Bursaspor Divan Kurulu, Kongre Sürecini Görüştü

Bursaspor Kulübü Divan Kurulu, Bugün Yaptığı Toplantıda Yeşil-beyazlı Kulübün Kongre Sürecini Değerlendirdi.

Bursaspor Divan Kurulu, Kongre Sürecini Görüştü

Bursaspor Kulübü Divan Kurulu, bugün yaptığı toplantıda Yeşil-beyazlı kulübün kongre sürecini değerlendirdi.

Almira Otel'de gerçekleştirilen toplantıda Bursaspor Başkanı Levent Kızıl, kulübün mali, sportif ve idari çalışmaları hakkında divan kurulu üyelerine bilgi verdi. Son dönemde yaşanan olaylar nedeniyle ruh sağlığının bozulduğunu, bu nedenle büyüklerini ve küçüklerini kırdığını belirten Kızıl, bu sebeple kongre kararı aldığını söyledi. Sezon içinde ortada birşey yokken şahsına küfür edilmesini kabullenemediğini ifade eden Levent Kızıl, "Sağduyulu Bursasporlular'ın tepki vermemesine ise kırıldım. Fenerbahçe

maçında tarafıma ağır küfürler edildi. Kapalı ve VIP tribününden de destekleyenler oldu. O gün istifamı vermek istedim. Ancak Bursaspor'u yarı yolda bırakmak istemedim. Sorumluluğumu bilen bir insanım. Kayserispor maçından sonra yapılan tezahüratlar nedeniyle soyunma odasında ağlayan oyuncularımız vardı. Beşiktaş Başkanı ile olan 30 yıllık dostluğum, verdiğim beyanatlarla sıkıntıya girdi. 2 sene içerisinde 68 maça gittim. Sadece 1 tane kupa maçına gidemedim. Ailemden, özel işlerimden fedakarlık ettim.

Yönetim kurulumdaki arkadaşlarım ile Bursaspor'un önünü açmak için böyle bir karar aldık. Biz sezon sonuna kadar görevimizin başındayız. Antrenörlerimiz, futbolcu izlemelerini devam ettirmektedirler. Yeni seçilecek olan yönetime Bursaspor için her zaman paylaşımlarda bulunmaya hazırım. Ruh sağlığım yaşanan olaylardan sonra bozuldu" dedi.

Son dönemlerde çok kırıcı davrandığını, kırdığı ve üzdüğü kişilerden özür dilediğini belirten Levent Kızıl, "Bursaspor, bu sezon ligi hakettiği şekilde bitirecektir. Biz, göreve geldiğimizde 18 milyon dolar civarında borcumuz vardı. Şehir dinamiklerimiz ve sponsorların katkılarıyla açığımızı aşağılara indirdik. Şu anda kulübün 14 milyon 300 bin dolar borcu bulunmaktadır. Önümüzdeki sezon geçmiş döneme ait vergi ve sigorta borçlarımızın taksidi 250 bin YTL ye yükseliyor. Toplamda 3.6 milyon YTL ödeme

yapılacak. Bir taksit ödeyemediğimiz takdirde 9 milyon YTL civarında olan borç, 14-15 milyon YTL'ye çıkacak ve kanun gereği haciz yapılacak. Önümüzdeki sezon ciddi bir maddi sıkışıklık olacak. Hayatımda hiçbir kişiden kendi şahsıma birşey istemedim. Ancak Bursaspor için kapı kapı dolaştık. Yönetime talip olacak kişiler, mali tabloyu göze alarak ciddi şekilde hazırlanmalıdırlar. Maceracı insanların bu işte olmamaları gerekmektedir" diye konuştu.

(EV-EYB-OK-S)

Kaynak: İHA