Bursaspor'un Alt Yapısı Orhangazi'de Yetişecek

Bursaspor'un Alt Yapısı Orhangazi'de Yetişecek

Turkcell Süper Ligi'nde Mücadele Eden Bursa Temsilcisi Bursaspor Geleceğin Yıldızlarını Yetiştirmek İçin Orhangazi'ye Bursaspor Kulübü Futbol Okulu'nu Törenle Açtı.

Bursaspor'un Alt Yapısı Orhangazi'de Yetişecek

Turkcell Süper Ligi’nde mücadele eden Bursa temsilcisi Bursaspor geleceğin yıldızlarını yetiştirmek için Orhangazi’ye Bursaspor Kulübü Futbol Okulu’nu törenle açtı.

Açılış törenine Orhangazi Kaymakamı Ertan Peytnircioğlu, Orhangazi Belediyesi Başkanı Yusuf Korkusuz, Bursaspor Yönetim Kurulu Pazarlama Sorumlusu Turgay Dursun, Kulüp Altyapı Sorumlusu İrfan Koç ve protokol üyeleri katıldı. Alemdar Spor Kompleksi’nde gerçekleşen açılış töreninde renkli görüntüler yaşandı. Havanın soğuk olmasına rağmen yüzlerce misafir törene katılarak Bursaspor’un yanında olduklarını bir kez daha gösterdiler.

Törende ilk sözü Bursaspor Altyapı Sorumlusu İrfan Koç aldı. Orhangazi’nin son yıllarda sporda gösterdiği yükselişten dolayı kulüp olarak Bursasporlu futbolcu Orhan Alemdar’ın da girişimleriyle Orhangazi’yi pilot ilçe seçtiklerini ifade etti. Geleceğin yıldızlarını Orhangazi’de yetiştireceklerine inandıklarını belirten Pazarlama Sorumlusu Turgay Dursun ise, Orhangazi’deki Bursaspor sevgisini bildiklerini ve bunun kendilerine güç verdiğini ifade etti.

Orhangazi Belediyesi Başkanı Yusuf Korkusuz da, Orhangazi’nin sporda aldığı başarıların kendilerini oldukça mutlu ettiğini belirtti. Korkusuz, Orhangazi temsilcilerinin altyapısındaki olan sıkıntıların açılan altyapı okulu ile giderileceğine inandıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından sıra açılış pastası kesildi. Bursaspor’un ilçe halkı için değişmez yapı taşlarından birisi olduğunu ifade eden İlçe Spor Müdürü Salih Turgut Mete’nin konuşması ile açılış sona erdi. Hatıra fotoğrafının çekilmesiyle açılışa katılan misafirler Alemdar Spor Kompleksi’ni gezdiler.

(EV-MŞ)

03.02.2007 19:13 TSİ

Kaynak: İHA