Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Lapseki, Eceabat, Gelibolu, Bozcaada, Ezine ve Biga'da tören düzenlendi.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 76. yılında Lapseki, Eceabat, Gelibolu, Bozcaada, Ezine ve Biga'da törenlerle anıldı.

Lapseki'deki törende Kaymakam İsmail Ayhan Tavlı, Garnizon Komutanı Deniz Albay Recep Şenveli ve Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Atatürk METEM Lisesi'nde süren törende, öğrenciler tarafından şiirler, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi okundu. 

Hüseyin Akif Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo seslendirildi. 

 

Eceabat

 

Eceabat'taki törende Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından program Opet Tarihe Saygı Ortaokulu'nda devam etti.

 

Gelibolu 

 

Gelibolu'daki ilk tören 2. Kolordu Komutanlığı karargah binası önündeki Atatürk Anıtı'nda yapıldı.

Kaymakam Oktay Çağatay, 18. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Gürgen ve Belediye Başkanı Mustafa Özacar anıta çelenk bıraktı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. 

Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde devam eden törende konuşan Cumhuriyet Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Gökhan Gökkaya, Atatürk'ün Türkiye'nin önceki kuşaklarından hiçbirine nasip olmayan özgürlük ve güven dolu bir hayat sağladığını belirterek, "Her milletin tarihinde şüphesiz büyük kahramanları mevcuttur. Ancak başarılarıyla hem milletini yüceltmiş, hem de insanlığa ilham kaynağı olmuş kahramanlar çok nadirdir" dedi.

 

Bozcaada

 

Bozcaada'da, Kaymakam Abdulgani Mağ, Garnizon Komutanı Abdurrahman Nantı ile Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Saygı duşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından program, Halk Eğitim Merkezi'nde devam etti.

 

Ezine

 

Ezine'de, Kaymakam Ali Fuat Atik, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Turgay Şavir ve Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Atatürk Parkı'ndaki anıta çelenk koydu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından program Belediye Sinema Salonu'nda sürdü.

Yahya Çavuş Ortaokulu öğretmenlerinden Erdem Yücel ile Jandarma Üsteğmen Süleyman Gündoğar tarafından konuşma yapıldı. 

Oratoryonun seslendirilmesinin ardından tören sona erdi.

 

Biga

 

Biga'da, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Buradaki törenin ardından Biga Belediye Kültür Sarayı'nda Biga Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan program icra edildi. - Çanakkale

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title