Büyük derbi öncesinde Fenerbahçe'den Cappie Pondexter’e ceza verildi

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, tarafına gönderilen bir dosyayı görüşerek karara bağladı. 16.12.2007 tarihinde İstanbul'da oynanan Galatasaray - Fenerbahçe Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi müsabakası bitiminde Fenerbahçe sporcusu Cappie Pondexter'ın rakip takım taraftarlarının bulunduğu tribüne doğru el hareketi yapması nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen dosya görüşülerek ka...

Büyük derbi öncesinde Fenerbahçe'den Cappie Pondexter’e ceza verildi

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, tarafına gönderilen bir dosyayı görüşerek karara bağladı. 16.12.2007 tarihinde İstanbul'da oynanan Galatasaray - Fenerbahçe Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi müsabakası bitiminde Fenerbahçe sporcusu Cappie Pondexter'ın rakip takım taraftarlarının bulunduğu tribüne doğru el hareketi yapması nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen dosya görüşülerek karara bağlandı.

Yapılan toplantı sonunda, Fenerbahçe sporcusu Cappie Pondexter'ın Disiplin Yönergesi 39,40/a ve 42. Maddeleri çerçevesinde hakkındaki soruşturma ve değerlendirme sonuçlanıp nihai karar verilinceye kadar idari tedbirli olarak müsabakalara katılmasının yasaklanmasına oy birliği ile karar verildi.