Bursaspor Teknik Direktörü Aybaba: "Belkide ligin en zor maçını oynayacağız"

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, haftasonu Kasımpaşaspor'la oynayacakları maçın ligin belkide en zor maçı olacağını belirterek, "Biz arkadaşlarımızla konuşuyoruz, çok iyi konsantre olmamız lazım, iyi çalışmamız lazım." dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Aybaba:

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, haftasonu Kasımpaşaspor'la oynayacakları maçın ligin belkide en zor maçı olacağını belirterek, "Biz arkadaşlarımızla konuşuyoruz, çok iyi konsantre olmamız lazım, iyi çalışmamız lazım." dedi.

Özlüce Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Aybaba, cumartesi günü deplasmanda oynayacakları Kasımpaşaspor maçını kazanmak istediklerini kaydetti. Aybaba, şunları söyledi: "Belkide ligin en zor maçını oynayacağız. Bazı maçlar vardır oyuncu, şehir, herkes çok iyi konsantre olur ve herşey kolaylaşır. Öncesinde kolay gibi gözüken maçlar ise malesef hep zor olmuştur, hep sorunlu bitmiştir. Biz arkadaşlarımızla konuşuyoruz, çok iyi konsantre olmamız lazım, iyi çalışmamız lazım. Daha 15 puandayız. Yukarılara çıkmamız için önümüzdeki maçların hepsini kazanmamız lazım. Bizde, oyuncularda bu maça ciddi bakmamız lazım. Kasımpaşa ligin sonunda ama bunun önemi yok. Bu maçta ciddiyetimizi bozmadan oynamamız gerekiyor. Bu galibiyetle biz daha da yukarılara çakabiliriz."

Bir gazeteci tarafındna görev yaptığı 4 maçta 8 puan toplamasına rağmen maçlardan önce taraftarların kendisine tepki göstermesinin sorulması üzerine Aybaba, şu cevabı verdi: "Bunlar doğal şeyler, çok önemli diğil. Bizim yapmak gereğinde olduğumuz bir işimiz var. Onu yapıyoruz. Ama insanların önyargılı olması doğru değil. Bende zaman zaman böyle sorunlar yaşadım. İnsanlarla problemlerin oldu ama zamanla bunlar öğreniliyor. Herkesin bir görüşü olur ve bunlara saygı duymak lazım."

Aybaba, 8 puandan memnun olup olmadığı yönündeki soruya ise, "4 maçta 8 puan almamızdan memnunum ama seyircisiz oynadığımız Gaziantepspor maçı gibi, Vestel maçı gibi maçlarda puanlar kaybettik. Bunları galibiyetle de kapatabilirdik. Ama takımın oyun sistemi, oyun planı, oyuncuların oyuna katkısıyla ilgili birşeyler değişiyor. O nedenle biraz zorlanıyoruz. Tabi bizim takım sadece kendi istediğini yapan bir takım olmayacak, rakibinide dikkate alarak birşeyler yapan bir takım olmaya çalışıyoruz. Gün geçtikçe daha iyi futbol olacak. Daha iyi kontratak yapacağız, şimdi yapamıyoruz. Çok geriye yaslanıyoruz, yaslanmayacağız. Ama her takımda sorun vardır. Bu sorunları aşmaya çalışıyoruz. Elimizde iyi bir kadro var. Bunu iyi değerlendirirsek ikinci yarı daha farklı bir konumda oluruz." cevabını verdi.

Ligin ikinci yarısı için büyük takımlardan transfer yapap yapmayacaklarını sorulması üzerine Aybaba, "Büyük takımlar diye tabir edilen takımlardan oyuncu almayacağız. 2. yarıda en fazla 3 oyuncu alaracağız. Bu yerli de olabilir yabancı da. Kulübün ekonomik gücünüde düşünerek bir takım oyuncuları izliyoruz. Ama önceliğimiz başka takımlarda oynayan Bursasporlu oyuncuları geri almak." dedi.

Kaynak: CHA