Büyükçekmece'de İstanbullu'nun İçtiği Su Havzasına Bir Kamyon Dolusu Kimyasal Atık Döküldü

Büyükçekmece'de İstanbullu'nun İçtiği Su Havzasına Bir Kamyon Dolusu Kimyasal Atık Döküldü

Büyükçekmece'de göl havzası kenarına bir sanayi kuruluşu bir kamyon dolusu kimyasal atık dökerken suçüstü yakalandı. İstanbul halkının içtiği suyun havzası olduğu için AFAD ekipleri alarma geçti.

Büyükçekmece Eskice Köy yolu üzerindeki göl havzasına bir sanayi kuruluşu bir kamyon kimyasal katı atık dökerken suçüstü yakalandı. Belediye başkanı, olayın bölgede dördüncü kez yaşandığını belirtti.

KİMYASAL ATIK DÖKÜLÜRKEN SUÇÜSTÜ YAPILDI

Çevre katliamının yaşandığı Büyükçekmece'de kimyasal atık dökenlere bugün suçüstü yapıldı. Belediye yetkililer ve polis olay yerine gelirken çevrede oturan vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

AFAD ALARMA GEÇTİ

AFAD ekipleri de etrafı kapatılan ve yaklaşılmasına izin verilmeyen kimyasal atıkta inceleme yaparak numuneler aldılar.

BAŞKAN İSYAN ETTİ: İSTANBUL HALKININ İÇTİĞİ SUYUN HAVZASI

Büyükçekmece göl havzası yani İstanbul'a içme suyu sağlayan havzanın etrafına art arda kimyasal atık dökenlerle nasıl mücadele edileceğini açıklayan Belediye Başkanı Hasan Akgün, "Duruma isyan etmemek mümkün değil.

Çünkü insanımızın içtiği suyun havzası burası. İstanbul halkını tamamen ilgilendiriyor. İstanbul'a gidiyor. İstanbul halkı bunu içiyor. Bütün bölgemizdeki giriş çıkış noktalarına gece görüşlü ileri teknoloji ürünü kameralarla donatmak durumundayız. Çok ciddi tedbir alacağız.

DAHA ÖNCE DE SİYANÜR DÖKÜLMÜŞTÜ

Daha önce buraya siyanür bırakanlardan bir kişi yakalandı ve tutuklandı. Bu atığın incelemesi yapılıyor. Hangi fabrikaya ait olduğu belli olunca fabrika sahibinin başına çökeceğiz. Ahlaksızlıklar devam ediyor. Ahlaksız insanlar alacağı 5-10 bin lira için bunu yapıyor. Tam bir vicdansızlık. İBB Başkanımızla hemen görüşeceğiz" dedi

Kaynak: Cnnturk.com