Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Aldırmaz Açıklaması
Haberler » Yerel » Haber

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Aldırmaz Açıklaması

"Seçime kadar Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğunda olan tüm ana cadde ve bulvarları asfaltlayacağız"

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Aldırmaz Açıklaması

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ana cadde ve bulvarları seçime kadar asfaltlayacaklarını bildirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Aldırmaz,  mahalle muhtarları ile Başkanlık Toplantı Salonu'nda bir araya geldi. Çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi veren Aldırmaz, şunları kaydetti:

"Seçime kadar Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğunda olan tüm ana cadde ve bulvarları asfaltlayacağız. Şimdiye kadar 154 çıkmaz sokak açtık, bu sayı seçime kadar 200 olacak. Türkmenbaşı Bulvarı'nı Obalar Caddesi'ne bağladık. Artık kuzeyden gelen bir Adanalı kesintiye uğramadan, şehri dolaşmadan sanayiye gidebilecek. Ayrıca Denizli Mahallesi'nde tren hattında Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile Türkmenbaşı Bulvarı'nın kesiştiği noktada yol tünelle hattın altından geçecek ve Havaalanı Kavşağı'na ulaşacak. Planlamızda Regülatör Köprü altında 4 köprü var. Bunlardan biri yine regülatör köprü olacak ve bu bölgede yalı evleri yapılacak."

Güney mahalleler ile Adana'nın diğer ihmal edilmiş bölgelerindeki hizmet farkını ortadan kaldırmaya çalıştıklarını anlatan Aldırmaz, seçime kadar bu mahallelerin eksiklerinin tamamlanacağını kaydetti.

Aldırmaz, günlük 3 bin 600 ton kapasiteli asfalt fabrikası kurulduğunu belirterek, "Bu hizmetlerin hepsini tasarrufla yapıyoruz. Adana'yı doğu batı, kuzey güney diye ayırmadan hizmet götürüyoruz. Ancak ihmal edilen bölgelere biraz daha önem veriyoruz" ifadelerini kullandı.

Belediye personelinin de fedakarca hizmet verdiğini bildiren Aldırmaz, çalışanlara teşekkür etti.

Muhtarlar da mahallelerindeki sorunları anlatarak, hizmetler için Aldırmaz'a teşekkür etti. - Adana