÜ VE EN İYİSİ"   MÜSİAD vizyoner'19 İcra Kurulu Başkanı Muhammet Ali Özeken, "Bu sene çok daha dolu bir  Vizyoner programı hazırladık. Vizyoner'19'un ana teması 'Dijital Gelecek' Hem dünyadan, neredeyse bütün dünyanın tanıdığı hem ülkemizden hem de yurtdışından ülkemizi başarı ile temsil eden iş dünyasından birçok önemli ismi Vizyoner'19'da inşallah katılımcılarımızla buluşturacağız. Programımız 27 Kasım Çarşamba günü, sabahtan akşama kadar sürecek. İstiyoruz ki, İş dünyamız, ilgililerimiz programa bir tam günlerini ayırsınlar. ve yine inanıyoruz ki, teknoloji temelli zirvelerin en büyüğü ve en iyisi Vizyoner'19 ile gerçekleşecek" dedi.    "İŞLERİNİZİ İNTERNETE TAŞIYIN"   Dijitalleşme çağının pek çok mesleği dönüşüme uğrattığını vurgulayan Özeken, şöyle devam etti:    "Neden 'dijital gelecek' olarak belirledik ana temamızı? Türkiye biliyorsunuz birinci, ikinci ve üçüncü sanayi devrimlerini ıskalamış bir ülke olarak yorumlandı hep. Şimdi dördüncü devrimin başındayız. Artık her şeyin otomasyon ile, robotlar ile yapıldığı bir çağa giriyoruz.
Çağa 20.11.2019
VİZYONER'19 ZİRVESİ'NİN BU YILKİ TEMASI; "DİJİTAL GELECEK"
"TEKNOLOJİ TEMELLİ ZİRVELERİN EN BÜYÜĞÜ VE EN İYİSİ" MÜSİAD vizyoner'19 İcra Kurulu Başkanı Muhammet Ali Özeken, "Bu sene çok daha dolu bir  Vizyoner programı hazırladık. Vizyoner'19'un ana teması 'Dijital Gelecek' Hem dünyadan, neredeyse bütün dünyanın tanıdığı hem ülkemizden hem de yurtdışından ülkemizi başarı ile temsil eden iş dünyasından birçok önemli ismi Vizyoner'19'da inşallah katılımcılarımızla buluşturacağız. Programımız 27 Kasım Çarşamba günü, sabahtan akşama kadar sürecek. İstiyoruz ki, İş dünyamız, ilgililerimiz programa bir tam günlerini ayırsınlar. ve yine inanıyoruz ki, teknoloji temelli zirvelerin en büyüğü ve en iyisi Vizyoner'19 ile gerçekleşecek" dedi.  "İŞLERİNİZİ İNTERNETE TAŞIYIN" Dijitalleşme çağının pek çok mesleği dönüşüme uğrattığını vurgulayan Özeken, şöyle devam etti:  "Neden 'dijital gelecek' olarak belirledik ana temamızı? Türkiye biliyorsunuz birinci, ikinci ve üçüncü sanayi devrimlerini ıskalamış bir ülke olarak yorumlandı hep. Şimdi dördüncü devrimin başındayız. Artık her şeyin otomasyon ile, robotlar ile yapıldığı bir çağa giriyoruz.
Çağa 19.11.2019
Satcom Vision 2019 Konferansı
Sayan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda (BTK) düzenlenen Satcom Vision 2019 Konferansı'nın açılışında yaptığı konuşmada, dünyanın, yerel ve ulusal ekonomilerde, bilgi iletişim ve teknolojik eğilimlerde ulusal sınırları hızla aşan bir çağa girdiğini söyledi.
Çağa 13.11.2019
Hayranlık uyandıran oluşumların bulunduğu mağara turizme kazandırılacak
Bir süre önce Keban Barajı'nda keşfedilen Gümüşkaya Mağarası'nın tam olarak hangi jeolojik çağa ait olduğu henüz bilinmezken, milyonlarca yıllık tarihi olduğu düşünülüyor.
Çağa 13.11.2019
Elazığ hayranlık uyandıran oluşumların bulunduğu mağara turizme kazandırılacak
Bir süre önce Keban Barajı'nda keşfedilen Gümüşkaya Mağarası'nın tam olarak hangi jeolojik çağa ait olduğu henüz bilinmezken, milyonlarca yıllık tarihi olduğu düşünülüyor.
Çağa 13.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 14
Bir süre önce Keban Barajı'nda keşfedilen Gümüşkaya Mağarası'nın tam olarak hangi jeolojik çağa ait olduğu henüz bilinmezken, milyonlarca yıllık tarihi olduğu düşünülüyor.
