BÜYÜKELÇİLİK HABERLERİ

Büyükelçilik Haberleri

Büyükelçilik haber, Büyükelçilik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Büyükelçilik - 7.5.2020
Libya Başbakan Yardımcısı Muaytik'ten İtalya'nın Libya politikasına eleştiri Açıklaması
Muaytik, İtalya'nın Libya'ya dikkatini vermediğini ifade ederken, "Libyalıların hafızası var. Libyalılar, 2016'da Başkanlık Konseyinin göreve gelmesinden sonra İtalyan hükümetinin Libya'daki büyükelçilik açan ilk Avrupa ülkesi olduğunu unutmaz.
Büyükelçilik - 7.5.2020
Daha önce 6 ülkenin taşımayı reddettiği Arjantin'deki Ukraynalıları Türkiye getirdi
Büyükelçilik olarak gelen Ukrayna vatandaşlarının karantina kurallarına uyacaklarına dair garanti verdiklerine aktaran Sybiha, bu kişilerin Minsk üzerinden Ukrayna'ya gönderileceği bilgisini verdi.
Büyükelçilik - 6.5.2020
Kırgızistan'daki Türkler Kovid-19 ile mücadeleye destek oluyor
Fırat, bu süreçte, büyükelçiliğin eş güdümünde gıda, içecek, bankacılık ve inşaat sektöründe çalışan Türk hayırseverlerin yanısıra büyükelçilik çalışanlarının katılımıyla bir fon oluşturarak, çok güzel bir dayanışma örneği gösterdiklerini dile getirdi.
Büyükelçilik - 5.5.2020
Avustralya'daki Türk vatandaşları özel seferle Türkiye'ye getirilecek
Uçuşların durmasıyla Avustralya'da mahsur kalan Türk vatandaşlarının, Büyükelçilik ve Başkonsoloslukların açıklamasındaki yer alan şifre ve kullanıcı kodları aracılığıyla Katar Havayollarının internet adresine girerek Türkiye'ye dönüş biletlerini ücret karşılığı satın alabilecekleri belirtildi.
Büyükelçilik - 5.5.2020
Çin basını, Pompeo'yu yalan söylemekle suçluyor
Haberde, ABD'nin Vuhan Başkonsolosu Jamison Fouss ile Büyükelçilik Danışmanı Rick Switzer'ın 27 Mart 2018'de laboratuvara düzenledikleri ziyaretin ardından, Dışişleri Bakanlığına "hassas" ibareli iki şifreli mesaj gönderdiği, bu mesajlarda "burada incelenen yarasalardan SARS'a benzer bir koronavirüsün laboratuvar çalışanlarına geçip onlardan başkalarına bulaşabileceği" uyarısında bulunduğu belirtilmişti.
Büyükelçilik - 4.5.2020
TİKA'dan KKTC'deki engellilere yardım
Başçeri, TİKA'nın KKTC'deki faaliyetlerinin artarak devam edeceğinin altını çizerek, "TİKA, KKTC'de kendilerine ihtiyaç duyan herkese ulaşmaya gayret edecek. Biz de Büyükelçilik olarak her zaman yanlarında olacağız.
Büyükelçilik - 30.4.2020
Küba'nın Washington Büyükelçiliğinin dışında ateş açan bir kişi gözaltına alındı
Polis Departmanından yapılan açıklamaya göre, Büyükelçilik binasının yakınında saat 02.
Büyükelçilik - 29.4.2020
Avustralya'daki Türklerden "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına 125 bin dolarlık destek
Büyükelçilik himayesinde Melbourne ve Sydney Başkonsolosluklarıyla İdari ve Sosyal İşler Ataşeliklerinin eşgüdümünde gerçekleşen kampanyaya gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Karakoç, "Bu zor günlerde Türkiye'deki kardeşlerinin dertleriyle dertlenen Avustralya'daki fedakar vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.
Büyükelçilik - 28.4.2020
Türkiye'nin Beyrut Büyükelçiliği Lübnan'da ihtiyaç sahibi ailelere ekmek dağıttı
Büyükelçilik, başkent Beyrut'un farklı semtlerinde bulunan fırınlar aracılığıyla iftar öncesi ihtiyaç sahibi 2 bini aşkın aileye ekmek dağıttı.
Büyükelçilik - 28.4.2020
ABD Büyükelçisi Satterfield: "Bağış için teşekkür ediyorum"
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Satterfield, Türkiye'nin ABD'ye tıbbi malzeme bağışına ilişkin Büyükelçilik resmi web sitesinden açıklamada bulundu.
