Kayseri'de Buz Tutan Yollara Belediyeden İlginç Çözüm: Kilometrelerce Kaydırmaz Halı Serdiler

Kayseri'de Buz Tutan Yollara Belediyeden İlginç Çözüm: Kilometrelerce Kaydırmaz Halı Serdiler

Hava sıcaklığının eksi 15 dereceyi gördüğü Kayseri'de, buz tutan yollara kilometrelerce kaydırmaz halı seren belediye vatandaşların imdadına yetişti.

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Kayseri''de kentin işlek olduğu cadde ve sokakların kaldırımlarına Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kaydırmaz halı serildi. Yere vidalarla monte edilen kaydırmaz halılar, buzlu ve karlı kaldırımlarda düşüp yaralanamlara karşı vatandaşın imdadına yetişti.

HAVA SICAKLIĞI EKSİ 15 DERECEYE KADAR DÜŞTÜ

Kayseri''de etkili olan soğuk hava ile birlikte hava sıcaklığı zaman zaman eksi 15 dereceye kadar düştü. Hava sıcaklığının düşmesi ile birlikte caddelerde olduğu gibi kaldırımlarda da buzlanmalar oluştu. Buzlanmayla nedeniyle insanların güçlükle yürüdüğü yollara Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kaydırmaz halılar serildi. Yayaların kaymaması ve rahat yürümesi yerleştirilen kaydırmaz halılar kentin en işlek kaldırımlarına vidalarla yere monte edildi.

KIŞ BOYUNCA KALDIRIMDA SERİLİ KALACAK

1 metre 20 santim eninde, özellikle Melikgazi ilçesinde alışveriş merkezlerinin ve banka şubelerinin ağırlıkta olduğu Cumhariyet ve Kiçikapu mahallesindeki Millet, Bankalar, Kazancılar caddelerinde 5 kilometre uzunluğunu bulan özel kaydırmaz halılar, kış boyunca kaldırımlara serili duracak.

Kayseri'de yollara serilen kaydırmaz halıdan fotoğraflar: