Büyükşehirden 584 Köyün Tamamına Yangın Söndürme Aracı - Haberler
Haberi Paylaş

Büyükşehirden 584 Köyün Tamamına Yangın Söndürme Aracı

AA - Haberler | Yerel
Büyükşehirden 584 Köyün Tamamına Yangın Söndürme Aracı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'nın 584 köyüne yangın söndürme aracı tahsis edeceklerinin müjdesini verdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Yeni Büyükşehir Yasası kapsamında Konya'nın 584 köyüne yangın söndürme aracı tahsis edeceklerini söyledi.

Akyürek, Yeni Büyükşehir Yasası kapsamındaki belde buluşmalarını Bozkır ilçesinin Sarıoğlan, Hamzalar, Hisarlık, Söğüt, Dereiçi, Üçpınar, Harmanpınar, Dere, Sorkun, Çağlayan beldelerinde sürdürdü. Yeni Büyükşehir Yasası ile tüm ilçelerin metropol ilçe statüsüne kavuşacağını belirten Akyürek, beldelerin artık Konya Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet noktası haline geldiğini söyledi.

Beldelerdeki belediye binalarının kapanmayacağını, Büyükşehir Belediyesinin hizmet binası olarak devam edeceğini belirten Akyürek, "Burada ilçe belediyelerimizden görevliler de bulunacak. İlçe belediyemizin görevlileri temizlik ve sokak hizmetlerini yerine getirirken Büyükşehir Belediyemiz, su, kanalizasyon, itfaiye, mezarlık, toplu ulaşım ve çevre ile ilgili hizmetlerden sorumlu olacak" dedi.

Yeni yasa kapsamında Konya'nın 584 köye yangına müdahale için birer yangın söndürme aracı tahsis edeceklerini ifade eden Akyürek, "Tüm beldelerde 2016 sonuna kadar altyapı yatırımlarını bitireceğiz. 2-2.5 yıllık sürede hiçbir beldede su ve kanalizasyon sorunu kalmayacak. Yeni yasayla artık uzak-yakın kavramı kalktı. Bütün köy ve beldelerimizin, Selçuklu, Meram, Karatay gibi marka olması için hep birlikte çalışacağız. Konya artık bir bütün. İyi niyetle, samimiyetle, ihlasla ve gayretle çalışma sözü veriyoruz" diye konuştu.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500