Buz Pistinde Hayatlarını Birleştirdiler

Buz Pistinde Hayatlarını Birleştirdiler

Erzurum'da Sürat Pateni Milli Takımı Antrenörü Zeynep ve Ahmet Varlı çiftinin nikahı 14 Şubat Sevgililer Gününde buz pistinde kıyıldı.

Erzurum'da Sürat Pateni Milli Takımı Antrenörü Zeynep ve Ahmet Varlı çiftinin nikahı 14 Şubat Sevgililer Gününde buz pistinde kıyıldı. Çift, şahitler ve konukların huzurunda ömür boyu sürecek birliktelikleri için 'evet' dedi.

Palandöken ilçesindeki 2000'lik Buz Pateni Salonu'nda düzenlenen Sürat Pateni Milli Takımı Antrenörü Zeynep Erkılıç ve Ahmet Varlı'nın nikah töreni öncesi buz pisti kırmızı halı ve balonlar ile süslendi.

Tören, damat Varlı'nın evlendirme memurunun talebi üzerine antrenör Zeynep'i öğrencileri ve ailelerinden istemesiyle başladı.

Öğrenci ve davetlilerden alkışlarla 'Evet' yanıtını alan çiftin nikahı, Yakutiye Belediyesinde görevli evlendirme memuru tarafından buz pisti salonunda kıyıldı.

Törende, antrenör Zeynep'in öğrencileri ellerindeki Türk bayrakları ve "Buzun kraliçesi Zeynep Hocam seni çok seviyoruz", "Buzun en güzeline mutluluklar" gibi döviz ve pankartlar açarak çiftin mutluluğuna ortak oldu.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü (GHSİM) Fuat Taşkesenligil de çifte evlilik cüzdanını verip mutluluk diledi.

"Sürpriz bir nikah oldu"

Gelin Zeynep AA muhabirine, öğrencilerine her gün antrenman yaptırdığı buz pistinde nikahının kıyılmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Buz pistinde nikahının kıyılmasının sürpriz olduğunu aktaran

"Her gün çalıştığım buz pateni pistinde nikahımın kıyılmasını hiç düşünemezdim. Benim için sürpriz bir nikah oldu. Buz ailesinin bu organizasyonuna ortaklık yapmasına çok sevindim. Buradaki herkesi çok seviyorum, iyi ki varlar. Tüm sporcularım, velilerim, buz çalışanları ve kurum müdürlerim benim bu mutlu günüme ortaklık ettiler, hepsinden Allah razı olsun."

Damat Varlı, AA muhabirine, hayatlarında unutamayacakları bir günü yaşadıklarını ifade ederek, nikaha gelen tüm yakınlarına ve antrenör eşinin öğrencilerine teşekkür ederek, "Çok mutluyum. Bana bu anı yaşattıkları için buradaki herkese çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Çok güzel bir organizasyon oldu." dedi.

Nikah sonrası yakınları ve sürat pateni öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Törene, çok sayıda davetlinin yanı sıra GHSİM personeli ile Buz Pateni Federasyonu İl Temsilcisi Vedat Rafeyeli katıldı.

Kaynak: AA