Bursaspor Olağanüstü Genel Kurulu Ertelendi

Bursaspor'un Bugün Yapılması Planlanan Olağanüstü Genel Kurulu, Yeterli Çoğunluk Sağlanamadığı İçin 28 Mayıs Pazartesi Gününe Ertelendi.

Bursaspor Olağanüstü Genel Kurulu Ertelendi

Bursaspor'un bugün yapılması planlanan olağanüstü genel kurulu, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 28 Mayıs Pazartesi gününe ertelendi.

Atatürk Spor Salonu'nda yapılan genel kurula, oy kullanma hakkı bulunan bin 433 üyeden sadece 69'u katıldı. Kongre, çoğunluk sağlanamadığı için 28 Mayıs Pazartesi günü aynı yer ve saatte yapılacak. Başkan adayları Mesut Mestan, Ali Karasu ve İskender Kaya, kongre salonunda hazır bulundu. Başkan adayı Mestan, tüm kongre üyelerini 2. oturuma beklediklerini ifade ederek, "Biz Bursalıyız, Bursasporluyuz ve buradayız. Çalışmalarımız devam ediyor'' dedi. Başkan adaylarından Ali Karasu ise, bu kongrede de

geleneğin bozulmadığını, seçimin ikinci oturuma kaldığını belirterek, "Önümüzdeki hafta yapılacak genel kurulun çok geniş katılımlı olmasını bekliyoruz. Kazansam da kaybetsem de kim kazanırsa destekçisi olacağım. Kongre sonunda kazanan Bursaspor olacak" diye konuştu.

Başkan adaylarından İskender Kaya da, seçilecek yönetimin şampiyonluğa oynayan bir Bursaspor oluşturması gerektiğini vurgulayarak, "Bursaspor başkanını önümüzdeki hafta seçecek. Ben güzel ve çekişmeli bir kongre olacağını düşünüyorum. Burada önemli isimler ön plana çıkacak" dedi.

Bu arada Bursaspor Divan Kurulu, 23 Mayıs Çarşamba günü BUTTİM Konferans Salonu'nda toplantı düzenleyecek. Bu toplantıda Divan Kurulu üyeleri, başkan adaylarına sorular soracak.

(EV-İY-OK-S)