Bursaspor Teknik Direktörü Sağlam: Kötü Oynadık

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Eskişehirspor maçının ardından mağlubiyeti değerlendirdi.

Bursaspor Teknik Direktörü Sağlam: Kötü Oynadık

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, şunları söyledi;

"Bugün maç başladı ve bitti, çok fazla oyunla alakalı söylenecek bir şey yok. Kötü oynadık. Bizim takıma kötü oynayacaksın, deseniz bundan daha fazlasını yapamazdı. Hayal kırıklığı yaşadık. Rakibimiz bizden daha iyi oynadı ve şans golüyle de olsa karşılığını aldı. Sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz ve bu süreci aşacak tecrübemiz ve bilgimiz mevcut. Bizim takım bu değil. Daha iyisini yapacaklardır. Perşembe günü Ankaragücü karşılaşmasıyla bu olumsuzluğu çevirmek zorundayız. Ben takımımıza güveniyorum. İnşallah bu olumsuzluğu ortadan kaldıracağız. Bu takım sezona iyi başlangıç yaptı. Ama, dünyanın birçok iyi takımı bile bu tür süreçleri yaşıyor. Bizim yaşamamız normal bir olay değil ama biz de yaşıyoruz."

VEDERSON SORUSU

Ertuğrul Sağlam, soru üzerine, "Vederson ile ilgili federasyondan bize yazı geldi. Bu yazıya istinaden de oynatmadık ve kadroya almadık. Bu yaşanan süreç içinde ismi geçen tüm futbolcularla alakalı uygulanan bir olay. Yeniden, aksi bir haber gelene kadar da oynatamayacağız. Bunlar bizim adımıza bir olumsuzluk ama kırmızı kart da görebilirdi, sakatlık da olabilirdi. Bu tür olumsuzluklardan fazla etkilenmememiz gerekiyor. Futbol bizim ülkemizin vazgeçilmezi. 7'den 70'e herkes futbolu seviyor. O yüzden olaylara çok fazla olumsuz tarafıyla bakmak istemiyorum. Güzel gözle görüp, ülke futbolunun marka değerini yükseltmemiz lazım. Futbolun içinde olan insanlara büyük görev düşüyor. Türk futbolu bitti, artık oynanmaz, izlenilmez yaklaşımıyla değerlendirirsek doğru olmaz. Herkesin daha fazla sorumluluk alması gerekiyor" diye konuştu.

SKIBBE: HAKLI BİR GALİBİYET ALDIK

Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe'de, "Bugünkü maç çok heyecan doluydu. Bir çok inişli çıkışlı anlar vardı. Her iki takım da galibiyeti elde etmek için çok mücadele etti. Son dakikalarda Dede'nin kullandığı serbest vuruşun gol olması bizi çok sevindirdi. Şunu da söylemem gerekir ki ikinci yarı daha atak oynadık ve haklı bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum" dedi.

BURSASPORLU İBRAHİM ÖZTÜRK: ACI BİR DERS OLUYOR

Bursaspor'un tecrübeli savunma oyuncusu İbrahim Öztürk maç sonrası şunları söyledi:

"Maça istediğimiz gibi başlamıştık. Kontrol bizdeydi ama ikinci yarıya geçtiğimiz zaman rakip daha fazla topla oynamaya başladı. O sırada topun baraja çarpmasıyla golü yedik. Biz kesinlikle sahaya 3 puanla çıkmıştık ve kaybetmeye tahammülümüz yoktu. Çok üzgünüz. Taşın altına elimizi sokmamız lazım. Daha çok çalışmamız gerekiyor. Bizim için acı bir ders oluyor. Artık tüm maçlar final maçı bizim için. Alabildiğimiz tüm puanları alıp Play-Off'a kalmak istiyoruz. Daha fazlasını yapacağız.

Rakiplere baktığımız zaman bizim üzerimizde fazla üstünlük sağlamıyorlar ama büyük bir şanssızlık var. Çarpıyor gol oluyor, düşüyor gol oluyor. Herkes şapkasını önüne koyup düşünmeli. Bunu fazlasıyla telafi etmek için fazlasını yapacağız."

MEHMET SAK: "ŞANSSIZLIK"

Aldıkları mağlubiyeti şanssızlık olarak değerlendiren genç oyuncu Mehmet Sak ise şunları söyledi:

"Bizim açımızdan maç kötü geçti. Galibiyete odaklanmıştık. Maça kontrolü elimizde başladık ama üzerimizdeki şanssızlık yine son dakikalarda yediğimiz talihsiz bir gol bize mağlubiyet getirdi. Bunu beklemiyorduk. Kendimle ilgili değerlendirmeyi hocamız daha iyi yapar. Ben elimden gelen mücadeleyi göstermeye çalıştım."