Bush ve Olmert'ten Abbas'a Destek

Bush ve Olmert'ten Abbas'a Destek

ABD Başkanı George Bush ve İsrail Başbakanı Ehud Olmert, "Ilımlı Bir Ses" ve "Filistin Halkının Tek Gerçek Lideri" Olarak Nitelendirdikleri Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a Desteklerini Dile Getirdiler.

Bush ve Olmert'ten Abbas'a Destek

ABD Başkanı George Bush ve İsrail Başbakanı Ehud Olmert, "ılımlı bir ses" ve "Filistin halkının tek gerçek lideri" olarak nitelendirdikleri Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a desteklerini dile getirdiler.

Beyaz Saray'da bir araya gelen Bush ve Olmert, Abbas'la İsrailliler arasında yeni görüşmeler konusunda da olumlu konuştular.

Bush ve Olmert, Hamas'ın Gazze Şeridi'ni ele geçirmesine rağmen, İsrail-Filistin sorununa hala iki devletli çözüm görüşünü paylaştıklarını ifade ettiler.

Olmert, Abbas'la işbirliği için mümkün olan her türlü çabayı göstereceğini söyledi, ancak barış için bazı ön koşullar sıraladı.

Bush, İran'ın İsrail'le ilgili açıklamalarını "ciddi tehditler" olarak gördüğünü de belirterek, İran'ın nükleer silah geliştirmesini engellemek için her türlü seçeneğin açık olduğunu ifade etti.

Kaynak: AA