Busmek'in Meslek Edindirme Kursları Yeni Öğrencilerini Bekliyor
Haberler » Güncel » Haber

Busmek'in Meslek Edindirme Kursları Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarafından Meslek Sahibi Olmak İsteyen Vatandaşlara Yönelik Olarak Bu Yıl 4. Kez Faaliyete Başlayan Bursa Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (Busmek), Yeni Öğrencilerini Bekliyor. Kentteki İş Gücü Potansiyelini Artırmak ve İstihdama Katkı Sağlamak Amacıyla Hayata Geçirilen Busmek'in 2008-2009 Eğitim Öğrenim Dönemi Kayıtları Devam Ediyor.

Busmek'in Meslek Edindirme Kursları Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından meslek sahibi olmak isteyen vatandaşlara yönelik olarak bu yıl 4. kez faaliyete başlayan Bursa Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK), yeni öğrencilerini bekliyor. Kentteki iş gücü potansiyelini artırmak ve istihdama katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen BUSMEK'in 2008-2009 eğitim öğrenim dönemi kayıtları devam ediyor.

Yaşları 16 ve üzerinde değişen vatandaşların kişisel gelişimlerine katkı sağlayan BUSMEK'e, kayıtların başladığı 1 Eylül Pazartesi gününden bu yana yaklaşık 8 bin kişinin ön kayıt yaptırdığı bildirildi. Kayıtların 27 Eylül Cumartesi günü sona ereceği BUSMEK'te geçtiğimiz yıl 52 olan branş sayısı bu yıl 84'e yükseldi. BUSMEK ile yaşamlarına yeni renkler katmak isteyenler, Merinos Kongre ve Kültür Merkezi ile Beşevler'de açılan merkezlerin de aralarında bulunduğu 16 kurs merkezinde ücretsiz olarak eğitim görecekler.

Bu arada, derslerin Ekim ayında başlayacağı BUSMEK'te usta öğretici olarak yer almak isteyen 350 eğitmen, BUSMEK idari biriminin bulunduğu Merinos kurs merkezinde sınava katıldı. Kurslara yoğun ilgi gösteren eğitmenler, BUSMEK'te ders vermek için genel kültür kategorisinde hazırlanan sınav sorularını dikkatle cevaplandırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, BUSMEK kurslarıyla geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da binlerce vatandaşın meslek sahibi olacağını söyledi. (CİHAN)