Bursaspor'un 25. Başkanı İbrahim Yazıcı Oldu

Bursaspor'un 25. Başkanı İbrahim Yazıcı Oldu

Bursaspor Kulübü Olağan Genel Kurulu'nda 471 Üyenin Tamamının Oyunu Alan İbrahim Yazıcı, Bursaspor'un 25. Başkanı Oldu.

Bursaspor'un 25. Başkanı İbrahim Yazıcı Oldu

Bursaspor Kulübü Olağan Genel Kurulu'nda 471 üyenin tamamının oyunu alan İbrahim Yazıcı, Bursaspor'un 25. başkanı oldu.

Atatürk Spor Salonu'nda yapılan olağanüstü genel kurula, bin 431 üyeden 471'i katıldı. Tek listeyle gidilen ve açık oylamayla yapılan seçimler sonucu İbrahim Yazıcı başkanlığındaki liste oy birliğiyle göreve seçildi.

Yazıcı, seçimin ardından yaptığı teşekkür konuşmasında, enkaz edebiyatı değil, Bursaspor'u daha iyi yerlere taşımak için elinden geleni yapacağını söyledi.

Futbolun artık hoş vakit geçirilen bir aktivite olmadığını, başlı başına bir sektör haline geldiğini dile getiren Yazıcı, ''Kısa, orta ve uzun vadeli projelerimiz var. Kısa vadede sportif başarıyı yakalamayı ve futbolculara olan borçları ödemeyi planlıyoruz. Kulübün kurumsallaşması orta vadeli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Uzun vadede de ulusal ve uluslararası alanda başarı hedefliyoruz. Aday olmadan önce yerel yöneticilerle, kentin ve camianın önde gelen isimleriyle görüştük destek sözü aldık. Hiçbirimizin elinde sihirli değnek yok. Ancak bunu yaratacak inancımız var. Ortak akılla hareket ederek, Bursapor'u iyi yerlere taşıyacağız" dedi.

Kaynak: AA