Bush, Olmert ve Abbas ile Görüştü

Bush, Olmert ve Abbas ile Görüştü

ABD Başkanı George W. Bush, İsrail Başbakanı Ehud Olmert ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Ayrı Ayrı Bir Araya Geldi. Liderler, Annapolis Toplantısından İsrail-filistin Barışına Dair Umutlu Olduklarını Mesajını Verdi.

Bush, Olmert ve Abbas ile Görüştü

ABD Başkanı George W. Bush, İsrail Başbakanı Ehud Olmert ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile ayrı ayrı bir araya geldi. Liderler, Annapolis toplantısından İsrail-Filistin barışına dair umutlu olduklarını mesajını verdi.

ABD Başkanı Bush, yarın ABD'nin başkenti Washington yakınlarındaki Annapolis kentinde gerçekleştirilecek olan Ortadoğu barış konferansı öncesinde İsrail ve Filistin liderlerini ayrı ayrı Beyaz Saray'da ağırladı. İlk olarak İsrail Başbakanı Olmert ile görüşen Bush, Olmert'e görüşmelerden barış çıkacağına dair iyimser olduğunu söyledi. Bush, "Olmert ve Abbas ile barışın mümkün olup olamayacağını görmek amacıyla yapılan ciddi diyaloğun sürmesinden yanayım. Bu konuda iyimserim, Olmert'in de iyimser olduğunu

biliyorum" dedi. Daha sonra Beyaz Saray'a gelen Abbas da, Annapolis konferansında, İsrail ve Filistin halkı arasında kalıcı bir barış anlaşması sağlanacağına dair umutlu olduğunu dile getirdi.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)