Büyükelçiler ve İş Dünyası İzmir'de Buluştu

Büyükelçiler ve İş Dünyası İzmir'de Buluştu

İZKA ev sahipliğinde gerçekleştirilen "İzmir Büyükelçiler Buluşması" kapsamında Arena'da düzenlenen davette büyükelçilere İzmir mutfağının eşsiz tatları sunuldu.

Büyükelçiler ve İş Dünyası İzmir'de Buluştu
13.05.2015 11:14 | Son Güncelleme: 13.05.2015 11:14

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ev sahipliğinde gerçekleştirilen 70 ülkenin Büyükelçisinin katılım sağladığı "İzmir Büyükelçiler Buluşması" çerçevesinde Bayraklı Arena'da gala yemeği yapıldı. Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım, İzmir Valisi ve İZKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu'nun da katıldığı yemeğe çok sayıda büyükelçi, fahri konsolos ve işadamı katıldı. Yemekte Aegean Band müzik grubu katılımcılara eşsiz bir müzik ziyafeti sunarken, konuklara İzmir mutfağından tatlar ikram edildi.

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI MUTFAĞI

Yemekte katılımcılara konuşan İzmir Valisi ve İZKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak, 70 Ülkenin Büyükelçisini İzmir'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu, İzmir mutfağının dünyanın en sağlıklı mutfaklarından olan Akdeniz mutfağının tüm özelliklerini taşıdığını program boyunca İzmir mutfağının seçkin örnekleriyle tanışacaklarını söyledi.

YILDIRIM: BAŞBAKANLARI AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ

Ekonomi Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım ise yaptığı konuşmada önümüzdeki dönemde ülkelerin başbakanlarını ve ekonomi bakanlarını İzmir'de ağırlamaktan mutlu olacaklarını belirterek tüm ülkelerin başbakanlarını ve ekonomi bakanlarını İzmir'e davet etti.

Organizasyonun ikinci gününde Efes, Şirince, Meryemana gezisi gerçekleştiren Büyükelçiler İzmir'i çok beğendiklerini ve mutlaka bir daha geleceklerini belirttiler.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title