Bursasporlu İsmail Güldüren ve Cihan Haspolatlı'nın Basın Toplantısı

Bursasporlu Futbolculardan İsmail Güldüren ve Cihan Haspolatlı, Cuma Günü Oynayacakları Beşiktaş Maçını Kazanmak İstediklerini Söylediler.

Bursasporlu İsmail Güldüren ve Cihan Haspolatlı'nın Basın Toplantısı

Bursasporlu futbolculardan İsmail Güldüren ve Cihan Haspolatlı, cuma günü oynayacakları Beşiktaş maçını kazanmak istediklerini söylediler.

Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan 2. Kaptan İsmail Güldüren, Camianın Beşiktaş maçında kendilerinden ne beklediğini çok iyi bildiklerini ifade ederek, "Beşiktaş maçında taraftarın, basının ve şehrin bizden ne beklediğini çok iyi biliyoruz. Biz bu şekilde hazırlanıyoruz. Yenecek güce sahibiz. Amacımız sahadan galibiyetle ayrılmak. Geçtiğimiz sezon taraftarlarımız tribünde bizleri son derece motive etmişti. Onlardan isteğimiz, centilmenlik çerçevesinde bizleri desteklesinler.

Futbol Federasyonu'nun verdiği cezalar ortada. Beşiktaş maçı sonuçta sadece 1 maç. Sahamızın 4-5 hafta kapatılmasını istemiyoruz. Geçtiğimiz sezonki desteğin aynısını bu maçtada bekliyoruz" dedi.

İyi çalışmalarına rağmen lige kötü başladıklarını belirten Güldüren, "Takımdaki birliktelik ve inanç ile 3 puanları toplayacağımızı biliyorduk. Samet hoca ile çok iyi bir performans gösterdik ve 5 maçtır mağlup olmadık. Performansımız tavana vurdu. Geride kalan maçlarımızda da bu performansımızı gösterip puanları toplamak istiyoruz. Aşağı yukarı iki sezondur savunmanın aynı isimlerden oluşması başarılı olmasına bir etken. Şu an ligde en az gol yiyen 4-5 takımdan biriyiz. Biz bu performansımızı sezon

sonuna kadar sürdürmek istiyoruz"diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ MAÇINDA BİZ KENDİ İŞİMİZE BAKACAĞIZ"

Beşiktaşlı oyuncuların aklı Porto maçındadır diye düşünmeyeceklerini kaydeden Cihan Haspolatlı ise, "Hafta başından bu yana gergin bir ortam oluşturulmaya çalışılıyor. Kulüp yetkilileri, futbolcular olarak bizlerin her zaman atmosferi düşürücü açıklamalar yapması gerektiğini düşünüyorum. Geçen sene dünyada tribün olaylarından insanlar öldü. Bu tür olayların yaşanmasını kesinlikle istemiyoruz. Taraftarımız her zaman bizlere gereken desteği veriyor. Bu maça şehir olarak özel konsantre olacaklardır. Bu da

takımımıza da yansıyacaktır. Eksiğimiz çok az. Yükselen form grafiğimiz var. Çok çekişmeli bir maç olacak. Bu maçta hiçbir zaman Beşiktaşlı oyuncuların aklı Porto maçındadır diye düşünmeyeceğiz. Biz kendi işimize bakacağız. Bu maçta bizi bir tek hakem hataları engeller diye düşünüyorum. Onun dışında üç puanı alacağımızdan, takım olarak adımız gibi eminiz" şeklinde konuştu.

(RF-EE-MEF-S)