Büyükçelik: 5 Köy Boşaltıldı

Büyükçelik: 5 Köy Boşaltıldı

Mersin Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Gülnar'daki Yangının Henüz Kontrol Altına Alınmadığını Belirterek, Önlem Amacıyla 5 Köyün Boşaltıldığını Söyledi.

Büyükçelik: 5 Köy Boşaltıldı

Mersin Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, Gülnar'daki yangının henüz kontrol altına alınmadığını belirterek, önlem amacıyla 5 köyün boşaltıldığını söyledi.

Gülnar Kaymakamlığında gelişmeleri takip eden, Acil Durum Yönetimi ve Doğal Afetler Koordinasyonundan Sorumlu Vali Yardımcısı Büyükçelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gülnar ilçesindeki çamlık alanda çıkan yangının kontrol altına alınması yönündeki çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

Yangının henüz kontrol altına alınamadığını ve rüzgar nedeniyle helikopterlerin havadan müdahalede bulunulamadığını ifade eden Büyükçelik, ''Önlem amaçlı olarak Kavakoluğu, Koyucak, Tepeköy, Çavuşlar ve Delikkaya köyleri boşaltıldı'' dedi.

Büyükçelik, yangında Hatice Kırlangıç (84) ve Hatice Bulut (16) isimli iki vatandaşın öldüğünü, bir kişinin yanık, 24 kişinin de dumandan zehirlenme nedeniyle Gülnar Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığını, durumlarının iyi olduğunu ifade etti.

Kaynak: AA