Büyükelçileri Buluşturan Sergi

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Kültür Sanat
Büyükelçileri Buluşturan Sergi

Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü'nde 2 yıldır Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürü olarak görev yapan Ahmet Sula, Latin harfleriyle hat sanatını birleştirerek yaptığı 'Mana' isimli ikinci kişisel sergisini Ankara Kalesi'nde bulunan mistik dokulu...

Ankara'da Emniyet Genel Müdürlüğü'nde 2 yıldır Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürü olarak görev yapan Ahmet Sula, Latin harfleriyle hat sanatını birleştirerek yaptığı 'Mana' isimli ikinci kişisel sergisini Ankara Kalesi'nde bulunan mistik dokulu Çengelhan Rahmi Koç Müzesi'nde sanatseverle buluşturdu.

ANAYASA MAHKEMESİ BAŞKANI KILIÇ DA GEZDİ

Ahmet Sula'nın yaklaşık 20 Latin harfleri ile hat sanatını birleştirerek yaptığı soyut tarzdaki resimlerinden oluşan serginin açılışına Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ile birlikte Ankara'da bulunan elçilik mensupları ilgi gösterdi. Polis arkadaşlarının da destek verdiği serginin açılışına Kazakistan, Lübnan, Vatikan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Sirbistan, Almanya, Romanya, Sudi Arabistan ve Portekiz'in elçilik mensupları katıldı.

Anayasa Makemesi Başkanı Haşim Kılıç, açılışına katıldığı sergide, Sula'nın sanatsal çalışmaları hakkında bilgi alıp, kendisini tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Serginin açılışında gösterilen ilgiye teşekkür eden Sula ise "hayal gücümün ve anlık duygularımı tualime yansıtıyorum" dedi.

Polis kimliğinin yanında resim yapan, şiir yazan bağlama çalıp söyleyen, İngilizce, Fransızca ve Arapça bilen Ahmet Sula'nin 2. kişisel sergisi Çengelhan Rahmi Koç Müzesi'nde sanat 8 Mayıs tarihine kadar izlenebilecek. - Ankara

Büyükelçileri Buluşturan Sergi
Büyükelçileri Buluşturan Sergi
Büyükelçileri Buluşturan Sergi
Büyükelçileri Buluşturan Sergi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title