Haberler » Spor » Bursaspor, Kaybedilen 3 Puanın Üzüntüsünü Yaşıyor - Spor

Bursaspor, Kaybedilen 3 Puanın Üzüntüsünü Yaşıyor

İlk Yarının Son Maçında Galatasaray'a 3-1 Yenilen Bursaspor'da Üstün Oynadığı Maçtan Sonra Kaybedilen 3 Puanın Üzüntüsü Yaşanıyor. Basın Sözcüsü Turgay Dursun, "Bu Kadar Gol Kaçırırsanız Yenilgi Kaçınılmaz Olur" Dedi.

Bursaspor, Kaybedilen 3 Puanın Üzüntüsünü Yaşıyor

İlk yarının son maçında Galatasaray'a 3-1 yenilen Bursaspor'da üstün oynadığı maçtan sonra kaybedilen 3 puanın üzüntüsü yaşanıyor. Basın Sözcüsü Turgay Dursun, "Bu kadar gol kaçırırsanız yenilgi kaçınılmaz olur" dedi.


Galatasaray karşısında takımlarının ortaya koyduğu futbolun maçı seyreden ve televizyondan izleyen herkes tarafından takdir edildiğini vurgulayan Dursun, "Rakibimiz karşısında çok sayıda gol pozisyonu yakaladık. Tam 5 net gol pozisyonundan malesef yararlanamadık. Bu maçta yenmemesi gereken goller yiyip, atılması gereken golleri atamadık. Galatasaray gibi tecrübeli bir takım karşısında yakaladığınız bu gol pozisyonlarını gole çeviremezseniz yenilgi kaçınılmaz olur. Bir de bu maçta çok konuşulan Sinan'ın düşürüldüğü penaltı pozisyonu vardı. Hakem bu pozisyonda penaltıyı verseydi, biz de bunu gole çevirseydik belki maçın skoru daha farklı olabilirdi."


Bursaspor'un ligin ilk yarısını istenilen puanın üzerinde tamamladığını da ifade eden Dursun, "Ligin ilk yarısını 24 puanla 7. sırada bitirdik. Bizim ligde yenemeyeceğiz takım yok. İlk yarı sonu itibariyle tehlike çemberinden yukardayız. Hedefimiz ligin ikinci yarısında daha başarılı sonuçlara imza atarak ligi üst sıralarda bitirmek" dedi.


Fenerbahçe'den transfer edilen Zafer Biryol ile ilgili de bir değerlendirmede bulunan Dursun, "Konyaspor'da gol kralı olmuş bir oyuncuyu Fenerbahçe'den gol sıkıntımızı çözmek için transfer ettik. Ancak Zafer'den şu ana kadar beklediğimiz verimi alamadık. Umarım ikinci yarıda daha başarılı olur" diye konuştu.


ÖZKAN ÖZTÜRK - BURSA/ DHA

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler