Büyükşehirin Sözünü Çocuklar Söyledi
Haberler » Güncel » Büyükşehirin Sözünü Çocuklar Söyledi - Haber

Büyükşehirin Sözünü Çocuklar Söyledi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi makam koltuğuna oturan çocuklar bayram coşkusunu doyasıya yaşadılar.

Büyükşehirin Sözünü Çocuklar Söyledi

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen temsili makamları çocuklara bırakma programında Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna, Şehitkâmil İlköğretim Okulu 8.Sınıf öğrencisi Tuğba Payam ve 7.Sınıf Öğrencisi Arda Kibaroğlu oturdular.

Büyükşehir Belediyesinde düzenlenen programda Başkanlık koltuğuna oturan Şehitkâmil İlköğretim Okulu 8.Sınıf öğrencisi Tuğba Payam, 'Okullarında bulunan çok amaçlı salondaki eğitimlere aktif olarak katılamadıklarını, bunun için bu salonun modern ekip ve ekipmanlarla yenilenmesini istediğini' söyledi.

Payam, "Okulumuza dışarıdan gelen ve bizlerin güvenliğini tehdit eden kişiler var. Bizleri korkutan bu duruma karşı okulumuzda bir güvenlik kamerası sistemi kurulmasını istiyoruz. Ayrıca yaz tatillerinde okulumuzun çevresinde bulunan parkların ve eğlence mekanlarının daha düzenli hale getirilmesini arzu ediyoruz. Son olarak da okulumuzun odasına ekipman desteği istiyoruz" dedi.

Temsili Büyükşehir Belediye Başkanının talepleri içerisinde kendilerinin yerine getirebilecekleri çalışmalar konusunda gerekli talimatları veren Başkan Güzelbey, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da, geleceğin yöneticileri ve istikbalimiz olan çocuklarımıza biz yöneticiler olarak koltuklarımızı veriyoruz. Bugün Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makam koltuğunu Şehitkâmil İlköğretim Okulundan gelen öğrencilerimize bıraktık" dedi.

İnsanlığın mutluluğu, dünyamızın güzelleşmesi, çocukların korunmasına, iyi yetişmesine bağlı olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. , "Egemenliğimizin teminatı millet, milletimizin, köyümüzün, şehrimizin, ülkemizin teminatı yani geleceğimizin, yarınlarımızın, mutlarımızın, hayallerimizin teminatı ise sevgili çocuklarımızdır. Çocuklarımıza daha güzel, daha yaşanabilir bir ülke bırakmak onları geleceğe hazırlamak herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesiyle mümkündür" diye konuştu.

Güzelbey, "Ulu Önder , hiç bir milletin yapmadığını Türk çocukları için yaptı. Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet etti. Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Çocuk Bayramı, bu alanda hem dünyada bir ilki oluşturmakta, hem de geleceğin cumhuriyet nesillerine, atamızın verdiği önemi ifade etmektedir.

Bu duygularla, bize bağımsız bir vatanı emanet eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarını rahmetle anıyor, bütün çocuklarımızın 23 Nisan Bayramını kutluyor, sevgilerimi sunuyorum" dedi.

Şehitkâmil İlköğretim Okulu 8.Sınıf öğrencisi Tuğba Payam ve 7.Sınıf Öğrencisi Arda Kibaroğlu'nun temsili Başkanlık Koltuğuna oturdukları programa Şehitkamil İlköğretim Okulu Müdürü Cumali Borazan, Öğretmenler Zekeriya Aksoy, Sakine Aslan ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü 0-6 yaş Grubu Çocuk Yuvası'ndan gelen minikler de katıldılar.

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü 0-6 yaş Grubu Çocuk Yuvası'ndan ve Şehitkâmil İlköğretim Okulu'ndan gelen çocuklardan çok çalışmalarını isteyen Başkan Güzelbey, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler