Büşra Nur Haberleri

Büşra Nur haber, Büşra Nur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Büşra Nur - 21.4.2014
Mısır'da 528 Kişinin İdama Mahkum Edilmesi
Demokrasi Parkı'nda toplanan grup, taşıdıkları dövizler eşliğinde sloganlar attı. Büşra Nur Erkan, Adıyaman Genç İmam Hatipliler Platformu adına yaptığı açıklamada, halkın iradesi ile seçilen Muhammed Mursi'nin, darbe yönetiminin demokrasiye müdahalesiyle uzaklaştırıldığını, ayrıca mazlum ve sivil halka da zulüm yapıldığını ifade etti.
Büşra Nur - 21.1.2014
Kahramanmaraş'ta Otomobilin Çarptığı Kadın Öldü
Çarpmanın etkisiyle sürüklenen kadın, araçla refüjdeki ağaç arasına sıkıştı. Demirdöge, polis ekiplerince bulunduğu yerden çıkarıldı.  Kaza sırasında annesinin yanında olan ve fenalaşan Büşra Nur Demirdöge'yi polisler ve vatandaşlar sakinleştirmeye çalıştı.
Büşra Nur - 12.11.2013
Van'da Okul Meclisi Seçimleri Yapıldı
40 öğrencinin oy kullandığı seçimde en yüksek oyu alan Vestel Kız Meslek Lisesi öğrencisi Büşra Nur Esaf, Abdurrahman Gazi İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi Ümit Eralmaç, İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Serhat Şen, Akdamar Ortaokulu öğrencisi Efsanur Yücebaş ve Niyazi Türkmenoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Tayfun Furat, Van merkez ilçeyi temsil etmek için seçildi.
Büşra Nur - 3.11.2013
Her Evin Kapısının Göle Açıldığı Köyün "Balıkçı Kadınları"
BÜŞRA NUR ÖZCAN - Uluabat Gölü'nün doğu ucunda, derin bir yarımadanın üzerinde kurulan Gölyazı köyünde kadınlar, ağ örüyor, kayıkla göle açılıp balık tutuyor ve bunları müzayedede satıyor.
Büşra Nur - 3.10.2013
"Mezuniyet Töreninde Arkadaşının Cübbesiyle Sahneye Koşan" Başörtüsü Mağduru, Paketten Memnun
BÜŞRA NUR ÖZCAN - HARUN KAYMAZ - Demokratikleşme Paketinde, "kamu kurum ve kuruluşlarında başörtüsü yasağının kaldırılması" kararına da yer verilmesi, 28 Şubat sürecinde üniversite öğrencisiyken mağdur edilen ve başı açık olmadığı için dereceye alınmaması nedeniyle davet edilmediği sahneye, arkadaşının cübbesini alıp giyerek koşan kadın tarafından memnuniyetle karşılandı.
Büşra Nur - 6.9.2013
"Dilruba Evleri" ile Yardıma Muhtaç Kadınlara Kucak Açtı
BÜŞRA NUR ÖZCAN - Bursa'da, 9 yıl önce ziyarete gittiği Emirsultan Türbesi'nde gördüğü engelli bir yaşlının bakımını üstlenmesiyle hayatı değişen ve kendisini yardıma muhtaç kişilere adayan Hatice Okur, kurduğu "Dilruba Evleri"nde evsiz ve bakıma ihtiyacı olan kadınlara ücretsiz ve süresiz hizmet veriyor.
Büşra Nur - 28.8.2013
Selçuklu Belediyeli Tekvandocular Milli Takım Kampında
Sporculardan 67 kiloda Büşra Nur Sezek'in, 80 kiloda ise Celal Keleş'in mücadele edeceği bildirildi.
Büşra Nur - 11.8.2013
Ömrünü Sokak Hayvanlarına Adadı
BÜŞRA NUR ÖZCAN - Bursa'da yaklaşık 40 yıldır sokak köpeklerini toplayarak bakımlarını sağlayan, bu hayvanlarla yaşadığı için kendisine kız verilmemesinden dolayı evlenemeyen İsmail Çevik (62), evinde 50 köpek besliyor.
Büşra Nur - 7.8.2013
Kırıkkale'de Trafik Kazaları
Kentte maydana gelen başka bir kazada ise Aydın Yardımcı'nın kullandığı 55 AB 613 plakalı otomobil, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Kırıkkale-Ankara karayolunun 33. kilometresinde yol kenarında bulunan bariyerlere çarptı.  Kazada yaralanan sürücü ile Olcay, Büşra Nur, Ayşe ile Esra Yardımcı, olay yerine gelen ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırıldı.
Büşra Nur - 25.7.2013
Büşra Nur - 17.7.2013
Düzce'de Sbs'de Dereceye Giren Öğrencilere Ödül
Özcan, burada yaptığı açıklamada, öğrencilerin hepsiyle gurur duyduğunu belirterek, "Bu başarılarınızın devamının temenni ediyorum" dedi.  Yığılca SBS birincisi ve Düzce altıncısı Büşra Nur Çelik, Hanife Kanat ve Tarık Erdoğan'a altın ve kitap hediye eden Özcan, öğrencilere başarılar diledi.
Büşra Nur - 13.7.2013
Gönüllerinden Kopanlarla Hasta Refakatçilerine İftar Sofrası Kuruyorlar
BÜŞRA NUR ÖZCAN - Bursa'da faaliyet gösteren bir derneğe üye ev kadınları, her gün evlerinde hazırladıkları yemeklerle hastane bahçesinde iftar sofrası kurarak hasta refakatçilerine ramazan sevinci yaşatıyor.
Büşra Nur - 9.7.2013
Ulucami'de Hadisler İçin Seçilen Yerlerin İçerdiği Mesajlar
BÜŞRA NUR ÖZCAN - Bursa'da tarihi Ulucami'deki hat örnekleriyle yazılmış, ibadetleri gereği gibi yerine getirmeyi, sosyal hayatta güzel ahlak ve dürüstlük üzerine kurulu yaşamayı, yardımlaşma ve dayanışmayı teşvik eden hadisler, cami içerisinde seçilen yerleriyle de anlamlı mesajlar veriyor.
Büşra Nur - 14.6.2013
Bozüyük'ten Kısa Kısabozüyük Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu'nda Karne Töreni
Öğrenci ve velilere hitap eden Başıbüyük, şöyle konuştu: "İnşallah, önümüzdeki eğitim öğretim yılında hepinizi dinlenmiş bir şekilde bekliyorum. Notlarınızı bir kontrol edin, eksiklikleri ailenizle birlikte düşünün, kendinizi değerlendirin. Yaz tatilinde belediye ile birlikte yaz okulları projesini başlatıyoruz. Hepinizi yaz okuluna davet ediyorum. Velilerimizden de şunu rica ediyorum. Öğrencilerimizin başarılarını ne aşırı derecede abartın ne de başarısızlığı ya da düşük notları öğrencilerimize yansıtmayın. Beraber konuşun, eksiklikleri tespit etmeye çalışın ama lütfen öğrencimizi bir başka öğrenci ile kıyaslamayın. Sevginizi not üzerinden azaltıp, arttırmayın." Konuşmaların ardından ilk ve ortaokul öğrencileri arasından en fazla kitap okuyan ve sınıflarındaki not ortalamasında ilk 3'e giren öğrencilere teşekkür belgesi verildi.  Programın sonunda okul birincisi Büşra Nur Atik'de bir konuşma yaptı.
Büşra Nur - 10.5.2013
GKV'liler Devekuşu Kabare'si ve Müzik Dinletisi
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan ünlü Devekuşu Kabare'si ŞKM'de sahnelendi. Müzikal öncesi GKV Müzik Grubu tarafından konuklara çeşitli eserlerden oluşan bir müzik ziyafeti çekilirken gösterilere GKV Mütevelli Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Yönetim Kurulu Başkanı Celal Ersoy, GKV Yönetim ve Mütevelli Kurulu üyeleri, GKV Özel Okulları Genel Müdürü Yrd Doç Dr Atanur Vergili, Liseler Müdürü Fevzi Beşe, Ortaokul Müdürü Ali Bozgeyik, İlkokul Müdürü Hüseyin Emre, Anaokulu Müdürü Neslihan Türkistanlı çok sayıda davetli katıldı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının bütün kademelerinde sahne sanatlarını önemsediklerini ve geleneksel olarak her yıl bir çok eseri sahneye koyduklarını ifade eden Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr Atanur Vergili "Akademik çalışmalarımıza paralel olarak öğrencilerimizin yetenekleri doğrultusunda çeşitli etkinliklerde aktif olarak rol alması kurumlarımızın en önemli özelliklerinden birisidir. Sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif çalışmalarımıza paralel olarak kurumumuza bağlı olarak faaliyet gösteren okullarımızda Türkçe ve İngilizce tiyatro ve müzikaller geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilmektedir. Özverili çalışmalarıyla bu eserin ortaya çıkmasını sağlayan idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi yürekten kutluyorum." dedi. Devekuşu Kabarası, Haldun Taner'in öncülüğünde Ahmet Gülhan, Zeki Alasya ve Metin Akpınar tarafından 1967'de İstanbul'da kurulan tiyatro topluluğudur. Toplumsal ve politik taşlamaya oyunlarında başarıyla yer vermiş; kendisine özgü üslubuyla kabare türünün Türkiye'deki önemli temsilcilerinden olmuş ve geniş bir izleyici kitlesini oyunlarına çekmiştir. 1978'de Haldun Taner ve Ahmet Gülhan'ın ekipten ayrılmalarıyla Zeki Alasya - Metin Akpınar ikilisi, topluluğu aynı isimle sürdürmüştür. İlk dönemde daha çok Haldun Taner'in yazdığı oyunları oynayan topluluk, zamanla çeşitli yerli yazarların oyunlarını sahnelemiştir. Devekuşu Kabare 1992 yılında kapanmıştır. Sanatsal faaliyetleriyle dikkat çeken Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri tarafından sahnelenecek olan Devekuşu Kabarasında Dilara Petek, Zeynep Beyza Erdinç, Deniz Erdoğan, Eylül Yılmaz, Yağmur Gizem Başoğlu, Büşra Nur Hösükoğlu, Erce Belgin, Deniz Kendir, Kaan Dai, Beyza Gökçe Darbaz, Mehmet Ali Koyuncu, Agit Sak, Berke Kuday, Tuna Aykent, Furkan Gökalp, Cankut Yeşilyurt, Ufuk Pulgu, Yiğit Meriç, Beyza Zor, Elif Dağlı, Doğa Diri, Ronaysu Taylan, Buket Keskinsoy, Bengisu Çapan, Berfin Su Yıldırım, Çağla Katırlı Selin Ünal ve Melis Karalar görev alırken gösterilerde sunulan müzik dinletisinde öğrencilerden Ece Karagülle, Hasan Can Ağrıtmış, Nida Dağdeviren, Gökçe Özdemir, Efe Akay, Reis Sabri Karayiğit ve Adnan Buğra İnanıcı görev alıyor.
Büşra Nur - 8.5.2013
Suriye'deki Ateşten Kaçan Aileye Bursalı Köylüler Sahip Çıktı
Büşra Nur Özcan - Suriye'deki olaylar nedeniyle ülkeyi terk eden ve Türkiye'ye sığınan aileye, Bursa'nın Karacabey ilçesinde yaşayan köylüler sahip çıktı.
Büşra Nur - 6.5.2013
GKV'liler Devekuşu Kabare'sini Sahneliyor
Sanatsal faaliyetleriyle dikkat çeken Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri tarafından sahnelenecek olan Devekuşu Kabaresin'de Dilara Petek, Zeynep Beyza Erdinç, Deniz Erdoğan, Eylül Yılmaz, Yağmur Gizem Başoğlu, Büşra Nur Hösükoğlu, Erce Belgin, Deniz Kendir, Kaan Dai, Beyza Gökçe Darbaz, Mehmet Ali Koyuncu, Agit Sak, Berke Kuday, Tuna Aykent, Furkan Gökalp, Cankut Yeşilyurt, Ufuk Pulgu, Yiğit Meriç, Beyza Zor, Elif Dağlı, Doğa Diri, Ronaysu Taylan, Buket Keskinsoy, Bengisu Çapan, Berfin Su Yıldırım, Çağla Katırlı Selin Ünal ve Melis Karalar görev alırken gösterilerde sunulan müzik dinletisinde öğrencilerden Ece Karagülle, Hasan Can Ağrıtmış, Nida Dağdeviren, Gökçe Özdemir, Efe Akay, Reis Sabri Karayiğit ve Adnan Buğra İnanıcı görev alıyor.
Büşra Nur - 4.5.2013
Kamu Çalışanlarına Kur'an Öğrenme Fırsatı
Dağyolu Camii Kur'an Kursu öğreticisi Büşra Nur Özkaplan, uygulamanın çok faydalı olduğunu belirtti.
Büşra Nur - 29.4.2013
Türkiye'ye Göç Eden Suriyeli Çerkezler İçin Seferber Oldular
(KAFFED) bağlı Bursa Çerkez Kültür Derneği, ülkedeki olaylar nedeniyle Türkiye'ye gelmek isteyen Suriyeli Çerkezleri, sınırda karşıladıktan sonra birbirlerine sahip çıkmaları için akrabalarının yoğun olduğu bölgelerde tutulan evlere yerleştirip,...
Büşra Nur - 23.4.2013
Erzincan'da 23 Nisan Kutlamaları
Güvenlik Ortaokulu öğrencilerinden Büşra Nur Akın, Bedriye Acar, Muhammet Emin Önal ve Ebubekir Furkan Polat, Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Dündar, Güvenlik Ortaokulu Müdürü Rıdvan Yıldırım ve okul öğretmenlerinden Pınar Doğan Çelik, Belediye Başkanı Yüksel Çakır'ı makamında ziyaret etti.
Büşra Nur - 17.4.2013
Sultanbeylili Gençlerden Proje Başarısı
8. sınıf öğrencisi Büşra Nur Şen, "Büşra Sayıları" adlı projesiyle 13 bin proje arasından dereceye girdi ve Ankara'daki finalde yarışmaya hak kazandı.
Büşra Nur - 16.4.2013
Şiddet Mağduru Afgan Kadınlar Haklarını Arıyor
Büşra Nur Özcan - Afganistan Bağımsız Kamu Reformu Komisyonu Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Başdanışmanı Najiye Afshar, ülkesinde kadına şiddet olayları çoğaldıkça lobicilik ve savunuculuk faaliyetlerinin arttığını, hemcinslerinin bu konuda...
Büşra Nur - 12.4.2013
Vali Karaloğlu Başarılı Öğrencileri Ödüllendirdi
Kompozisyon dalında Erciş Endüstri Teknik Meslek Lisesi öğrencisi İlyas Yorgun birinci olurken, ikinciliği Van Koç İlköğretim Okulu'ndan Zeynep Gezen, üçüncülüğü Büşra Nur Ayaz, dördüncülüğü Hacıbekir İlköğretim Okulu'ndan Bilge Ürgün aldı.
