Bursaspor'da Vega iyileşti

Bursaspor'un Venezuella'lı kalecisi Renny Vega, sakatlığının büyük oranda geçtiğini, Kayserispor maçı olmasa bile Ankaraspor maçına hazır hale geleceğini söyledi.

Bursaspor'da Vega iyileşti

Bursaspor'un Venezuella'lı kalecisi Renny Vega, sakatlığının büyük oranda geçtiğini, Kayserispor maçı olmasa bile Ankaraspor maçına hazır hale geleceğini söyledi.

ıÜü Orta saha oyuncusu Bekir Ozan Has ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Vega, sakalığının geçtiğini kaydetti. Vega, şöyle konuştu:

"İstanbul`da ki doktorum benim 6 hafta sonra maça çıkabileceğimi söylemişti. Bu maçta hazır değildim inşallah önümüzdeki maça yetişip forma giymek istiyorum. Takım son haftalarda çok iyi gidiyor. Yavuz`un performansı çok iyi. Beşiktaş maçı için hazır olmadığımı hocamıza söylemiştim. Eğer hazır olmadan Beşiktaş maçında görev alsaydım, Yavuz`a büyük haksızlık yapmış olurdum. Türkiye`de sadece 3 ay oynayabildim. Biran önce iyileşip takıma katkılı olmak istiyorum. Bursaspor`da 3 yılllık sözleşmem var. Burada çok memnunum. Tabi kulüp isterse burada kalmayı seve seve isterim. Bursa`ya alıştım. Ancak performansımdan memnun kalınmayarak başka takıma gönderilmek istenirsem bunu da anlayışla karşılarım."

ıÜü Bekir Ozan Has ise, Beşiktaş maçı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "Maçtan önce taraftarımızla birlikte atmosfer çok güzeldi. Aslında maça çok iyi hazırlanmıştık. Kazanmak amacıyla sahaya çıkmıştık. Maça kötü başladık. Bir türlü istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. İlk yarı özellikle iyi bir maç çıkartamadık. İkinci yarıda ise maçın en kritik noktası Veli ile girdiğimiz pozisyondu. Belki o pozisyon gol olsaydı belki maç bizden yana olacaktı. Ama o top döndü bizim kalemizde gol oldu. İyi oynamadığımız bu karşılaşmadan 1 puanla da ayrılabilirdik ancak olmadı." dedi.

Sezonun bitmesine 2 hafta kala, ligin ilk yarısını en az puan kaybıyla tamamlayıp rahat bir konumda bitirmek istediklerini söyleyen Has, "Hocamızın 22-23 puan hedefi vardı. En kötü 22 puan yapıp ligi daha rahat bitirmek istiyoruz. Her iki maçıda kazanabilecek güçteyiz. İnşallah başarırız. Kayseri gerçekten her takımın çekinerek gittiği bir deplasman. Bu hafta iyi çalışıp, oradan istediğimiz sonuçla dönmek istiyoruz" diye konuştu.

-KAYSERİSPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI-

Bu arada, Bursaspor, ıÜüKayserispor maçı hazırlıklarını Özlüce Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla sürdürdü. ıÜüHafif yağmur yağışı altında yapılan antrenmana tedavisi için yurtdışında bulunan Sinan Kaloğlu ile izinli olan Velice Sumulikoski katılmazken, sakatlıklıkları bulunan Yenal, Koray, Mehmet Yılmaz ve Volkan Bekiroğlu takımdan ayrı çalıştılar.

Antrenmanda 4'ü minyatür 2'si ise normal boyutlarda olan kalelerle maç yapıldı. Son bölümde ise tam saha çift kale maç yapıldı.

Kaynak: CHA