Büyükşehir Belediyesinden Engellilere Tekerlekli Sandalye
Haberler » Güncel » Büyükşehir Belediyesinden Engellilere Tekerlekli Sandalye - Haber

Büyükşehir Belediyesinden Engellilere Tekerlekli Sandalye

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Türkoğlu ilçesinde yaşayan engelli 2 kardeşe akülü sandalye desteğinde bulunulduğu bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden Engellilere Tekerlekli Sandalye

Büyükşehir Belediyesi ilçesinde yaşayan engelli 2 kardeşe akülü sandalye desteğinde bulunulduğu bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik adına Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından Türkoğlu ilçesinde bir ailenin 2 çocuğuna akülü sandalye dağıttığını bildirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı engellilere yönelik çalışmaların devam edeceğini bunun yanı sıra ekonomik desteğin sağlanacağını belirtti.

Yapılan çalışmalarla engellilerin yaşam kalitesini artırmaya için çalıştıklarını vurgulayan Erkoç şunları söyledi:

"Bu ailemizin beş çocuğunun dördünde kas hastası. Ancak, yaşın uygun olan iki kardeşe ihtiyaçları olan akülü sandalyeleri hediye ettik. Çalışmalarımız bununla sınırlı değil. Engelli kardeşlerimizin bu gibi ihtiyaçları durumunda akülü sandalye kullanabilir raporuna kadar biz aldık ve tedavileri ile ilgileniyoruz. Ayrıca bu ailemizin evlerinin tadilatı ile de ilgileniyoruz. Ailemizin geçimi konusunda yaşadığı sıkıntıları da ortadan kaldırmak adına Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğümüz gerekli çalışmaları yapmaktadır"

Kaynak: AA

Manşet

Haberler