'Büyük İftiraya Uğruyorum'

'Büyük İftiraya Uğruyorum'

Uyuşturucu Kullandığı İddiasıyla Hakkında Dava Açılan Yalçın Dümer İftiraya Uğradığını Söyledi.

'Büyük İftiraya Uğruyorum'

UYUŞTURUCU KULLANDIĞI İDDİASIYLA HAKKINDA DAVA AÇILAN YALÇIN DÜMER İFTİRAYA UĞRADIĞINI SÖYLEDİ.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu 16 sanık ile tutuksuz yargılanan sanıklardan Yalçın Dümer'in de aralarında bulunduğu 4'ü hazır bulundu. Okan Karacan ile tutuksuz diğer 4 sanık ise duruşmaya katılmadı.

Kimlik tespitinin ardından ifadesi alınan ve davada ilk kez ifade veren Dümer, uyuşturucu ticareti yapmadığını söyledi.

Sanıklardan "Seda" olarak tanıdığı Dilek Baş'ın yargılama aşamasında kendisi hakkında söylediği "birlikte kokain içiyorduk" şeklindeki ifadeyi kabul etmeyen Dümer, "Bunu ispat ederim. Daha önce uyuşturucu kullandım ama şu anda kullanmıyorum. O dönemde ben uyuşturucu tedavisi görüyordum. Karşınıza bu şekilde gelmekten utanç duyuyorum" dedi.

Dümer, yaklaşık 1 yıl önce yapılan operasyon kapsamında jandarmaya gitmesinden 2 gün sonra Balıklı Rum Hastanesinden "kokain kullanmadığına dair rapor aldığını" ifade etti.

Baş ile para karşılığında 2-3 defa ilişkiye girdiğini söyleyen Dümer, "Birlikte kokain kullanmadık. O gece sarhoştum. Paraya ihtiyacı olduğunu söyleyince, dışarı çıkamıyorum deyip bankamatik kartımı kendisine verdim. Kendisinden böyle bir suçlamayı beklemiyordum" şeklinde konuştu.

İFTİRAYA UĞRUYORUM

Yalçın Dümer, Dilek Baş'ın tutuklanmasının ardından kendisini telefonla arayan bir kişinin "Dilek cezaevinde çok kötü durumda. Ona yardım etmezsen kötü olur" dediğini ve bunun üzerine telefon numarasını değiştirdiğini anlatarak, "Kendisini kokaine alıştırdığımı söylemiş. Benim ile tanışmadan önce bu suçtan polis tarafından gözaltına alınmış bir hanımefendinin iftirasına uğruyorum" şeklinde konuştu.

Dümer'in avukatı da 8 Haziran 2007 tarihinde Balıklı Rum Hastanesinden, Dümer'in kokain kullanmadığına dair alınan raporu mahkemeye sundu.

Dilek Baş ise Yalçın Dümer ile birbirlerine attıkları mesajların dosyada yer aldığını ifade ederek, Dümer'in uyuşturucu almak için banka kartını gelen kişiye balkondan attığını, sonra da "torbacıyı" aradıklarını ileri sürdü.

Baş, önceki ifadesinin doğru olduğunu belirterek, Dümer ile birlikte kokain içtikleri yönündeki iddiasını tekrarladı.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların bu halinin devamına, tutuksuz sanık Yalçın Dümer'in de duruşmalardan vareste tutulmasına karar vererek, eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.