Bursaspor - Konyaspor Maç Sonu

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Galibiyette En Büyük Pay Sahibinin Taraftarlar Olduğunu Belirterek, "Biz Bu Camianın Yıllardan Beri Beklediği Avrupa Kupalarında Oynama Onurunu Önümüzdeki Sene Taraftarımıza Yaşatacağız." Dedi.

Bursaspor - Konyaspor Maç Sonu

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, galibiyette en büyük pay sahibinin taraftarlar olduğunu belirterek, "Biz bu camianın yıllardan beri beklediği Avrupa kupalarında oynama onurunu önümüzdeki sene taraftarımıza yaşatacağız." dedi.

Maçın ardından düzenlediği basın toplantısında konuşan Sağlam, Ivankov, Ömer Erdoğan, İbrahim, Mustafa Sarp, Volkan Şen, Tadeu, Muhammed ve Daniel gibi önemli oyuncularının kart ve sakatlıkları nedeniyle takımda olmadıkları için maça eksik çıktıklarını hatırlattı.

Eksiklerin yerine şans bulan oyuncuların formalarının hakkını verdiğini belirten Sağlam, oyuncuların bu performansının gelecek yıl oluşturmayı planladıkları takım için düşündükleri planlamada kendilerini rahatlattığını kaydetti.

Oyuncularına teşekkür ettiğini belirten Sağlam, şöyle konuştu: "Galibiyette bir diğer pay taraftarlarımızındı. Tribünler de muhteşemdi. 3-0'lık net skordaki en önemli unsur taraftarların coşkusuydu. Bursaspor taraftarı artık tutku ve coşkusuyla sadece takıma destek sağlamıyor, tutum ve davranışlarıyla örnek taraftar grubu olduğunu da kanıtlıyor. İnanıyorum ki, bugünkü galibiyet sıralamada üste çıkarmadı belki ama kalan maçlarda rakiplerimizin durumuna göre Avrupa iddiamızın devam etmesi adına bize çok katkı sağladı."

UEFA kupası için yarıştıklarını ve rakiplerin de kazandığı bir haftada puan olmanın önemine vurgu yapan Sağlam, şöyle devam etti: "Bu maçta kaybedilecek puanlar, farkın açılmasına neden olacaktı. Ben şuna yürekten inanıyorum. Biz bu camianın bu taraftarın yıllardan beri özlediği, beklediği Avrupa kupalarında oynama onurunu önümüzdeki sene taraftarımıza yaşatacağız. Önümüzdeki sene çok daha büyük mutlulukları yaşatmanın da bugün sinyalini verdik."

-"ÖNEMLİ OLAN 3 PUAN, ALDIK, GÜLE GÜLE"-

Bursasporlu oyuncu Kirita, önemli olanın alınan 3 puan olduğunu belirtti. Kaçırılan gollerin önemli olmadığını vurgulayan Kirita, maç sonrası köçek oynamasının hatırlatılması üzerine, "Evet ben ne diyorum. Önemli olan puan. Aldım. Güle güle." şeklinde cevap verdi.

Bursasporlu oyuncu Ali Tandoğan ise, takımda birlik beraberlik ve arkadaşlığın çok iyi olduğunu, galibiyetlerde bunun çok önemli bir rol oynadığını belirterek, "Hocamızla birlikte çok iyi antrenmanlar yapıyoruz. Çok keyifli geçiyor. Bunun da etkisi var. Bursaspor'un çıkışı devam edecek. Seneye de devam edecek. Buna inanıyorum. Bugün ki maçta ise ilk yarıda biraz zorlandık. Rakipte defansı iyi yaptı. Ama golü bulduktan sonra rahatladık. Yarın anneler günü bu arada. Kendi annemin, eşimin ve tüm annelerin anneler gününü kutluyorum." şeklinde konuştu.

Mustafa Keçeli de bugün iyi bir maçla 3 puanı aldıklarını ama artık önemli olanın haftaya oynanacak olan Trabzonspor maçı olduğunu belirterek, "İnşallah o maçı da kazanır, hedefimiz olan UEFA kupasına katılırız." dedi.

-"RAKİBE GOL ATTIRMAK İÇİN ÜSTÜN ÇABA HARCADIK"-

Konyaspor Teknik Direktörü Giray Bulak ise, ilk golü yiyene kadar iyi oynadıklarını, rakibe pozisyon vermediklerini söyledi. Gollerde kendi hatalarının bulunduğunu savunan Bulak, 64. dakikadan sonra kötü oynadıklarını belirterek, şunları dile getirdi: "Rakibe golü attırmak için resmen üstün çaba harcadık. 2. golü de değerlendiremediğimiz bir pozisyonun ardından kalemize gelişen ani atak sonucunda yedik. Rakibin hızlı hücumlar yapacağını, sonuca gidecek oyuncuları olduğunu biliyorduk ama bu pozisyonları da maalesef verdik. 60. dakikaya kadar iyi oynadığımız maçı 3-0 kaybetmek bizi üzdü. Bu yüzden oyuncularıma kızdım. Biz gol yemediğimiz sürece disiplinli onayan bir takımız ama gol yiyince oyundan düşüyor, disiplinden uzaklaşıyoruz."

(CİHAN)