Bursaspor'da Tek Hedef Galibiyet

Bursaspor'da Tek Hedef Galibiyet

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Vestel Manispor Karşısında İyi Futbol Sergileyip, Sahadan 3 Puanla Ayrılmak İstediklerini Söyledi.

Bursaspor'da Tek Hedef Galibiyet

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Vestel Manispor karşısında iyi futbol sergileyip, sahadan 3 puanla ayrılmak istediklerini söyledi.

Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktör Samet Aybaba, "Vestel Manisaspor, son haftaların formda takımı. Son iki maçında çok iyi futbol sergileyerek, farklı galibiyet aldılar. Biz de son oynadığımız Ankaragücü maçında iyi oynadık ve galibiyet alarak moral kazandık. Takımın genel durumu iyi. Sinan'ın sakatlığı biraz düzeldi. Genç oyuncularımız yönetime verdiğimiz raporla 5 yıllık sözleşme imzaladılar. Herşey iyi gidiyor. Vestel Manisaspor maçı bizim için çok önemli bir maç. Ankaragücü galibiyetinin ardından Vestel Manisaspor maçında oynayacağımız iyi futbol ve alınacak skor bizi ileriye götürecektir" dedi.

Milli maç arasında yapılacak olan Mehmetçik Turnuvası ile ilgili de değerlendirmede bulunan Aybaba, "Sakat oyuncularımız var. Bu sakat oyuncularımızı düzelmeleri halinde bu turnuvada oynatmayı düşünüyoruz.Yine bizden önce altyapıya gönderilen genç oyuncularımızın durumlarını görebileceğimiz bir turnuva olacak. Turnuva takımın hepsini kapsamayacak. Lige verilen aranın bizim için faydalı olacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Özlüce Tesisleri'nin açılmasının Bursaspor için büyük bir kazanç olduğunu kaydeden Aybaba, "Özlüce Tesisleri çok iyi bir sistemle yapılmış, mükemmel bir tesis olmuş. Hemen hemen her şey düşünülmüş. Vakıfköy Tesisleri'ni altyapıya bırakacağız. Altyapı burada çok daha iyi şartlarda çalışacak. Bu da Bursaspor'a artı değer kazandıracak" dedi.

Transfer çalışmaları ile ilgili de değerlendirmede bulunan Aybaba, "Transfer çalışmalarına geldiğimiz günden itibaren başladık. Oyuncuları izlemeye başladık. Bazı oyuncular ile ilgili bilgileri aldık. Ocak ayında boşa çıkacak oyuncular var. Kalitesi yüksek olan oyuncuları takıma kazandırmak istiyoruz. Pancu'yu Türk yapma düşüncemiz var, eğer olursa 1 yabancı kontenjanımız açılacak. 3 yabancı oyuncu almayı düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Öte yandan Bursaspor, hafta sonu deplasmanda oynayacağı Vestel Manisaspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

(RF-MŞ-İY-OK-S)

08.11.2007 21:41 TSİ