BÜYÜKELÇİLİK HABERLERİ

Büyükelçilik Haberleri

Büyükelçilik haber, Büyükelçilik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Büyükelçilik - 3.6.2020
ABD "güvenlik" gerekçesiyle Çin-BAE ortaklı merkezin Kovid-19 testi teklifini reddetti
ABD merkezli Financial Times gazetesine konuşan ABD'li bir yetkili, ortakları arasında Çinli bir firmanın da bulunduğu Kovid-19 merkezinin büyükelçilik çalışanlarına test yapılması teklifinin nazikçe geri çevrildiğini söyledi.
Büyükelçilik - 2.6.2020
Mısır'da Kovid-19'a yakalanan Türk vatandaşı ve ailesi ambulans uçakla Türkiye'ye getiriliyor
Kader Biçer'in Kovid-19 testinin pozitif çıkması sonrasında Türkiye'ye nakli için gerekli girişimlerin başlatıldığını ve bu çerçevede Mısır makamlarıyla koordinasyon sağlandığını belirten Büyükelçilik yetkilileri, tüm süreçte konsolosluk görevlilerinin Biçer ailesine refakat ettiğini aktardı.
Büyükelçilik - 31.5.2020
Ülkelerine dönmek isteyen Mısırlılar, Katar'daki büyükelçilik önünde gösteri düzenledi
Katar'da ülkelerine dönmek isteyen onlarca Mısırlı, Doha'daki Mısır Büyükelçiliği önünde gösteri düzenledi.
Büyükelçilik - 30.5.2020
Avusturya'ya ilk gelen gurbetçiler "Vefa Buluşmasında" buluştu
Avusturya ile Türkiye arasında 1964 yılında imzalanan iş gücü anlaşması sonrasında çalışmak üzere Viyana'ya gelen ilk gurbetçi aileler Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliği himayesinde  gerçekleştirilen "Vefa buluşmasında" buluştu. Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun tarafından başlatılan 'Vefa Buluşmaları' kapsamında Avusturya'nın başkenti Viyana'ya ilk gelenler arasında yer alan Haşmet Kormaz  ve Neziha Büyükbodur Büyükelçiliğin kabul salonunda ağırlandı. Büyükelçi Ceyhun, daha sonra Türkiye'nin en eski elçilik binalarından olan Viyana Büyükelçilik binasında eşi Azize Ceyhun ile birlikte konuklarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi.
Büyükelçilik - 28.5.2020
ABD'den vatandaşlarına Batı Şeria ve Gazze Şeridi'ne seyahat uyarısı
Büyükelçilik kendi çalışanlarının da Gazze'ye gitmesini yasakladı, Batı Şeria'daki seyahatlerini de büyük ölçüde sınırladı.
Büyükelçilik - 26.5.2020
Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliğinde "gurbetin ilk nesli" ile vefa buluşmaları
Ceyhun, bu buluşmalar çerçevesinde elçilikte ağırladıkları vatandaşlarla hem hasbihal etmek hem de Türkiye'nin en eski elçilik binalarından biri olan Viyana Büyükelçilik binasını daha yakından tanıma imkanı sunmak istediklerini anlattı.
Büyükelçilik - 26.5.2020
Türk Kızılaydan Kovid-19 ile mücadelede Tacikistan'a maske yardımı
Duşanbe Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, Türk Kızılay tarafından gönderilen 50 bin adet maskenin Türk Hava Yolları'na (THY) ait uçakla Duşanbe'ye getirildiği kaydedilirken, yardımın büyükelçilik yetkililerinin hazır bulunduğu törende, Tacikistan Kızılay Cemiyetine teslim edildiği bildirildi.
Büyükelçilik - 25.5.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Afrika Günü dolayısıyla makale kaleme aldı Açıklaması
Türkiye'nin Afrika ile ilişkilerini kazan-kazan anlayışı ve karşılıklı saygı temelinde daha da ileriye taşımayı hedeflediğine işaret eden Çavuşoğlu, ilişkileri en üst seviyeye getirmekteki kararlılığını rakamlara bakarak da anlamanın mümkün olduğunu vurguladı. Çavuşoğlu, şunları kaydetti: "2002 yılında sadece 12 büyükelçiliğimizin bulunduğu Afrika'daki büyükelçilik sayımızı 42'ye çıkardık.
Büyükelçilik - 24.5.2020
Koronavirüse yakalanan Türk vatandaşı kadın ve ailesi Bangladeş'ten yurda getirildi
Kendisinin, eşinin ve çocukların testi pozitif çıkan Ahsan, Türkiye'nin Bangladeş Büyükelçiliğine başvurarak Sağlık Bakanlığı'ndan ambulans uçak talebinde bulundu. Sağlık Bakanlığı'nın isteği üzerine büyükelçilik aracılığıyla Bangladeş'teki bir hastaneden sağlık durumlarını belirten bir rapor alındı.
Büyükelçilik - 22.5.2020
SOMALİ KONFERANSI'NDA ÖNEMLİ ÜLKE TÜRKİYE
Açılışı konuşmasını Başbakan Helle Thörning Schmidt'in yaptığı konferansta Naci Koru konferansla ilgili olarak yaptığı açıklamada 'Somali bilindiği gibi Türkiye için büyük önem taşıyor ve Somali'ye en çok yardım eden ülkeyiz. Somali'nin istikrara kavuşması için Türkiye son 4-5 senedir yoğun çalışma içinde. Uluslararası toplumlarda da bu konuda büyük bir bilinçlenme var. Biz orada ilk büyükelçilik açan ülkeyiz.
