Bursaspor-beşiktaş Maçının Ardından

Bursaspor Taraftarları ve Yönetimi, Beşiktaş Karşısında Alınan Galibiyet Nedeniyle Büyük Bir Sevinç Yaşadı.

Bursaspor-beşiktaş Maçının Ardından

Bursaspor taraftarları ve yönetimi, Beşiktaş karşısında alınan galibiyet nedeniyle büyük bir sevinç yaşadı.

Bursaspor Kulübü Başkanı Levent Kızıl, aldıkları galibiyetle ligde kalmayı garantilediklerini söyleyerek, "Güzel bir galibiyet aldık. Futbolcularımız harika bir mücadele gösterdi. Teknik Direktör Engin İpekoğlu da verdiği taktikle galibiyetin mimarı oldu" dedi.

Karşılaşma öncesinde üzerlerinde baskı olduğunu kabul eden Başkan Kızıl, "Benim görev sürem içinde Bursaspor 37 yıl sonra Fenerbahçe'yi deplasmanda yenme başarısı gösterdi. Beşiktaş'ı da 10 yıl sonra yendik. Borçları da elimizden geldiğince azalttık. 22 Haziran'da yapılacak olağanüstü genel kurula başkanlık adaylığı için yarın son gün. Kongrede kesinlikle aday değilim. Bursaspor'a layık bir başkanın seçileceğine inanıyorum" diye konuştu.

Görev süresince kendisine ve arkadaşlarına çeşitli kesimler tarafından haksızlıklar yapıldığını, bazılarına hakkını helal ettiğini, bazılarına ise helal etmeyeceğini kaydeden Başkan Kızıl, "Levent Kızıl'ın Bursa'da, başka yerlerde federasyon cephesinde düşmanları var. Ama her kuşun eti yenmez. İyiler her zaman kazanır. Biz de kazandık ve kümede kaldık" dedi.

Beşiktaş ile Bursaspor arasındaki gerginlik sebebiyle 40 yıllık aile dostu Yıldırım Demirören ile arasının bozulduğunu söyleyen Başkan Kızıl, "Bunun hesabını sahada gördük. Olmaz olsun böyle futbol. Şeref tribününde de tatsız olaylar yaşandı. Ben araya girerek önledim. Ben ve arkadaşlarım adına Beşiktaş Kulübü'nden özür dilerim" ifadelerini kullandı. Başkan Kızıl, Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu ilan etmesinin sorulmasına ise "Hayırlısı olsun" cevabını verdi.

Maçta sergilediği performansla Yeşil-beyazlı taraftarlardan alkış toplayan De Souza ise, kazandıkları için çok mutlu olduklarını söyleyerek, "Galibiyeti taraftara hediye ediyoruz" dedi.

Beşiktaş'ı sahadan adeta sildiklerini söyleyen kaleci Ömer Çatkıç ise, "Bu kadar insanı mutlu ettiğimiz için biz de çok mutluyuz. Maçın içinde ne yapılması gerekiyorsa onu yaptık" diye konuştu.

Bursapor kaptanı Egemen Korkmaz da, "Ligde bulunduğumuz galibiyet ve Bursa'nın 3 yıldır beklediği ve kesin galip gelmemiz gereken bir maçı kazanıp rahatladık" diyerek, Fenerbahçe'ye transfer olduğu yönündeki iddialara da, "Ben 6 senedir Bursaspor'dayım. Bursaspor ile görüşmeden karar almayacağım" diye konuştu.

Maçta attığı golle galibiyete önemli bir katkı sağlayan golcü futbolcu Sinan Kaloğlu ise, eski takımına karşı çıktığı 2 maçta da gol sözünü tuttu. Sahaya çıktığında taraftarın şovu karşısında tüylerinin diken diken olduğunu söyleyen golcü futbolcu Sinan Kaloğlu, "Son haftalarda iyi oynayıp kazanamıyorduk. Bu maçta kazandık ve güzel bir galibiyet aldık. Taraftara olay çıkartmayıp bizi desteklediği için teşekkür ediyorum. Bugün Anneler Günü idi. Attığım golü anneme hediye ediyorum ve tüm annelerin Anneler

Günü'nü kutluyorum" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin ise, Bursaspor'u tebrik ederek, "Özellikle futbolcu arkadaşlarımı kutluyorum. Cevabının sahada verilmesi gerektiğini gösterdiler. Böylelikle ligdeki problemimizi halletmiş olduk. Bundan sonra seyirciye ve Bursa'ya düşen soğukluğun kaldırılmasıdır. Umuyorum bu şekilde olacaktır. Bundan sonra kardeş olmalıyız" dedi.

Bursaspor Divan Kurul Başkanı Kadir Şenkaya ise, maçı kazanacaklarını önceden söylediğini hatırlatarak, "Bizim seyircimiz üzerine düşeni tribünde, futbolcularımız da sahada verdi. Onlar yaptıklarından utansınlar. Bundan böyle Bursaspor maçına Beşiktaş taraftarını davet ediyorum" diye konuştu.

(AOA-İY-SN-SN-S)

Kaynak: İHA