Buz Hokeyi Bayan Milli Takımı Dünya Şampiyonası İçin Romanya'ya Gidiyor

Buz Hokeyi Bayan Milli Takımı, Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (Iıhf) Tarafından Düzenlenen Dünya Bayanlar 4. Grup Şampiyonası İçin Romanya'ya Gidiyor.

Buz Hokeyi Bayan Milli Takımı Dünya Şampiyonası İçin Romanya'ya Gidiyor

Buz Hokeyi Bayan Milli Takımı, Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF) tarafından düzenlenen Dünya Bayanlar 4. Grup Şampiyonası için Romanya'ya gidiyor.

Buz hokeyinde Türkiye'nin ilk bayan milli takımı olan Buz Hokeyi Bayan Milli Takımı, 26 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Romanya'nın Miercurea Ciuc kentinde yapılacak şampiyonaya katılacak.

Türk Milli Takımı, şampiyonada Hırvatistan, Estonya, İzlanda, Yeni Zelanda ve Romanya ile mücadele edecek. Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Abdulkadir Dökmeci, konuyla ilgili Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Ankara şubesinde düzenlediği basın toplantısında, bayanlar buz hokeyine çok büyük ilgi olduğunu belirterek, ''Milli takım seçmelerine çok sayıda sporcumuz katıldı. İlk kez bir bayan milli takımı

oluşturuldu. Bu takımda yer alan sporcular Türkiye'nin en iyi buz hokeycilerinden oluşuyor. Eminim ki ilk sıraları elde edemesek de milli takımımız elinden gelenin en iyisini yapacaktır'' diye konuştu.

Milli takım baş antrenörü Kanadalı Clive Rorerick Tolley ise Türkiye'nin ilk bayan milli takımını çalıştırmaktan büyük gurur duyduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

''Bayanlar buz hokeyi dünya çapında çok yeni bir spor dalı. Şampiyonaya nasıl takımlar katılacak, hangi zorlukta takımlar yarışacak bilemiyoruz. Biz de ülke takımlarını yeni deneyeceğiz. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve eminim ki gelecek Dünya Şampiyonası için çok büyük tecrübe olacak, bir dahaki şampiyonada çok daha iddialı olacağız.''

Bu arada, ünlü Türk güreşçisi Yaşar Doğu'nun torunu olan ve aynı zamanda milli takımın kaptanlığını yapan Sinem Doğu da milli takımda bu sporu 8-9 yıldır yapan arkadaşlarının bulunduğunu ifade ederek, ''Hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapacağız. İnanıyorum ki Türkiye'yi çok iyi temsil edeceğiz'' dedi.

Antrenörlüğünü Clive Rorerick Tolley ile Göktürk Taşdemir'in yaptığı milli takımda şu sporcular yer alıyor:

İsmigül Yaman, Didem Güran, Sinem Doğu, Nilay Günay, Refika Yılmaz, Teksin Öztekin, Cemre Cavdar, Alev Kahraman, Huriye Yeliz Yüksel, Gamze Elif Ulaş, İrem Ayan, Tutku Demir, Mefharet Veziroğlu, Zeynep Yavuzarslan, Simge Özer, Gülçin Çakar, Nazlı Karabük, Pınar Başoğlu, Tuba Koçak, Nuran İrem Bener, Münibe Gökçe Çiçek Sipahi.