Bütün Kadınların Kafası Karışıktır' Oyunu Sahne Alıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Bütün Kadınların Kafası Karışıktır' Oyunu Sahne Alıyor

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Kültür Sanat
Bütün Kadınların Kafası Karışıktır' Oyunu Sahne Alıyor

Yazar Ece Temelkuran’ın kitabı 'Bütün Kadınların Kafası Karışıktır' tiyatro oyunu oldu.

Yazar Ece Temelkuran’ın kitabı 'Bütün Kadınların Kafası Karışıktır' tiyatro oyunu oldu. Deniz Çakır, Şebnem Sönmez, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak ve Kadir Çermik’in rol aldığı oyun; dikkat çekici kadrosuyla yılın en iddialı bunalım komedisi olmaya hazırlanıyor. Oyun. 13 Ocak Çarşamba akşamı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahne alıyor.

Ece Temelkuran’ın 1996 yılında yayınlanan kitabı, önce Seray Şahiner tarafından uyarlandı, ardından Selen Uçer tarafından günümüzde geçen bir olay örgüsü eklenerek kara komedi bir tiyatro oyununa dönüştürüldü. Kitabın yeni bir yorumu olarak nitelendirilebilecek “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır” oyunu, dikkat çekici ekibiyle güldürmeye geliyor.

Oyunun hem yazarlığını, hem de yönetmenliği üstlenen ödüllü oyuncu Selen Uçer, 'Bütün Kadınların Kafası Karışıktır' için deneyimli ve ünlü oyuncuları bir araya getirdi. Deniz Çakır, Şebnem Sönmez, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak ve Kadir Çermik’in, alışkın olduğumuz ama bir o kadar da eğlenceli ve sıra dışı 5 karakteri canlandırdığı oyun; her türlü baskı altında verilen yaşam mücadelesini, kadınlarının kafasındaki 'sistemli karışıklığını' sorguluyor.

Oyunun hikayesinde; Kocasından ayrılan, son kitabı yeni yayınlanmış yazar Ebru Uysal, bir buhran geçirmektedir. Evinin balkonundan bir intihar girişiminde bulunur. Komşuları Perran, ünlü şarkıcı Meltem Kaya ve yardımcısı Aysel cama çıkarlar ve onu durdurmaya çalışırlar. Ebru’nun isyanı devam ederken yüzleşmeler yaşanacaktır.

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun sanatseverlerle buluşturduğu oyunun dramaturgluğunu Saim Güveloğlu, dekor ve kostüm tasarımını Natali Yeres gerçekleştiriyor.

Prömiyerini, 13 Ocak Çarşamba akşamı saat 20.30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'nde seyircisi ile buluşacak.

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title