Büyükelçilik - 19.5.2020
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç'ın ev sahipliğinde büyükelçilik bahçesinde düzenlenen törene, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle sadece büyükelçilik çalışanları katılırken, katılımcılar sosyal mesafeyi muhafaza ederek maske taktı.
Büyükelçilik - 19.5.2020
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor
Türkiye'nin Nur Sultan Büyükelçisi Ufuk Ekici'nin ev sahipliğinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle dar çerçevede sıhhi önlemler alınarak düzenlenen törene büyükelçilik çalışanları katıldı.
Büyükelçilik - 19.5.2020
Çin'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor
Başkent Pekin'deki büyükelçilik konutunda yapılan törene Büyükelçi Abdülkadir Emin Önen ile elçilik çalışanları katıldı.
Büyükelçilik - 19.5.2020
İslamabad'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı
Pakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri nedeniyle yalnızca ülkedeki resmi kurum temsilcilerinin katılımıyla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama töreni düzenlendi Türkiye'nin İslamabad Büyükelçiliğinde yapılan törene Büyükelçi İhsan Mustafa Yurdakul'un yanı sıra Türkiye Maarif Vakfı (TMV) Pakistan Direktörlüğü, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Pakistan Koordinatörlüğü, Türk Kızılay Pakistan Delegasyon Başkanlığı temsilcileri ile büyükelçilik personeli katıldı.
Büyükelçilik - 18.5.2020
Irak'ta protestocular Suudi televizyon kanalını bastı
Irak'ta protestocular Suudi Arabistan merkezli MBC TV kanalını bastı. Söz konusu baskının nedeninin, 1983 yılında ABD ve Fransa Büyükelçiliklerine yapılan saldırılarda Ebu Mehdi el-Mühendis'i bir 'terörist' gibi göstermeleri olduğu ifade edildi.
Büyükelçilik - 17.5.2020
AB'nin Irak Büyükelçiliğine LGBT bayrağı çekildi
Irak'ta ilk defa Avrupa Birliği (AB) Büyükelçiliği tarafından, 17 Mayıs Uluslararası Homofobi Karşıtlığı Günü dolayısıyla büyükelçilik binasında (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans) LGBT bayrağı göndere çekildi.
Büyükelçilik - 16.5.2020
Madagaskar'daki Türkler yurda dönmek üzere yola çıktı
Yüzlerinde koruyucu maskelerle bilet işlemlerini tamamlayan Türk vatandaşı yolcular, Büyükelçilik tarafından uçağa ellerinde Türk bayrakları ile uğurlandı.
Büyükelçilik - 16.5.2020
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Yıldız önemli faaliyetlerini fotoğraflarıyla paylaştı
Bağdat'taki faaliyetleri çerçevesinde Büyükelçilik'te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri düzenlediklerini hatırlatan Büyükelçi Yıldız, bayramı Iraklı çocuklarla kutlandıklarını belirtti.
Büyükelçilik - 14.5.2020
Türkiye'nin gönderdiği sağlık malzemeleri Libya hükümetine teslim edildi
AA muhabirinin büyükelçilik yetkililerinden aldığı bilgiye göre, tıbbi malzemeler Türkiye'nin Trablus Büyükelçisi Serhat Aksen tarafından, Libya Hükümeti Sağlık Bakanlığı Acil Durum İdaresi Müdürü Dr.
Büyükelçilik - 12.5.2020
BAE'nin "elektronik sinekleri" Fas'ı neden hedef alıyor?
Ardından gelen süreçte, BAE'deki boş kalan büyükelçilik makamına bir yıl geçmesine rağmen kimsenin atanmaması çok konuşuldu.
Büyükelçilik - 9.5.2020
BM, Trablus'ta sivilleri hedef alan saldırıları UCM için kaydediyor
Misyonun resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, "UNSMIL, Trablus'un Zaviye't el-Dehmani bölgesinde, Türkiye ve İtalyan Büyükelçilik yerleşkeleri yakınının hedef alındığı ve en az iki sivilin ölümüne ve üç kişinin yaralanmasına yol açan dünkü saldırı da dahil, Trablus'taki sivil yerleşim bölgelerine yönelik artan saldırıları şiddetle kınamaktadır.
Büyükelçilik - 8.5.2020
Libya Başbakanı Serrac, AB'nin İrini operasyonunu eleştirdi Açıklaması
Serrac, İtalya ile ilişkilerinin sağlam ve özel olduğunu, İtalya'nın kendi sahil güvenliklerine verdiği desteği ve Trablus'ta büyükelçilik açmasını asla unutmayacaklarını belirtti.
Büyükelçilik - 7.5.2020
Libya Başbakan Yardımcısı Muaytik'ten İtalya'nın Libya politikasına eleştiri Açıklaması
Muaytik, İtalya'nın Libya'ya dikkatini vermediğini ifade ederken, "Libyalıların hafızası var. Libyalılar, 2016'da Başkanlık Konseyinin göreve gelmesinden sonra İtalyan hükümetinin Libya'daki büyükelçilik açan ilk Avrupa ülkesi olduğunu unutmaz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Büyükelçilik Haberleri | Büyükelçilik Haber - Haberler - Sayfa 5 - Büyükelçilik haberleri, son dakika büyükelçilik haber ve gelişmeleri burada. Bakan Çavuşoğlu, serbest bırakılan Türk denizcinin eşiyle telefonla görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 11:43:25. #1.14#
title