Büyükanıt: 'Polemiğe Girmek İstemiyorum'

Büyükanıt: 'Polemiğe Girmek İstemiyorum'

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, '3 Mart'ta Açıklama Yaptık. Polemiğe Girmek İstemiyorum, Söylenenler Söylendi. Bundan Rahatsızım' Dedi.

Büyükanıt: 'Polemiğe Girmek İstemiyorum'

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, ''3 Mart'ta açıklama yaptık. Polemiğe girmek istemiyorum, söylenenler söylendi. Bundan rahatsızım'' dedi.

Büyükanıt, ''Küresel Terörizm ve Uluslararası İşbirliği Sempozyumu-2'' dolayısıyla Merkez Orduevi'nde bir resepsiyon verdi.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Büyükanıt, muhalefet liderlerinin kara harekatının ardından yaptıkları açıklamalara ilişkin sözlerinin anımsatılması üzerine şunları söyledi:

''Ben mahalle kabadayısı değilim. Hiç söylemediğim sözler söylenmiş gibi çıktı. Baykal'ın adını ağzıma almadım. Türkiye'ye ne faydası olur. Hakikaten çok üzülüyorum.''

Orgeneral Büyükanıt, Sınır ötesi harekatta önemli olanın Irak'ın kuzeyinin PKK'ya güvenli bölge olmasını ortadan kaldırmak olduğunu anlatarak, ''Amaç, teröristin başarılı olma ihtimalini ortadan kaldırmaktı'' diye konuştu.

Orgeneral Büyükanıt, Genelkurmay'ın yalan söylemek gibi bir şansının bulunmadığını ve her şeyin bir gün ortaya çıkacağını belirterek, ''Bu harekata kadar, bundan önce daha saydamı var mıydı. Bu şeffaflık çok tehlikeliydi ama yaptık'' dedi.

Kaynak: AA