Büyükelçilik - 26.4.2020
Karantinanın ardından yurtlarda duygulandıran mektupları kaldı
Mektupta şu ifadeler yer aldı: "Bizi Türkiye'ye getiren uçak büyükelçilik tarafından ayarlandı.
Büyükelçilik - 25.4.2020
Etiyopya'daki 260 vatandaş Türkiye'ye dönüyor
Büyükelçilik verilerine göre, Etiyopya'da yaklaşık 3 bin 500 Türk vatandaşı yaşıyor.
Büyükelçilik - 23.4.2020
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Büyükelçilik çalışanları, Büyükelçilik bahçesindeki tören alanında Türk bayrağı açarak, İstiklal Marşı'nı okudu.
Büyükelçilik - 23.4.2020
Azerbaycan'da 23 Nisan kutlandı
Korona virüs salgını nedeni ile kısıtlanan kutlamalar kapsamında Türkiye Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, eşi Meltem Özoral ve büyükelçilik çalışanları çocuklarla birlikte Türkiye Bakü Büyükelçiliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle saat 21.
Büyükelçilik - 23.4.2020
Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliğinde TBMM'nin açılışının 100. yılı dolayısıyla tören düzenlendi
Törene, Büyükelçi Erkan Özoral, büyükelçilik çalışanları ve çocukları katıldı.
Büyükelçilik - 23.4.2020
Paraguay'da 23 Nisan'da 23 bakıma muhtaç çocuğun kaldığı merkeze yardım
Büyükelçilik'ten yapılan açıklamada, 23 Nisan'da, 23 korunmaya muhtaç çocuğun kaldığı Nemity Merkezine gıda yardımının yapıldığı belirtilerek, "Bu mütevazı katkımızın karantina günlerinde iki ülke arasındaki dostluğun nişanesi olmasını diliyoruz.
Büyükelçilik - 23.4.2020
Irak'taki Türk vatandaşlarının tahliyesi sürüyor
Bağdat'ta verilen dinlenme arasında AA muhabirine konuşan Ümit Aydın, "Büyükelçilik bizi bulunduğumuz bölgelerden aldı, güvenlik koruması eşliğinde Bağdat'a kadar getirdi.
Büyükelçilik - 23.4.2020
Tayland'daki Türk vatandaşları, Türkiye'ye dönüş için yola çıktı
Akgün, büyükelçilik heyeti olarak tahliye için yola çıkan Türk vatandaşlarının salimen ülkelerine ulaşmasının en büyük temennileri olduğunu belirterek, Türk vatandaşlarının ramazanını kutladı.
Büyükelçilik - 23.4.2020
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Kazakistan'da kısıtlı kutlama Kazakistan'da 23 Nisan Türkiye'nin Nur-Sultan Büyükelçiliğinde Kovid-19 salgını nedeniyle yalnızca büyükelçilik personeli ve çocuklarının katıldığı etkinlikle kutlandı.
Büyükelçilik - 23.4.2020
Macar diplomatlar, 23 Nisan dolayısıyla İstiklal Marşı okudu
Macaristan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'ndan yapılan açıklamada, büyükelçilik, başkonsolosluk ve kültür merkezinin yetkili isimleri ve çalışanlarının 23 Nisan dolayısıyla İstiklal Marşı'nı Türkçe olarak seslendirdiği belirtildi.
Büyükelçilik - 22.4.2020
Kaymakcı, "Kovid- 19 Sürecinde Avrupa Birliği ve Türkiye-AB İlişkileri" programında konuştu: (1)
Sayıların, vatandaşların büyükelçilik ve başkonsolosluklara başvurmasıyla belirlendiği ve seferlerin Türk Hava Yolları ve Ulaştırma Bakanlığı iş birliğinde başlatıldığını anlatan Kaymakcı, şu bilgileri aktardı: "Biz sadece kendi vatandaşlarımızı getirme değil, Türkiye'de bulunan başka ülkelerin vatandaşlarının da kendi ülkelerine dönmelerine yardımcı olduk.
Büyükelçilik - 21.4.2020
Belçika'daki Türk vatandaşları yurda getiriliyor
Büyükelçilik ve Brüksel ile Anvers Başkonsoloslukları aracılığıyla bu operasyonu yürüttüklerini belirten Ulusoy, "Belçika'nın 9 bölgesinden de gelenler oldu.
