Bursaspor, Venezuella Milli Takımı'nın Kalecisi Vega ile Görüştü

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Karasu ve Yöneticiler, Bursa'ya Gelen Venezuella Milli Takımı'nın Kalecisi Renny Vega ile Görüştü.

Bursaspor, Venezuella Milli Takımı'nın Kalecisi Vega ile Görüştü

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Karasu ve yöneticiler, Bursa'ya gelen Venezuella Milli Takımı'nın kalecisi Renny Vega ile görüştü.

Uçakla İstanbul'a gelen Renny Vega ve menejeri, daha sonra karayoluyla Bursa'ya geçti. Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'ne gelen Vega ve menejeri, Başkan Ali Karasu, 2. Başkan Osman Çelik ve Asbaşkan Ekrem Senal ile yemek yedi. Vega ve yöneticilerin pazarlık yapacağı ve anlaşma sağlandığı takdirde Vega'nın 1+2 yıllık sözleşme imzalayacağı belirtildi.

Bir açıklama yapan Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Karasu, görüşmenin devam ettiğini, birçok maddede mutabık kaldıklarını, komisyon oranını asgariye indirdiklerini söyledi. Karasu, Vega'nın bugün Bursaspor tesislerinde kalacağını, yarın kendisiyle yine masaya oturacaklarını bildirdi. Karasu, Galatasaray'ın forvet oyuncusu Hasan Kabze ile de yüzde 95 oranında anlaştıklarını, bir santrafor daha düşündüklerini, İbrahim Bangora'nın transferinin ikinci planda olduğunu anlattı.

Bu arada Karasu, Gaziantepspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımlarından biri ile 3-5 Ağustos tarihleri arasında hazırlık maçı yapacaklarını açıkladı.

(SA-MŞ-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA