Bursaspor Kulübü Başkanı Ay Açıklaması

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, "Şu anda iyi yoldayız. Lig dördüncüsüyüz. Kupada ilerliyoruz.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ay Açıklaması

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, "Şu anda iyi yoldayız. Lig dördüncüsüyüz. Kupada ilerliyoruz. İnşallah sene sonunda hedefimize ulaşacağız." dedi.

Bursa Fan Club'ın 25 ve Cumhuriyet'in 93. yıl dönümü nedeniyle bir otelde düzenlenen geceye katılan Ay, gerçekleştirilen oylamayla fan kulübün onursal üyesi seçildi. Oylamanın ardından kürsüye geçen Ali Ay, kendisini onursal üye seçen kulüp üyelerine teşekkür etti.

İki gün sonra Cumhuriyetin 93. yılının kutlanacağını hatırlatan Ay, "Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum. Allah'a şükrediyorum ki bize böyle bir lider vermiş ve onun izinde de yürümeye çalışıyoruz. Cumhuriyetimizi yok etmek isteyenler var. Bizler böyle durduğumuz sürece avuçlarını yalayacaklar." dedi.

Mali tabloda denk bütçeyi sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Ay, "Çok az kaldı. Onu da sağladıktan sonra herhalde Bursaspor'u yönetmek çok daha rahat olacak." açıklamasında bulundu.

Birlik ve beraberlik içinde, karakterli oyunculardan oluşan bir takım kurmak için haziran ayında Hamza Hamzaoğlu ile görüştüğünü dile getiren Ay, şunları kaydetti:

"O tip futbolcular seçtik. Şu anda iyi yoldayız. Lig dördüncüsüyüz. Kupada ilerliyoruz. İnşallah sene sonunda hedefimize ulaşacağız. Burada Hamza hocamıza özellikle teşekkür ediyorum. Onun katkısı çok büyük. Tüm futbolcularımız karakterli çocuklar. Çok çalışıyorlar. Bize de çok fazla iş düşmüyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Yönetim kurulumuzda bazı pürüzler vardı. Onları da çok şükür düzelttik. Bundan sonra Allah'ın izniyle mayıs ayında iyi yerlere geleceğiz. Hep beraber sevinelim hep beraber üzülelim. Bunu böyle yaptıktan sonra Bursaspor'un sırtı yere gelmez."

Hamzaoğlu: "Emin adımlarla yürüyoruz"

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu da hakkında yapılan eleştirilere rağmen bir şeyler yapmaya çalıştığını söyledi.

Samimi ve dürüst bir şekilde hizmeti kendisine ilke edindiğini belirten Hamzaoğlu, "Bursaspor'un menfaatlerini düşünmeden hiçbir adım atmıyoruz. Bu bir sabır işi. Biraz dişimizi sıkacağız. Mücadeleye devam edeceğiz. İyi bir takımımız var. Emin adımlarla yürüyoruz. Bu yolda da yalnız yürümek istemiyoruz. Hep birlikte, Bursaspor'u çok daha güzel yerlere getireceğimize inanıyorum. Bursaspor şampiyon oldu. İnşallah bu şampiyonluk sayısı birde kalmaz. Her türlü potansiyele sahip bir kent burası. Layık olduğu yerlere en kısa sürede ulaşacaktır." diye konuştu.

Daha sonra, Bursa Fan Club Başkan Yardımcısı Mehmet Toplan, Hamzaoğlu'na Bursa Fan Club rozeti taktı. Bursa Fan Club Yönetim Kurulu Üyesi Selim Yedikardeş de kaleci Harun Tekin'e Bursa Fan Club flaması hediye etti.

Geceye, Bursa Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sinan Sezer, Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Ali Ademoğlu, kulüp yöneticileri ve kulüp üyeleri katıldı.

Kaynak: AA