Büyükşehir Kickboks Takımından Büyük Başarı

Büyükşehir Kickboks Takımından Büyük Başarı

Büyükşehir Kickboks Takımından Büyük Başarı
Bültenler - Haberler | Güncel

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından spora ve sporcuya yapılan yatırımlar bir bir meyvesini veriyor.

Antalya'da düzenlenen uluslararası turnuvada gençlerde 1. büyüklerde 2.oldular

Başta Evkur Yeni Malatya Spor olmak üzere Malatya'daki profesyonel ve amatör spora önemli destekler veren Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda bünyesinde barındırdığı Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ile de desteğin yanı sıra önemli başarılara imza atıyor.

18 madalya kazandılar

Malatya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren Kick Boks takımı Antalya'da yapılan turnuvada, takım olarak 10, ferdi olarak da 8 olmak üzere toplamda 18 madalya kazanarak takım halinde bir 1.lik, bir de 2.lik elde etti.

6-9 Nisan 2017 tarihleri arasında Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Açık Kick Boks Turnuvası'na 16 ülkeden 1.000'in üzerinde sporcu katıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü'nün 12 sporcu ile katıldığı turnuvada; gençlerde 1., büyüklerde ise 2. oldu. Toplamda 18 madalya alan Büyükşehir Kick Boks takımından 8 sporcu milli takım seçmelerine katılmaya hak kazandı.

Turnuvada derece alan sporcular

Başarılarının temelinde disiplinli çalışmanın yanı sıra Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın önemli desteklerinin olduğunu belirten takım antrenörü Hasan Basri Karakuş, Başkan Çakır'a teşekkür etti.
2. Uluslararası Açık Kick Boks Turnuvası'nda Antrenör Hasan Basri Karakuş nezaretinde başarılı müsabakalar çıkaran sporcuların isimleri ve dereceleri şöyle:

Hakan Karakuş 1., Furkan Karakuş 1., Talha Karadağ 2., Mehmet Kaya 3., Abdullah Karadağ 3., Mustafa Sezen 3., M.Cihan Özdemir 3., İ.Batuhan Karabulut 3.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title