Büyükanıt'tan Sezer'in Konuşmasına Övgü

Büyükanıt'tan Sezer'in Konuşmasına Övgü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Yeni Yasama Yılının Başlaması Nedeniyle TBMM'de Yaptığı Konuşmaya İlişkin "Çerçevesi İyi Çizilmiş, İçeriği Dolu Bir Konuşmaydı" Dedi.

Büyükanıt'tan Sezer'in Konuşmasına Övgü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in yeni yasama yılının başlaması nedeniyle TBMM'de yaptığı konuşmaya ilişkin ''Çerçevesi iyi çizilmiş, içeriği dolu bir konuşmaydı'' dedi.

TBMM Başkanı Bülent Arınç, yasama yılının başlaması dolayısıyla TBMM Tören Salonu'nda bir resepsiyon verdi.

Orgeneral Büyükanıt eşi Filiz Büyükanıt, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert ile birlikte resepsiyona katıldı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt, resepsiyon girişinde TBMM Başkanı Bülent Arınç ile tokalaştı. Daha sonra diğer misafirlerle görüşen Orgeneral Büyükanıt, kuvvet komutanları ve eşleriyle birlikte bir süre sohbet etti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt, yarınki konuşmasının içeriğine ilişkin bilgi almak isteyen gazetecilere, ''Filmin sonunu önceden söylersem, sinemaya gitmezsiniz. Söylenmeyecek hiçbir şey yoktur. Beklenen konularla ilgili mesajlar, yeri ve zamanı geldiğinde verilir'' diye konuştu.

''Gözler yarın yapacağınız konuşmaya çevrildi'' diyen bir gazeteciye Orgeneral Büyükanıt, ''Onda benim kabahatim yok'' dedi.

Orgeneral Büyükanıt, ''Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in 22. Dönem 5. Yasama Yılı nedeniyle TBMM Genel Kurulu'ndaki konuşmasını nasıl değerlendirdiği'' yönündeki bir soru üzerine, Sezer'in konuşmasını çok beğendiğini belirterek, ' 'Cumhurbaşkanı Sezer'in TBMM'deki konuşmasının çerçevesi iyi çizilmiş, içeriği dolu bir konuşmaydı'' dedi.

TBMM Başkanı Bülent Arınç, resepsiyona gelen misafirleri karşıladıktan sonra salonu gezerek konuklarla sohbet etti.