Büyükanıt: Hiçbir Güç Ülkemizi Bölemez

Büyükanıt: Hiçbir Güç Ülkemizi Bölemez

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt, 'Türkiye Çok Büyük Bir Ülkedir. Türkiye Çok Güçlü Bir Ülkedir Ülkemizi Bölmek İsteyenler Olabilir Ama O İstekte Kalır Sadece. Hiçbir Güç Ülkemizi Bölemez' Dedi

Büyükanıt: Hiçbir Güç Ülkemizi Bölemez

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, ''Türkiye çok büyük bir ülkedir. Türkiye çok güçlü bir ülkedir. Ülkemizi bölmek isteyenler olabilir ama o istekte kalır sadece. Hiçbir güç ülkemizi bölemez'' dedi.

Büyükanıt, Habertürk televizyonu ile Türk Milli Futbol takımının işbirliğinde düzenlenen, ''Terörle Mücadele Kahramanlarına Destek Kampanyası'' ile ilgili canlı yayına katılarak, değerlendirmelerde bulundu.

Orgeneral Büyükanıt, kampanya sonuçlarını çok yakından takip ettiğini belirterek, ''Türk halkının kampanyaya gösterdiği ilgi olağanüstü. Ancak bu benim için sürpriz olmadı'' dedi.

Milletin ve devletin, şehitler ve gaziler için elinden geleni yaptığını belirten Orgeneral Büyükanıt, kampanyanın, Türk halkının şehit ve gazileri için çok daha fazla şey yapmak istediğini gösterdiğini söyledi.

Kampanyanın hedefine ulaşacağından hiç şüphesi olmadığını kaydeden Orgeneral Büyükanıt, ''Zaman zaman kendimizi güçsüz görme gibi bir hastalığımız var. Türkiye çok büyük bir ülkedir. Türkiye çok güçlü bir ülkedir. Ülkemizi bölmek isteyenler olabilir ama o istekte kalır sadece. Hiçbir güç ülkemizi bölemez. O özgüvenimizi herkese, hem ülke içinde, hem ülke dışında göstermemiz gerekir. Gücümüzün farkında olalım. Büyük bir millet, büyük bir ülke olduğumuzun farkında olalım. Ona göre de davranalım'' diye konuştu.