Çağa 13.11.2019
KİP, Altınordu Futbol Kulübü'nün "Centilmenlik Sponsoru" oldu
Doğan, devamla şunları kaydetti: "Yeni dönemde zihnimizi biraz da 2035 yılında dünya nüfusunun yüzde 75'ini oluşturması beklenen, genç olmalarının yanı sıra aynı zamanda dünya perakendesinde çok önemli bir tüketici konumuna gelecek, önemli bir satın alma gücüne sahip, dijital çağa doğmuş, 7/24 online olan Z kuşağına yoracağız.
Çağa 12.11.2019
Çanakkale şehidi Çankırılı yüzbaşının mektupları ipek kumaşa işlendi
Çanakkale Savaşı'nın her anının, ayrı bir kahramanlık hikayesiyle dolu olduğunu vurgulayan Ayrancı, şunları kaydetti: "Çankırılı kahraman şehit Yüzbaşı Kazım Efendi'nin sılaya yazdığı mektuplardan oluşan anlamlı bir hediyeyi öğrencimizin el emeği göz nuru çalışması ile almaktan son derece bahtiyarım. Dördüncü nesil üniversite olarak dijital çağa uygun, teknolojisi ve bilimselliği yüksek bir bilim yuvasıyız.
Çağa 11.11.2019
İslam dünyasının prestijli ödülü Prof. Dr. Umran İnan'a
"İslam dünyasının önemli bir ödülüne layık görülmek büyük gurur" Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan, Mustafa Ödülü"nün bilimin evrenselleşmesinde önemli bir rol oynadığını belirterek, bilimsel anlamda dünyanın yeni bir çağa adım attığı bir dönemde, İslam dünyasının bilime katkılarını destekleyen önemli bir ödüle layık görülmekten büyük gurur duyduğunu belirtti.
Çağa 8.11.2019
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
Şeker, 57 yıllık ömrüne bir milletin özgürlük mücadelesini, hayatta kalma destanını sığdıran Atatürk'ün halkına olan inancını hiçbir koşulda kaybetmediğine işaret ederek, "O'nun inancı Türk milletinin umudunu büyüttü. Dünyanın şaşkınlıkla izlediği bir lider olarak yaşadığı çağa damga vurdu.
Çağa 8.11.2019
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
Atatürk'ün övgüye değer birçok üstün meziyeti şahsında toplamış büyük bir fikir ve devlet adamı olduğunu bildiren Şahin, şunları kaydetti: "İleri görüşlülüğü, irade ve cesareti, azim ve kararlılığı ile de dünya tarihinin unutulmaz komutanları arasında yerini almış, askeri bir dehadır. 'Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük' diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi mirasına sahip çıkmak için bugün hepimize düşen ortak görevimizdir.
Çağa 8.11.2019
Şahin: Atatürk Türk Milletini ortak bir ideal etrafında birleştirdi
O'nun "En Büyük Eserim" dediği Türkiye Cumhuriyeti, bugün, Dünya'da sözü dinlenen, dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde aktif rol üstlenen yüksek itibara sahip bir ülke konumunda olduğuna dikkati çeken Şahin, şöyle devam etti: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk; övgüye değer birçok üstün meziyeti şahsında toplamış büyük bir fikir ve devlet adamıdır. İleri görüşlülüğü, irade ve cesareti, azim ve kararlılığı ile de dünya tarihinin unutulmaz komutanları arasında yerini almış, askeri bir dehadır. 'Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük' diyen Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi mirasına sahip çıkmak için bugün hepimize düşen ortak görevimizdir.
Çağa 8.11.2019
Nusaybin'e Bilim ve Teknoloji Merkezi
Merkezden ilçede eğitim öğretim gören 27 bin öğrencinin yararlanacağını ifade eden Sarı, "Merkezimiz gençliğin dilini anlayan, gençliğe hitap eden oldukça modern bir merkez. Bu merkez, çocuklarımızın geleceğe hazırlanmalarında onlara katkı sağlayacak. Malum dünya dijital bir çağa gidiyor.
Çağa 7.11.2019
Ortaokul öğrencilerinden lösemili çocuklara destek
Çağa Ortaokulu öğrencileri, teknoloji ve tasarım öğretmenleri Ümmü Görün Akın öncülüğünde okullarında "Maskemi takarım farkındalık yaratırım" etkinliğini hayata geçirdi.
