Bursaspor Yönetimindeki Gerginlik Sona Erdi

Bursaspor'da Başkan Ali Karasu'nun "2. Başkan Osman Çelik'in Görevden Alınmasını Yönetime Sunacağım" Açıklamasıyla Gerilen Ortam, Yönetim Kurulu Toplantısının Ardından Tatlıya Bağlandı.

Bursaspor Yönetimindeki Gerginlik Sona Erdi

Bursaspor'da Başkan Ali Karasu'nun "2. Başkan Osman Çelik'in görevden alınmasını yönetime sunacağım" açıklamasıyla gerilen ortam, yönetim kurulu toplantısının ardından tatlıya bağlandı.

Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nde 3 saat süren toplantının ardından, Bursaspor Başkanı Ali Karasu gazetecilere açıklama yapmadan tesisten ayrıldı. Hemen ardından tesislere gelen Bursaspor 2. Başkanı Osman Çelik, toplanan yönetim kurulu ile kısa bir görüşme yaptı. Başkan Ali Karasu'nun 2. Başkan Osman Çelik'in görevden alınmasına ilişkin teklifinin, yönetim kurulu üyelerince uygun görülmediği öğrenildi.

Toplantının ardından tesislere gelen Osman Çelik, yaptığı açıklamada, yönetim kurulundaki arkadaşlarının göreve kendisiyle birlikte devam etme kararı aldığını ifade etti. Ali Karasu ile hiçbir probleminin olmadığını belirten Çelik, bu açıklamanın Galatasaray yenilgisinin ardından oluşan strese bağladığını ifade etti. Başkan Karasu'yu 30 yıldır tanıdığını kaydeden Çelik, "Toplantıya konu benimle ilgili olduğu için, kararın daha rahat verilebilmesi için katılmadım. Yapılan toplantıda tüm arkadaşlar

oylamayla benimle çalışma kararı almışlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Burada başarı ne yönetime ne taraftara yazılır, başarı Bursaspor'a yazılır. Hedefimiz artık şampiyonluk. Mevcut yönetimle 2008 Mayıs ayına kadar devam ediyoruz. Aramızı açmaya çalışanlar olabilir fakat biz her zaman birlikte olacağız" diye konuştu.

Bursaspor Teknik Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Ekrem Senal ise, yaşanan sıkıntının fazla büyütülmemesi gerektiğini, suların bulanmadan durulmayacağını ifade etti.

(İK-CC-S)

Kaynak: İHA