Bush: "Irak Politikasında Acele Etmeyeceğim"

Bush: "Irak Politikasında Acele Etmeyeceğim"

ABD Başkanı George Bush, Irak Politikasında Öngörülen Değişiklik Konusunda Karar Vermek İçin Acele Etmeyeceğini Kaydetti.

Bush:

ABD Başkanı George Bush, Irak politikasında öngörülen değişiklik konusunda karar vermek için acele etmeyeceğini kaydetti.

Konuyla ilgili gelecek hafta yapması planlanan konuşmasını gelecek aya erteleyen Bush, Savunma Bakanlığı'nda (Pentagon), üst düzey bakanlık yetkilileri, ve ulusal güvenlik ekibinin diğer üyeleriyle görüşmesinden sonra gazetecilere açıklamasında, ''Irak'ı istikrarlı bir demokrasi haline getirme'' amaçlarından vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Bush, Irak politikasını gözden geçirmek üzere yaptığı bir dizi görüşmeyle ilgili olarak bazı dikkate değer görüşlerde ''yenilgiye götürecek'' ifadeler duyduğunu belirtirken, aralarında ''iş bitirilmeden ayrılma, Irak hükümetinin görevini yerine getirebilmesi için gerekli ve zorlu adımları atmasına yardımcı olmayanların'' da bulunduğu bu düşünceleri reddettiğini kaydetti.

Beyaz Saray'a dayanılarak daha önce Bush'un 25 Ocak Noel tatilinden önce Irak konusunda açıklama yapacağı kaydediliyordu.

Kaynak: AA