Bursaspor Teknik Direktörü Aybaba: "Gelecek Sezon İçin Hazırlık Maçıydı Bu Ama Anlamından Saptırıldı"

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Kayserispor'a 1:0 Yenildikleri Maçta Taraftarların Kendisine Yönelik Tepkisiyle İlgili Olarak, "Teknik Anlamda Gelecek Sezon İçin Hazırlık Maçları Bunlar. Ama Anlamından Saptırıldı" Dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Aybaba:

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Kayserispor'a 1:0 yenildikleri maçta taraftarların kendisine yönelik tepkisiyle ilgili olarak, "Teknik anlamda gelecek sezon için hazırlık maçları bunlar. Ama anlamından saptırıldı" dedi.

Aybaba, maçın ardından, kulüp Başkanı İbrahim Yazıca ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Genç oyunculara görev verdiğini belirten Aybaba, son maça da aynı anlayışla çıkacaklarını kaydetti.

Aybaba, şöyle konuştu: "Teknik anlamda gelecek sezon için hazırlık maçları bunlar. Elimizdeki genç oyuncuları, takımda kalmasını yada kalmamasını düşündüğümüz yada transferini düşündüğümüz oyuncuları bir arada görelim diye yapılan bir provaydı. Ama anlamından saptırıldı. Genç oyuncular ellerinden geleni yaptılar. Daha fazlasını bekliyordum onlardam. Ama futbol bu. Son bir haftayada yine bu anlayışla bu arkadaşlara görev vererek ligi bitireceğiz."

Taraftarın tepkisinin sorulması üzerine Aybaba, "Önümüzdeki hafta son maçtan sonra toplanacağız ve benimde bu konularla ilgili söyleceklerim var tabi. Ben bu takımın profesyonel teknik direktörüyüm. Bir duruşumun olması lazım. Ben bu duruşumu devam ettirecem. Önümüzdeki haftada gerekli açıklamaları yapacam." diye konuştu.

- "SAMET AYBABA'YLA GELDİK, ONUNLA DEVAM EDECEĞİZ" -

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ise, tepki gösterenleri 'kendini bilmeyen küçük bir taraftar topluluğu' olarak nitelendirdi. Bir provakasyon yaşandığını ancak yönetim kurulu olarak Samet Aybaba'nın arkasında olduklarını ifade etti.

Aybaba, Samet Aybaba ile geldiklerini ve onunla devam edeceklerini belirterek, "Bizi bu sene yargılayamazsınız. Biz Bursaspor'u nerelerden aldığımızı biliyorsunuz. Yargılanma seneye başlar. Zaten yapamazsak biz kendimizi yargılarız. Ama bu sezon bizi eksiklerimizi görüp, gelecek sezona hazırlanacaktık. Bu sezon bizi yargılayamaz kimse" şeklinde konuştu.

- "TÜRKİYE KUPASINI ÇOK İSTİYORUZ" -

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas da, paf takımdan 3 oyuncu ve az forma şansı bulan oyuncuları bu maçta oynattıklarını belirterek, şunları söyledi: "3 tane paf takımdan oyuncumuz vardı sahada. Daha az şans bulan oyuncularımız vardı. İki takımda çok iyi bir oyun ortaya koydu. Bir gol attık kazandık. Ligin sonu olmasına rağmen oyuncularımın performansı beni çok memnun etti. Şimdi çok önemli bir kupa maçımız var. Ona hazırlanacağız."

Kupayı çok istediklerini vurgulayan Kafkas, "Çünkü seneye ülkemizi UEFA'da temsil etmek istiyoruz. Çok önemli transferlere imza attık. Zaten iyi bir kadromuz var. Birkaç ilave daha gelecek bu takıma. Daha iyi olacağımıza inanıyoruz." dedi.

Kaysersporlu oyuncu Ragıp ise, iki takımında çok iyi mücadele ittiğini, ancak genç arkadaşları ile verdikleri mücadelede galip geldikleri için mutlu olduklarını aktardı. Ragıp, önümüzdeki haftaki kupa maçını kazanmak için hazırlıklara başlayacaklarını sözlerine ekledi.

- "TARAFTARLARDAN TEKNİK HEYET VE YÖNETİME TEPKİ" -

Öte yandan, Bursaspor taraftarları, maç esnasında ve maçın ardından Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba'ya tepki göstererek istifasını istedi. Maçın ardından stat önünde toplanan taraftarlar, meşaleler yakarak, "Bursa'ya yakışan takım isteriz" diye slogan attı.

Taratarlar daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak: CHA