Bursaspor, Galibiyeti Uzatmalarda Aldı

Haftalardır Galibiyete Hasret Kalan Bursaspor, Gençlerbirliği Karşısında Herve Tum'un Son Dakikada Attığı Gol ile 3 Puanı Kazandı. Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, "Oyuncularımı Canı Gönülden Kutluyorum" Dedi.

Bursaspor, Galibiyeti Uzatmalarda Aldı

Haftalardır galibiyete hasret kalan Bursaspor, Gençlerbirliği karşısında Herve Tum'un son dakikada attığı gol ile 3 puanı kazandı. Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, "Oyuncularımı canı gönülden kutluyorum" dedi.

Maç sonrası basın toplantısı düzenleyen Samet Aybaba, maçın başında stresli oynadıklarını ancak ilerleyen dakikalarda oyuna ağırlıklarını koyduklarını belirterek, "Özellikle oyuncularım ikinci yarı 10 kişi kalınca mükemmele yakın oynadılar. Bir takımın 10 kişi kalınca neler yapabileceğini herkese gösterdiler. Taraftarlar bizi maç boyuca çok iyi desteklediler. İnanılmaz destek verdiler. Böyle destek verdikleri sürece, hem skor, hem de göze hoş gelen bir futbol ortaya çıkıyor. Biz bir şeyleri daha iyi

yapmaya başladık. Eksiklerimiz var ama önümüzdeki haftalar, daha tempolu, daha çok gol pozisyonuna giren ve girdiğini atan bir takım haline geleceğiz" diye konuştu.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ise ilk yarıda ortada bir oyun oynandığını ancak ikinci yarıda Bursaspor'un 10 kişi kalmasıyla oyunun şekli değiştiğini ifade ederek, "Bursaspor 10 kişi kaldıktan sonra iyi oynadı ve maçı aldı. Tebrik ediyorum. Buradaki atmosferi herkes biliyor. Taraftar desteği çok yüksek. Takımı çok iyi destekliyorlar. Taraftarı da tebrik etmek gerekir" şeklinde konuştu.

Bursaspor'un ilk golünü atan Veli Acar, önemli olanın 3 puan olduğunu söyleyerek, gördüğü kırmızı kartın yanlış bir karar olduğunu kaydetti.

Sakatlığı sebebiyle uzun süredir forma giyemeyen ve bu maçta forma şansı bulan Bursaspor'un golcü oyuncusu Sinan Kaloğlu ise, forma şansı bulduğu için çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Bugün 10 kişi kalmamıza rağmen sahanın her tarafında biz vardık. Bursa'da inanılmaz bir kenetlenme var. Bakanımız Faruk Çelik'in katkısıyla, taraftarlar, yönetim ve oyuncular inanılmaz bir birliktelik var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çok büyük özveriler yapılıyor. Bizde buna kayıtsız kalamazdık. İnşallah bu 3

puanlar devam eder ve bu mücadeleyi sonraki maçlarda da gösteririz. Bugün başkanımız ve kulüp müdürümüzün doğum günüydü. 3 puanı onlara armağan ediyoruz" diye kaydetti.

(RF-MFS-MFS-S)

Kaynak: İHA