Büyükelçilik - 20.4.2020
Mısır'da mahsur kalan 164 Türk vatandaşı tahliye edildi
Mısır'da uzun yıllardır yaşadığını anlatan Melayim, "14 gün karantina şartını taahhüt ederek, Büyükelçilik tarafından koordine edilen uçuşla bugün Türkiye'ye dönmeye karar verdim.
Büyükelçilik - 20.4.2020
Kovid-19 nedeniyle yurda dönen Türkler Barselona'dan "En büyük Türkiye" pankartıyla ayrıldı
"Türkiye, bu salgın sürecinde diğer ülkelerin vatandaşlarına yapamadığını yaptı. Benim gözümde bu bir kurtarma operasyonudur." diyen Uzuner, sözlerine şöyle devam etti: "35 yıldır turizm sektöründeyim ve çok ülkede çalıştım. Kanarya Adalarında benim bulunduğum bölgede halen çok sayıda Danimarkalı, İsveçli, İzlandalı, Hollandalı, Fransız mahsur durumda. Ben onlara (Devletim bizim için uçuş organize etti) dediğim zaman kimse inanamadı. Kendi devletlerinin, en az 100 kişi olmak şartıyla ve 1500 avroyu bulan pahalı ücretlerle özel uçuşlar ayarladığından yakınıp, benim ne kadar şanslı olduğumu söylediler." Salgının başlangıcından itibaren Madrid'deki Büyükelçilik ve Barselona'daki Başkonsolosluk ile irtibat halinde olduğunu anlatan Uzuner, "Büyükelçilik ve Konsolosluk çalışanları bizimle çok ilgilendi.
Büyükelçilik - 20.4.2020
YÖK Başkanı Saraç yurt dışındaki akademisyenler ve öğrencileri uyardı
YÖK Başkanı M. A. Yekta Saraç, "Yurt dışında bulunan vatandaşlarımızın ülkemize dönüşlerine ilişkin yürütülen çalışmalar doğrultusunda 72 ülkeden 105 sefer planlanmaktadır. Yurt dışında bulunan ve Türkiye'ye dönmek isteyen akademisyen ve öğrencilerimizin ilgili büyükelçilik/başkonsolosluklar ile iletişime geçmeleri önem taşımaktadır" dedi.
Büyükelçilik - 20.4.2020
YÖK Başkanı Saraç'tan Türkiye'ye dönmek isteyen akademisyen ve öğrencilere hatırlatma Açıklaması
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yurt dışında bulunan ve Türkiye'ye dönmek isteyen akademisyen ve öğrencilerin, ilgili büyükelçilik veya başkonsolosluklarla iletişime geçmelerini, Dışişleri Bakanlığının web sayfası ve sosyal medya hesaplarından gelişmeleri takip etmelerini istedi.
Büyükelçilik - 20.4.2020
Çin, Kovid-19'un laboratuvardan sızdığı iddialarını yalanladı
Haberde, ABD'nin Vuhan Başkonsolosu Jamison Fouss ile Büyükelçilik Danışmanı Rick Switzer'ın 27 Mart 2018'de laboratuvara düzenledikleri ziyaretin ardından, Dışişleri Bakanlığına "hassas" ibareli iki şifreli mesaj gönderdiği, bu mesajlarda "burada incelenen yarasalardan SARS'a benzer bir koronavirüsün laboratuvar çalışanlarına geçip onlardan başkalarına bulaşabileceği" uyarısında bulunduğu belirtilmişti.
Büyükelçilik - 19.4.2020
Malta'daki Türk vatandaşları yurda doğru yola çıktı
Malta'da geçici süre için bulunan ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Türkiye'ye dönmek isteyen 104 Türk vatandaşı, Türk Hava Yollarına (THY) ait özel seferle yurda doğru yola çıktı. AA muhabirinin diplomatik kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Kovid-19 salgını sebebiyle yurda dönmek için Türkiye'nin Valetta Büyükelçiliğine talepte bulunan ve geçici süreyle bu ülkeye gelen Türk vatandaşları Malta'dan ayrıldı. Türkiye'nin Valetta Büyükelçisi Kerem Kıratlı ve Büyükelçilik yetkililerinin, Malta Uluslararası Havaalanı'ndan uğurladığı öğrenci ve işçilerden oluşan 104 kişi, THY'nin özel seferiyle yerel saatle 12.
