Büyükşehir Belediyesi'nde Yangın Tatbikatı

Büyükşehir Belediyesi'nde Yangın Tatbikatı

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Ekipleri, Yaşanması Muhtemel Bir Yangına Karşı Personelin Bilinçlenmesi Amacıyla Belediye Binasında Yangın Tatbikatı Yaptı.

Büyükşehir Belediyesi'nde Yangın Tatbikatı

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, yaşanması muhtemel bir yangına karşı personelin bilinçlenmesi amacıyla belediye binasında yangın tatbikatı yaptı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl gerçekleştirilen yangın tatbikatında belediye memurları mesai sırasında verilen yangın alarmıyla hızla binayı tahliye etti. Daha sonra İtfaiye ekipleri 5. katta mahsur kalan bir kişiyi kurtardı. Ardından yangın sırasında neler yapılması gerektiğine dair memur ve işçiler, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Grup Amiri Çetin Çakır'dan teorik bilgi aldı. Teorik olarak yangına nasıl müdahale edeceklerini öğrenen belediye çalışanları, pratik olarak uyguladı. Temsili olarak yakılan ateşi yangın söndürme tüpünü kullanarak söndüren memurlar, tüp gaz sızıntısı ile çıkan yangını ise ıslak çarşafla örterek söndürdü. Yaklaşık 20 dakika süren tatbikatın sonunda itfaiye ekipleri, yanmaz elbise ile ateş üzerinden geçerek gösteri yaptı.

(İG-SA)

19.03.2007 17:43 TSİ