Büşra Nur - 4.4.2013
Aksel Ailesinin 40 Yıllık Kitap Koleksiyonu, Araştırmacılara Işık Tutuyor
Büşra Nur Özcan - Cumhuriyet döneminin ünlü ressamlarından Malik Aksel ile oğlunun 40 yıllık koleksiyonunda bulunan ve 3 yıl önce Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağışlanan yaklaşık 15 bin kitap, tarihi konakta oluşturulan kütüphanede...
Büşra Nur - 3.4.2013
YGS' de İlk Binde Yirmi Öğrenci Gaziantepli
24 Mart 2013 tarihin yapılan YGS sınavında tüm puan türlerinde ilk bine Gaziantep'ten yirmi öğrenci girdi. YGS birinciliği Gaziantep Kolej Vakfı Öğrencisi Gözde Laden ERKANOĞLU alırken iki, üç ve dördüncü sırayı Özel Sunguroğlu Lisesi öğrencileri Gülbehan Koçak, Ahmet İnal, Mehmet Karaoğlan paylaştılar. İlk binde Vehbi Dinçerler Fen Lisesi Öğrencilerinden Buse Yıldırım, Büşra Nur Merve Akgün, Fethullah Yüce, Nihat Emre Kocaaslan dikkat çektiler.
Büşra Nur - 31.3.2013
Futbol: Spor Toto 2. Lig
Spor Toto 2.Lig Beyaz Grup'ta Balıkesirspor, Alanyaspor'u 2-1 yendi.
Büşra Nur - 29.3.2013
"Tübitak 44. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması"
Malatya Sadiye Ünsalan Lisesi'nden Ali Buğra Kısacık ve Süleyman Çoban, Elazığ Doğa Lisesi'nden Zeynep Erdem ve Alperen İlhan, Malatya Özel Rahime Batu Anadolu Lisesi'nden Fatih Ahmet Acar ve Sefa Boyraz, Şanlıurfa Özel Çağlayan Murat Fen Lisesi'nden Ahmet Tatlı ve Muhammed Server Oymak, Tunceli Özel Munzur Anadolu Lisesi'nden Büşra Nur Asalıoğlu, Adıyaman Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nden Muhammed Mustafa Arıcı ve Abdulsamed Akın, Şanlıurfa Özel Çağlayan Murat Fen Lisesi'nden Ramazan Kalkan ve Ömer Çulcu, Malatya Bilim ve Sanat Merkezi'nden Gül Nida Yaldız ve Ceren Avcı, Malatya Orgeneral Eşref Bitlis Anadolu Lisesi'nden Ebru Çoban ve Kader Gül, Elazığ Karakaya Fen Lisesi'nden Haldun Barış, Malatya Rahime Batu Fen Lisesi'nden Muhammed Buğrahan Selçuk ve Ali Osman Kalaycıoğlu'nun projelerinin Ankara'daki finale katılacağı belirtildi.
Büşra Nur - 21.3.2013
Mobilya Sektöründe Hedef, "Dünyada İlk 10"
Büşra Nur Özcan - Türk mobilya sektörünün, 10 yılda önemli gelişmeler kaydettiği, 5-6 yıl içerisinde ihracatta 20'ncilikten 10'unculuğa yükselmeyi hedeflediği bildirildi.
Büşra Nur - 19.3.2013
Ayvalık'ta Kaçak Operasyonu
Ayvalık ilçesinde, aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu 45 kaçak yakalandı.
Büşra Nur - 18.3.2013
Gemerek'te Şehitler Dualarla Anıldı
Gemerek Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinden Büşra Nur Bozkurt ve Yaren Aka isimli öğrenciler 18 Mart Çanakkale Şehitleri'ni Anma günü ile ilgili şiirlerini okumasıyla program sona erdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Büşra Nur Haberleri | Büşra Nur Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Büşra Nur haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Büşra Nur kimdir, hayatı ve biyografisi. Kamyonet ve Minibüs Kafa Kafaya Çarpıştı 8 Kişi Yaralandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 13:58:42. #1.14#
title