Çağa 6.11.2019
Almanya'da "50. Yılda Türkçe Derslerinin Tarihsel Süreci ve Gelecek Perspektifi" paneli
Almanya'daki Türkçe eğitiminde çağa uygun araçların daha yaygın kullanılmasının önemini aktaran Özdoğan, "Türkçe için bu güne kadar verilen bireysel mücadeleler çok değerli.
Çağa 5.11.2019
Boğaziçi Üniversitesinde ödül töreni
"Orada bir insanlık tarihi var" Özkan, modern arkeoloji çalışmalarının yerinde korunarak yapılması gerektiğine inandığını söyledi. Tarsus-Gözlükule Kazıları Araştırma Merkezinin de böyle bir merkez olduğunu aktaran Özkan, şunları anlattı: "Herhangi bir arkeoloji kazı merkezi değil. Yanında hemen 9 bin yıllık tarihi olan bir höyük var. O höyüğün her kademesini kazdığınızda insanlıkla ilgili bilgi çıkıyor. Sürekli bir uygarlık olmuş onun altında. Abbasilere kadar gelen bir dönemden bahsediyoruz. İndikçe Neolitik çağa kadar giden bulgular çıkıyor.
Çağa 4.11.2019
Overwatch 2 yeni bir çağ başlatmaya geliyor
Overwatch'un dünya standartlarındaki PvP (oyunculara karşı) rekabetinde yeni kahramanlar, haritalar ve çok daha fazlası ile yeni bir çağa adımınızı atın.
Çağa 3.11.2019
FİSKOBİRLİK Genel Müdürlüğünün Giresun'dan taşınacağı iddiası
Yönetici ve idarecilerin gelip geçici FİSKOBİRLİK'in kalıcı olduğunu belirten Karan, FİSKOBİRLİK Genel Müdürlüğü veya entegre tesisini bir yerlere taşımak değil, fındıkta daha fazla söz sahibi ve çağa ayak uyduran bir kurum olmayı amaçladıklarını ifade etti.
Çağa 2.11.2019
Padişaha hediye taşınan Karamürsel sepetinden beşik yapıyor
"Karamürsel sepeti unutulmasın diye bu mesleği devam ettiriyorum" Mesleğin getirisinin fazla olmadığını aktaran Koygun, "Karamürsel sepetinin şu anda getirisi çok olsa çok yapan dükkan olur. Babamdan miras kaldığı için bu mesleği devam ettirmeye çalışıyorum. Sadece bu miras devam etsin, Karamürsel sepeti unutulmasın diye bu mesleği devam ettiriyorum." diye konuştu. Koygun, eskiden insanların pazara bile sepetle çıktığını hatırlatarak, şimdi plastik torbalar kullanıldığı için bu sepetlerin dekor, süs eşyası olarak kullanıldığını ifade etti. Satışlar internetten Dizilerde Osmanlı dönemine dönüş olduğu için birçok diziye sepet ve yaptıkları ürünlerden verdiklerini söyleyen Koygun, şöyle konuştu: "Sepetlerin ve ürünlerimizin dizilerde kullanılmasından dolayı bize çok getirisi oluyor. Biz artık ürünlerimizi internetten satıyoruz çağa ayak uydurmaya çalışıyoruz.
Çağa 31.10.2019
Girişim Sermayesi, Yatırım Ortaklığı ve Melek Yatırım Zirvesi
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım da gençlere tavsiyelerde bulunduğu konuşmasında, "Diploma notunuz ne olursa olsun iş hayatınıza girince yapmanız gereken tek şey fark yaratmaktır. Fark yarattığınız sürece bir ivme kazanır, bir adım öne çıkarsınız. Yeniliklere açık olarak çağa ayak uyduracak adımlar atmanız gerekiyor.
Çağa 31.10.2019
"TÜRSAB Rota" projesi başlıyor
Toplantıda projeye ilişkin bilgi veren Firuz Bağlıkaya, dünyanın yaşadığı hızlı değişim ve dönüşüme işaret ederek, dijital çağa ve akla uygun girişimlerle turizm sektörünün canlanmasına katkı sağladıklarını söyledi.
Çağa 26.10.2019
6'ncı Uluslararası Ticaret Kongresi
Yıldırım, 2000'li yıllarda ise dünyanın tek kutuplu olduğunu ve dijital çağa geçtiğini belirterek, şunları söyledi: "Dijital çağ hedefi ve amacı dünyamızı küresel bir köy haline getirmek.
Şu an buradasınız: Çağa Haberleri | Çağa Haber - Haberler - Sayfa 5 - Çağa haberleri, son dakika çağa haber ve gelişmeleri burada. 24 Kasım Öğretmenler Günü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.3.2020 19:32:15. #1.15#
title