Büyükelçilik - 18.4.2020
İngiltere'den Pakistan'a 2,67 milyon sterlinlik Kovid-19'la mücadele desteği
Çiftçilere destek için 1 milyon sterlinlik ek yardım Yardımın detaylarını paylaşan büyükelçilik, İngiltere'nin 2,67 milyon sterlinlik destek yanında özellikle virüsün etkilediği bölgelerde, çekirge istilasına uğrayan çiftçilere destek için 1 milyon sterlinlik ek yardım yapılacağını da duyurdu.
Büyükelçilik - 17.4.2020
ABD'de bulunan Türkler tahliye edilecek
Korona virüs salgınının merkez üssü olan ABD'de salgının bilançosu artmaya devam ederken, Türkiye, ABD'de bulunan vatandaşlarını tahliye edeceğini açıkladı. Türkiye Washington Büyükelçiliği, ABD'deki Türk vatandaşlarının tahliye edileceğini açıklarken, tahliye işlemi için özel seferler düzenleneceğini duyurdu. Büyükelçilik tarafından yapılan açıklamada Başkent Washington ve Los Angeles'tan 23 Nisan tarihinde, New York' tan ise 24 Nisan tarihinde birer ticari sefer düzenleneceği bildirilirken, vatandaşların THY ile irtibata geçmeleri ve uçuştan önce Türkiye'de 14 gün karantina altında kalacaklarına dair belgeyi imzalamaları gerektiğini aktardı.
Büyükelçilik - 17.4.2020
Azerbaycan'da 57 kişide daha korona tespit edildi
Türk vatandaşları Azerbaycan'dan tahliye edilecek Azerbaycan'dan Türkiye'ye dönmek isteyen Türk vatandaşlarına Türkiye Cumhuriyeti tarafından tahliye seferleri düzenlenecek. Türkiye Bakü Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Türk Hava Yolları (THY) önümüzdeki günlerde Azerbaycan'da bulunan ve ülkelerine dönmek isteyen Türk vatandaşlarını tahliye etmek için sefer düzenleyecek. Büyükelçilik tarafından şimdiye kadar ülkeye dönüş için başvuran tüm Türk vatandaşlarına uçuşlarla ilgili ayrıntılı bilgiler e-posta ve SMS yoluyla gönderilecek.
Büyükelçilik - 17.4.2020
ABD'de Kovid-19'un kaynağının Vuhan'daki bir laboratuvar olduğuna dair inanç güçleniyor
Haberde, ABD'nin Vuhan Başkonsolosu Jamison Fouss ile Büyükelçilik Danışmanı Rick Switzer'ın 27 Mart 2018'de laboratuvara düzenledikleri ziyaretin ardından, Dışişleri Bakanlığına "hassas" ibareli iki şifreli mesaj gönderdiği, bu mesajlarda "burada incelenen yarasalardan SARS'a benzer bir koronavirüsün laboratuvar çalışanlarına geçip onlardan başkalarına bulaşabileceği" uyarısında bulunduğu belirtilmişti.
Büyükelçilik - 17.4.2020
Pakistan'dan dönmek isteyen Türk vatandaşları için özel sefer 22 Nisan'da
Uçuşa katılmak isteyen vatandaşlar, 20 Nisan Pazartesi saat 17.00'a kadar büyükelçilik sitesindeki formu doldurarak temsilciliklere başvurması gerekecek.
Büyükelçilik - 16.4.2020
Avrupa ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Büyükelçi Bağış, büyükelçilik çalışanlarının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" çağrısıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na özveriyle destek olmalarından memnuniyet duyduğunu söyledi.
Büyükelçilik - 16.4.2020
ABD, Kovid-19'un Çin'deki bir laboratuvardan çıkmış olma ihtimalini araştırıyor
Haberde, ABD'nin Vuhan Başkonsolosu Jamison Fouss ile Büyükelçilik Danışmanı Rick Switzer'ın 27 Mart 2018'de laboratuvara düzenledikleri ziyaretin ardından, Dışişleri Bakanlığına "hassas" ibareli iki şifreli mesaj gönderdiği, bu mesajlarda "burada incelenen yarasalardan SARS'a benzer bir koronavirüsün laboratuvar çalışanlarına geçip onlardan başkalarına bulaşabileceği" uyarısında bulunduğu belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Büyükelçilik Haberleri | Büyükelçilik Haber - Haberler - Sayfa 6 - Büyükelçilik haberleri, son dakika büyükelçilik haber ve gelişmeleri burada. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 23:25:36. #1.15#
title