Bursaspor-beşiktaş Maçının Ardından

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bursaspor Galibiyetiyle Şampiyonlar Ligi'nde Salı Günü Oynayacakları Porto Maçı Öncesi Moral Kazandıklarını Belirtirken; Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, İkinci Yarıda Rakibin Kaleye Attığı Tek Şutun Gol Olduğunu Söyledi.

Bursaspor-beşiktaş Maçının Ardından

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bursaspor galibiyetiyle Şampiyonlar Ligi'nde Salı günü oynayacakları Porto maçı öncesi moral kazandıklarını belirtirken; Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, ikinci yarıda rakibin kaleye attığı tek şutun gol olduğunu söyledi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, kazandıkları için mutlu olduklarını belirterek, "Bursaspor karşılaşması bizim için birçok açıdan önemliydi. Ligde bulunduğumuz konum itibariyle kazanıp üst sıralara yanaşmamız gerekiyordu. Salı günü Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Porto ile hem Türk futbolu hem de Beşiktaş camiası açısından önemli bir karşılaşma oynayacağız. Bursaspor maçı, Porto maçı öncesi önemli bir moral vesilesiydi. Kazanıp Porto'ya moralli

gitmek istiyorduk. Bursaspor maçları taraftarımız açısından önemliydi. Onlar bizi izleyemiyorlardı. Onlar için kazanmamız gerekiyordu. Sonuç olarak bize birçok açıdan katkı sağlayacak bir maç oynadık. Oyuncularımız, kazanmayı istediler. İyi mücadele ettiler. Bursa gibi zorlu bir deplasmanda 90 dakika boyunca Bursaspor gibi bir takıma pozisyon vermedik. Kazandık, mutluyuz" diye konuştu.

Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde salı günü deplasmanda karşılaşacakları Porto'yu yenerek, bir üst tura çıkmak istediklerini belirten Sağlam, "Artık bu dakikadan sonra bu maçın sevincini yaşamamızın hiç anlamı yok. Öyle bir lüksümüz bulunmuyor. Salı günü hem kendi geleceğimiz hem de Türk futbolu açısından iyi mücadele ortaya koyup Beşiktaş tarihinde hiç olmayanı başarmak amacındayız. Porto'yu Porto'da yenerek üst tura çıkmak, en büyük amacımız olacak. Porto'yu orada yenebiliriz, inandığı zaman bu çocuklar

birçok şeyi başardı, bunu da başaracaklarına inanıyorum" dedi.

Siyah-beyazlı takım hakkında yapılan eleştirilerle ilgili soruya Sağlam, "Bazı kesimler eleştirmeyi görev haline getirmiş. Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde üst tura çıksak, 'Zaten basit gruptaydılar' diyecekler. Grupta Porto, Liverpool favori olarak gösteriliyordu. Bizim grupta Marsilya ile 3.'lük mücadelesi yapacağımız hesap ediliyordu. 6 puan alacağımızı kimse düşünmüyordu. Eğer Porto ile İstanbul'da oynadığımız ve 3-4 farklı kazanacağımız maçı son dakikada yediğimiz golle kaybetmeseydik, bugün belki de

Porto'ya turistik seyahat yapıyor olacaktık" ifadelerini kullandı. Sağlam, Bursa deplasmanında herhangi bir olayın yaşanmamasının da mutluluk hanesine yazılacak önemli bir durum olduğunu sözlerine ekledi.

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba ise, ikinci yarıda rakibin kaleye attığı tek şutun gol olduğunu belirterek, "Oyuna kötü başladık. 35. dakikaya kadar kötü oynadık. İkinci yarıda daha iyi oynamamıza rağman gol yedik. İkinci yarıda rakibimiz tek şut attı, o da gol oldu. Çok çalışıp, mesafe kat etmemiz lazım. Çok kısa sürede uzun mesafeler kateden bazı oyuncularımız daha fazla topla oynamayı istiyor. Bu bizim olumsuz yönümüz ve bunu düzeltmek izin çok çalışacağız" diye konuştu.

(İHS-İY-OK-S)