Büyükelçi Karlov Suikasti Soruşturmasında Yıllar Sonra Eski Bir Polis Tutuklandı!

Büyükelçi Karlov Suikasti Soruşturmasında Yıllar Sonra Eski Bir Polis Tutuklandı!

Ankara'da öldürülen Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikastinde tutuklanan 3'ü polis 7 kişinin ardından yıllar sonra eski bir polis de çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında, eski bir polis tutuklandı.

RUS BÜYÜKELÇİ SUİKASTLE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Ankara'da 19 Aralık 2016'da katıldığı bir sergide uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Karlov suikastının faili Mevlüt Mert Altıntaş, polisin açtığı ateş sonucu öldürülmüştü.

3'Ü POLİS 7 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Cinayetle ilgili aralarında Guru Medya Yayın Grubu Başkanı Hayreddin Aydınbaş ve serginin organizatörlüğünü yapan Mustafa Timur Özkan'ın da bulunduğu 3'ü polis 7 kişi tutuklanmıştı.

YILLAR SONRA ESKİ BİR POLİS TUTUKLANDI

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan eski polis memuru H.T, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Soruşturmayı yürüten savcıya ifade veren ve üzerine atılı suçlamaları reddeden H.T, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince "terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandı.